Vyberte si Váš zájezd do Tuniska


< návrat zpět

Tunisko Tabarca

Tabarca je pobřežní město na březích Středozemního moře s 15 000 obyvateli. Nalézá se na severozápadním pobřeží Tuniska, 22 km od hranice s Alžírskem a na rozdíl od jeho zbytku netrpí nedostatkem vláhy. Velkým lákadlem kromě širokých nádherných pláží a zajímavé historie je bohatý podmořský život. Tabarca je proto považována za nejlepší lokalitu pro potápění a potápěčské školy zde naleznete prakticky na každém kroku. Nalézají se zde nádherné korálové útesy, jeskyně i tunely. Na své si přijdou i milovníci golfu, nalézá se zde totiž 18 jamkové golfové hřiště.

Během posledních let zde vyrostly hotelové komplexy, moderní hotely i bungalovy, které se táhnou podél pobřeží.

Přírodní podmínky: Tabarca se odostatních tuniských letovisek odlišuje přírodními krásami, které jsou pro tuto oblast specifické. Okolí Tabarcy je poměrně dost zelené, protože tu na rozdíl od zbytku Tuniska více prší. Nedaleko letoviska se rozprostírají kopce a vrcholky pohoří, krajina je pokryta stromy, jako jsou břízy, topoly, olše, vrby a zejména korkové duby, a jsou zde i lesy, po kterých vedou lesní cesty. 

Díky teplé mořské vodě zde žije velké množství pestrobarevných mořských ryb, můžete se zde setkat i se světélkujícími medúzami, ježovkami, sumkami, murénami, platýzy a podobně. Proto je Tabarca jedinou lokalitou v Tunisku, která se dá považovat za potápěčský ráj.

Les Aiguilles: známé jako “jehly”, jedná se o okrově zbarvené skalní útvary, vysoké 20 m, nalézající se západně od zálivu. Jejich podoba byla zformována působením větrů a dešťů.

Mogoden: údolní horské pásmo, táhnoucí se podél severozápadního pobřeží mezi pahorky a údolími.

Galite: ostrovy, na které si můžete udělat výlet lodí. Jsou považovány za potápěčskou destinaci.

Kroumirie: pohoří jako stvořené pro milovníky horské turistiky. Jeho vrcholky jsou porostlé korkovými duby.

Národní park: Feija National Park

Další informace: zhruba 10km jižně se nachází letiště.

Podnebí a počasí: Klima na Tabarce se od klimatu od vnitrozemského Tuniska dost liší. Je zde vlhké subtropické podnebí, které ovšem na druhou stranu přeje vegetaci, které je všude opravdu hodně. Na rozdíl od zbytku Tuniska tu skutečně máte velkou šanci, že zmoknete. Teploty v létě se pohybují okolo 30 °C. Hlavní turistická sezóna spadá do období června až září.

Pláže: Pláže v Tabarce jsou široké a písčité, mají pozvolný vstup do moře a omývá je průzračně čistá voda. Jsou na nich rozesety mnohé hotely a hotelové komplexy.

Turistické zajímavosti:  Na své si přijdou milovníci hudby – konají se zde každoroční letní mezinárodní hudební festivaly. Jako první je v červenci Jazz Festival, po něm následuje v polovině srpna World Music, a jako poslední na konci srpna Latinos Festival a Raï Festival.

Hammam Bourguiba: vesnice proslulá svými léčivými prameny. Nacházejí se zde lázně a můžete zde pohodlně relaxovat.

Janovská pevnost: dominanta tyčící se na svahu nad letoviskem, nabízí úžasný výhled na panorama města. Pochází ze 16. století a v současné době ji spravuje tuniská armáda. Je přístupná veřejnosti a nalézá se v ní muzeum.

Chemtou: zbytky města nacházející se na kopci, z období, kdy zde Římané těžili mramor. V roce 1998 zde bylo otevřeno muzeum.

Dougga: nejzachovalejší památka z římského období.  Je to soubor antických staveb, nalézá se zde divadlo, fórum s fénickým mauzoleem a termální lázně.

Bulla regia: soubor zbytků města z 2. – 3. století. Zahrnuje termální lázně, divadlo a zhruba deset podzemních obydlí.

Makhthar: město s nejzachovalejšími termálními lázněmi, je zde i mnoho zachovalých památek z římského a byzantského období.

 

Levná dovolená Tunisko, Levné zájezdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolená v destinaci Tunisko, Last minute zájezdy Tunisko all inclusive, Dovolená a zájezdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Tuniska na internetu, Dovolená Tunisko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Tuniska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tunisko je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Tunisku naleznete krásná moře.