Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Abu Dhabi

Abu Dhabi je jedním ze sedmi emirátů SAE. Emirát leží u Perského zálivu a jeho hlavním městem je stejnojmenné město, jenž má 1,5 milionů obyvatel a nachází se poblíž něho mezinárodní letiště. Abu Dhabi je největším a patrně nejoblíbenějším emirátem. Abu Dhabi je též nejlidnatějším emirátem a díky nálezu ropy, jež byla nalezena v roce 1 958, i nejbohatším.

Přírodní podmínky: Emirát se rozděluje na východní a západní pobřeží, hlavním městem východního pobřeží je Al Ain. K emirátu náleží navíc na 200 malých ostrovů a ostrůvků. Většinu povrchu emirátu zabírá poušť – kromě oáz Al Ain a Liwa , proto vládci Abu Dhabi nechali vysadit na 200 milionů stromů a začali poušť zalesňovat. Mnoho pláží a ostrovů patří pod ochranu UNESCO, protože zde žijí kolonie kormorána arabského a je zde domov téměř 90 % populace orla mořského v Perském zálivu.

Podnebí a počasí: Teplota vzduchu se průměrně pohybuje od prosince do března mezi 23 – 27 °C, teplota vody ve stejném období je mezi 22 – 25 °C. Od dubna do listopadu se teplota vzduchu drží průměrně kolem 30 – 39 °C a teplota vody mezi 24 – 32 °C.

Turistické zajímavosti: Hlavní město Abu Dhabi je nejen hlavním městem stejnojmenného emirátu, ale i celých SAE. Najdete zde úctyhodné množství mešit. Jejich počet se pohybuje kolem 300 a mnoho z nich je na první pohled ukryto před zraky mezi moderními výškovými budovami. Ta největší je u vjezdu do města a pojme až 20 000 věřících. Navštívit můžete mj. i starobylé paláce, palác Al – Husn z roku 1 793, umělecká muzea, nebo nejstarší čtvrť Batin. Odpočinek naleznete v parcích s vodotrysky, v alejích nádherných palem, stejně jako na plážích. Odpočinou si můžete i na uměle vybudovaném ostrově Lulu, kde je krásná romantická laguna a umělé pláže s červeným pískem. Corniche – malebná ulice plná zeleně o délce 8 km, která se táhne podél pobřeží. Je ozvláštněna množstvím velkých fontán různých tvarů. Na každém rohu také najdete tzv. súky, což jsou tradiční arabské bazary, z nichž nejznámější je Zlatý trh.

Město Abu Dhabi je i moderním vzkvétajícím městem s velkým množstvím moderních budov a až futuristicky pojaté architektury. Kromě sídla vlády zde sídlí mnoho ropných společností. Díky penězům z ropy zde vyrostly luxusní hotely, zábavní centra a nákupní střediska. Pokud byste chtěli vidět město „jako na dlani“, poskytne Vám hotel Hilton nádherný pohled do okolí. Město se nachází na ostrově a od pevniny ho odděluje jenom úzká mořská šíje a dva mosty: Al Ain Bridge a Al Maqta Bridge. Ostrov má tvar písmene T.

Poloostrov Breakwater: nachází se zde moderní nákupní střediska a luxusní restaurace. Je tu i skanzen a prodejna tradičních výrobků.

Závodní okruh Yas Marina Circuit: nalézá se blízko Abu Dhabi a je součástí podniku formule 1 od roku 2 009. Má 21 zatáček.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.