Dovolená 2017, Last minute 2017, Zájezdy 2017, First Minute 2017 - Kuba

Vyberte si Váš zájezd na Kubu

Last Minute - Kombinace destinací

Havana / Varadero - Hotel Copacabana / Hotel Turquesa
Strava: Dle programu
Dle popisu
14250 Kč
Objednat

Last Minute - Varadero

Hotel Acuazul
Strava: All inclusive
Sleva 40%
16990 Kč
Objednat
Hotel Be Live Varadero
Strava: All inclusive
Sleva 43%
16990 Kč
Objednat
Villa Tortuga
Strava: All inclusive
Sleva 39%
17990 Kč
Objednat
Hotel Memories Varadero
Strava: All inclusive
Sleva 43%
17990 Kč
Objednat
Hotel Sol Sirenas Coral
Strava: All inclusive
Sleva 44%
17990 Kč
Objednat
Hotel Club Tropical
Strava: All inclusive
Sleva 36%
17990 Kč
Objednat
Hotel Barceló Arenas Blancas
Strava: All inclusive
Sleva 36%
19990 Kč
Objednat
Hotel Sol Palmeras
Strava: All inclusive
Sleva 40%
20490 Kč
Objednat
Hotel Barceló Solymar
Strava: All inclusive
Sleva 37%
20990 Kč
Objednat
Hotel Iberostar Bellavista
Strava: All inclusive
Sleva 37%
22990 Kč
Objednat

Last Minute - Havana

Hotel Neptuno Tritón
Strava: Snídaně
21900 Kč
Objednat
Casa Pepe Y Rafaela
Strava: Bez stravy
22019 Kč
Objednat
Casa Maira Llorente
Strava: Bez stravy
23900 Kč
Objednat
Casa El Mirador
Strava: Bez stravy
24500 Kč
Objednat
Hotel Lido
Strava: Snídaně
25930 Kč
Objednat
Casa Carlos
Strava: Bez stravy
26900 Kč
Objednat
Casa Debora
Strava: Bez stravy
27354 Kč
Objednat
Casa Hostal del Angel
Strava: Bez stravy
27354 Kč
Objednat
Casa Yuana y Yahima
Strava: Bez stravy
27354 Kč
Objednat
Casa Rosita
Strava: Bez stravy
27354 Kč
Objednat

Kuba

Kuba je největší ostrov v souostroví Velké Antily a také největší ostrovní stát Karibiku. Kuba je mj. proslulá pěstováním tabáku a výrobou doutníků, kterých se zde ubalí kolem ½ milionu, přičemž zhruba 1/5 jde na export. Hlavním lákadlem pro návštěvu tohoto ostrova je překrásná příroda, nádherné pobřeží s korálovými útesy, průzračné moře a příjemné klima.

Last Minute - Kombinace destinací

Havana / Varadero - Hotel Copacabana / Hotel Turquesa Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 14250 Kč

Last Minute - Varadero

Hotel Acuazul Objednat
Strava: All inclusive Sleva 40% Cena od 16990 Kč
Hotel Be Live Varadero Objednat
Strava: All inclusive Sleva 43% Cena od 16990 Kč
Villa Tortuga Objednat
Strava: All inclusive Sleva 39% Cena od 17990 Kč
Hotel Memories Varadero Objednat
Strava: All inclusive Sleva 43% Cena od 17990 Kč
Hotel Sol Sirenas Coral Objednat
Strava: All inclusive Sleva 44% Cena od 17990 Kč
Hotel Club Tropical Objednat
Strava: All inclusive Sleva 36% Cena od 17990 Kč
Hotel Barceló Arenas Blancas Objednat
Strava: All inclusive Sleva 36% Cena od 19990 Kč
Hotel Sol Palmeras Objednat
Strava: All inclusive Sleva 40% Cena od 20490 Kč
Hotel Barceló Solymar Objednat
Strava: All inclusive Sleva 37% Cena od 20990 Kč
Hotel Iberostar Bellavista Objednat
Strava: All inclusive Sleva 37% Cena od 22990 Kč

Last Minute - Havana

Hotel Neptuno Tritón Objednat
Strava: Snídaně Cena od 21900 Kč
Casa Pepe Y Rafaela Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 22019 Kč
Casa Maira Llorente Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 23900 Kč
Casa El Mirador Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 24500 Kč
Hotel Lido Objednat
Strava: Snídaně Cena od 25930 Kč
Casa Carlos Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 26900 Kč
Casa Debora Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 27354 Kč
Casa Hostal del Angel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 27354 Kč
Casa Yuana y Yahima Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 27354 Kč
Casa Rosita Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 27354 Kč

Přírodní podmínky: Kuba má rozlohu 110 860 km², žije zde cca 11 miliónů obyvatel. Hlavním městem je Havana. Téměř celý povrch Kuby zaujímají nížiny. Na východě leží pohoří Sierra Maestra, kde se nachází i nejvyšší hora Pico Turquino (1974 m.n.m.). Celou Kubu tvoří cca 4 000 ostrovů a ostrůvků. Na východě se také nacházejí tropické lesy a na pobřeží rostou porosty mangrove. Národním stromem Kuby je palma královská, velká část ostrova je zemědělsky využívána.

Cayo Coco: ostrov na severním pobřeží, je spojen hrází s ostrůvkem Cayo Guillermo. Tento korálový ostrov je proslulý svými bělostnými plážemi, nádhernou tropickou přírodou a výbornými podmínkami pro potápění, proto je turisty velmi vyhledáván. Ostrov je součástí souostroví Sabana - Camagüey.

Cayo Santa Maria: ostrůvek u severního pobřeží, je ideálním místem pro surfování a šnorchlování. Kromě tropické vegetace, které je všude víc než dost, láká ostrůvek bělostnými plážemi, nádherným mořem Atlantiku a korálovým útesem.

Cayo Largo: jeden z nejkrásnějších ostrovů Kuby, nabízí výborné podmínky pro potápění a šnorchlování, průzračné vody Karibského oceánu a luxusní hotely se službami na vysoké úrovni.

Isla de La Juventud : „Ostrov mládí“, je největším ostrovů.  Nachází se jižně od západního pobřeží a inspiroval Louise Stevensona k napsání románu „Ostrov pokladů“. Ostrov je známý svou panenskou přírodou s želvami, leguány a pelikány, nádhernými plážemi a korálové útesy, které leží podél Pirátského pobřeží. Na ostrově byl dokonce kdysi vězněn Fidel Castro.

Další informace: Do Kuby nesmíte dovézt DVD přehrávače, video, satelitní antény, pornografii a vše, co by mohlo být považováno za protistátní tiskoviny. Je zakázáno fotografovat letiště, nádraží a jiné vojenské cíle. Úředním jazykem je španělština. K cestě na Kubu potřebujete platný cestovní doklad, jenž je platný ještě minimálně 6 měsíců po vstupu do země. Turisté z ČR musí mít i vízum. To Vám zprostředkuje buď cestovní kancelář anebo – pokud cestujete na vlastní pěst – kubánský konzulát v Praze. Cena je okolo 630 Kč a platnost 30 dní. Při příletu na Kubu musíte vyplnit imigrační formulář, který při odletu budete ještě potřebovat. Při odletu musíte také zaplatit odletovou taxu, která je 25 USD. Na Kubě je zvykem dávat spropitné, a to prakticky za jakoukoli službu. Let na Kubu je dlouhý, trvá 11 – 15 hodin.

Měna: Kuba má dvojí měnu, jednak kubánské národní peso (CUP), ve kterém dostávají Kubánci plat a mohou si za něj koupit omezené zboží a pak kubánské konvertibilní peso, které se dá přirovnat k našim tehdejším tuzexovým bonům.  Kromě těchto měn zde můžete používat i euro. Současný kurz CUP se pohybuje kolem 19 Kč za 1 CUP.

Podnebí a počasí: Kuba má klima subtropické a tropické, přičemž východ je teplejší než západ. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 25 °C, počasí ovlivňují pasáty a jsou zde dvě roční období: období sucha, které trvá od prosince do dubna a období dešťů, které trvá od května do října. Od června do listopadu může případně hrozit hurikán. Teplota moře zpravidla neklesá pod 24 °C.

Pláže: Kuba se může pochlubit nádhernými plážemi s bělostným pískem. Mezi nejnavštěvovanější pláže patří:

Na severním pobřeží: Baracoa, Jibacoa, Covarrubias, De Caletones a Guardavaca  a pláže na ostrovech Cayo Coco a Cayo Guillermo.

Na jižním pobřeží: Larga v Bahía de Cochinos, pláže na ostrově Cayo Largo, Playa Girón, Playa Ancon a Playa Santa Lucia.

Pokud šnorchlujete nebo se potápíte u korálového útesu, jsou nezbytné boty do vody.

Turistické zajímavosti:

Havana: hlavní město Kuby, jehož centrum „Stará Havana“ je pod ochranou UNESCO. Naleznete zde katedrálu San Christóbal de la Habana a koloniální pevnost Castillo de la Real Fuerza, symbol města, bronzová korouhev La Giraldilla, Fontánu lvů, Basilicu del Cobre, Národní vědecko-technickou knihovna, třídu Calle Obispo, proslavenou pobytem Ernesta Hemingwaye, Městské muzeum Palacio de los Capitanes a Národní botanickou zahradu, která se rozprostírá na ploše 600 ha a naleznete zde mj. původní květenu. Pokud máte rádi karnevaly, navštivte bulvár Prado. Z hory Cabaňa na Vás shlíží 18m vysoká socha Ježíše.

Baracoa: hlavní město provincie Guantanámo, jsou zde plantáže kokosových palem, kakaovníků a banánovníků, kostel Nuestra Seňora de la Asunción, národní park Alejandro de Humboldt a Zoologico de Piedra.

Camagüey: hlavní město stejnojmenné provincie, známé svými koloniálními budovami, proslulé největší mangrovovou bažinou v Karibiku, kde žijí kapustňáci, krokodýli, a mnoho druhů ptáků. Je zde i přírodní rezervace Guamá.

Cárdenas: město v provincii Matanzas proslulé sochou Kryštofa Kolumba, bylo minulosti nejvýznamnějším přístavem pro export cukrové třtiny.

Guantanámo: vojenská námořní základna v stejnojmenné provincii, nachází se v zátoce Guantanámo.

Cienfuegos: hlavní město stejnojmenné provincie, je zde muzeum národní plavby, lázně Ciego Montego, park José Martí, a v okolí jsou státem chráněné jeskyně se stalagmity Cueva de Martín Infierno.

Holguín: město v provincii Holguín známé i jako „Město parků“, naleznete zde i muzeum přírodní historie, katedrálu San Isidoro, a památník Kryštofa Kolumba. Poblíž v Bahía de Naranjo naleznete akvárium s delfináriem.

Santiago de Cuba: hlavní město stejnojmenné provincie a druhé největší město Kuby. Leží v národním parku Turquino na úpatí horských masivů Sierra del Cristal a sierra del Maestra. Historické jádro je pod ochranou UNESCO. Nachází se zde nejstarší palác na Kubě - Casa de Diego Velázquez a pod ochranou UNESCO je i nejzachovalejší španělská pevnost Castillo de San Pedro de la Roca del Morro.

Trinidad: koloniální městečko v provincii Sancti Sparitus, nachází se zde nejvyšší kubánský vodopád El Caburní. Zajímavými historickými památkami jsou kostel Santissima Trinidad, největší kubánská katedrála, palác Cantero a řada muzeí.

Výlet můžete podniknout do Údolí Viňales v provincii Piňar del Rio, kde se nacházejí krasové jeskyně a národní park pod ochranou UNESCO, kde jsou mogoty, což jsou vápencové věže.

Pro milovníky golfu je tu několik golfových hřišť, mezi nejlepší patří El Varadero Golf Club a Havana Golf Club. Každé turistické středisko má i potápěčské centrum. Veškeré vybavení si můžete zapůjčit.

Co ochutnat: kubánská kuchyně zahrnuje kombinaci kuchyně španělské, portugalské a indiánské. Kromě vepřového. Hovězího a jehněčího masa se hodně používají ryby a dary moře jako krevety, langusty nebo chobotnice. K pití se často podává kubánské pivo, z nealkoholických nápojů jsou oblíbené šťávy z cukrové třtiny, melounů, manga apod.

carne de caguama: maso z mořské želvy 

chicharritas: pečené slané banány 

pasta de guayaba con queso: sýr s pastou z guavy

picadillo a la habanera: mleté maso po kubánsku

yuca con ajo: juka na česneku

Zdravotní péče: Zdravotní péče pro turisty je na velmi dobré úrovni, současně je také velmi drahá. Nutností je proto kvalitní cestovní pojištění a měli byste si vzít s sebou dostatek léků. Veškeré platby, spojené s poskytnutím zdravotní péče, se hradí na místě. Žádná povinná očkování Kuba nepožaduje, lze však doporučit očkování proti žloutence typu A i B a břišnímu tyfu.

Bezpečnost: Na Kubě je pro turisty bezpečno, a to nejen kvůli velkému počtu policistů v turistických lokalitách, ale i kvůli přísným trestům. O něco horší je situace v Havaně. Doporučuje se nikam sám nechodit po setmění, nezapřádat s místními debaty o politické situaci a v žádném případě od nich nebrat žádné dopisy, balíčky, zásilky apod.

Exotická dovolená Kuba, Zájezdy Kuba, Last Minute Kuba, Dovolená v destinaci Kuba, Last minute zájezdy Kuba all inclusive, Dovolená a zájezdy Kuba na last minute za výhodné ceny, Last minute Kuba, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Kubu na internetu, Dovolená Kuba je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Kubu díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tanzánie Zanzibar, Zanzibar je proslulý svými nádhernými bělostnými plážemi a průzračnou vodou Indického oceánu s nádhernými korály a bohatým podmořským životem, Zanzibar je krásná země pro strávení vaší dovolené, Zanzibar to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.