Vyberte si Váš exotický zájezd

< návrat zpět

Indonésie Jáva

Jáva je indonéským ostrovem, na němž se nachází hlavní město Indonésie Jakarta. Je to nejlidnatější ostrov světa a život ve městech je velmi hektický.  Kromě nádherných přírodních scenérií je hlavním lákadlem obrovské množství historických památek.

Přírodní podmínky: Jáva je ostrov vulkanického původu, má rozlohu 132 000 km², 136 miliónů obyvatel a hustotu obyvatel 1 029 lidí na km². Na severu sousedí s Borneem, na severozápadě se Sumatrou, na východě s Bali a na jihu s Vánočními ostrovy. Jsou zde čajové plantáže, terasovitá rýžová políčka a 121 sopek! Vulkanicky nejaktivnější oblastí je Dieng Plareau, kde se nachází aktivní sopka Bromo.

Další informace: K cestě na Jávu potřebujete platný cestovní pas, platný nejméně 6 měsíců po vstupu do země. Po příjezdu obdržíte pobytové vízum na 7 dní (10 USD), nebo turistické vízum na max. 30 dní (30 USD). Při odletu je vybírána letištní daň, cca 100 000 – 150 000 IDR splatné pouze v rupiích. Úředním jazykem je jávština. Okolo 90 % obyvatel vyznává hinduismus, zbytek připadá na islám a křesťanství.

Měna: Indonéská rupie (Rp), dělí se na 100 částí zvaných sen. Pro příklad: jeden chleba stojí okolo 300 Rp. 1 IDR je 0,002 Kč, tzn., že 1 000 IDR je cca 2 Kč.

Podnebí a počasí: Stejně jako v celé Indonésii je počasí po celý rok celkem stabilní. Ostrovy, které se nacházejí v západní části Indonésie – tedy Jáva, Borneo, Sumatra – jsou pod vlivem saských monzunů a dochází zde k pravidelnému střídání období sucha a období dešťů. Období sucha přináší východní monzun od května do října, zatímco období dešťů přináší západní monzun v období od listopadu do dubna.

Turistické zajímavosti:Jáva je plná nádherných historických památek, z nichž stojí mj. za zhlédnutí:

Yogyakarta: je centem kultury a universit. Můžete zde navštívit buddhistický chrám Borobur, což je největší stavba na severní polokouli a památka UNESCO, nebo hinduistický komplex Prambanan, komplex 224 chrámů a jeden z největších a nejkrásnějších chrámů v jihovýchodní Asii. Byl založen v 9. století, je symbolem indonéského kulturního dědictví a v roce 1991 byl zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Známý je i vodní palác Taman Sari, ptačí trh nebo podzemní mešita.

Jakarta: hlavní město Indonésie, má téměř 10 miliónů obyvatel. Mezi nejzajímavější objekty k návštěvě patří přístav Sunda Kelapa, park Taman Mini, památník indonéské nezávislosti – Monas, mešita Masjid Istiqlal - největší mešita v jihovýchodní Asi, jenž pojme až 250 000 věřících, muzeum wayangu  a zábavní park Ancol, který nabízí mj. celý komplex akvárií.

Surakarta: nachází se zhruba dvě hodiny jízdy vlakem, můžete zde navštívit královský palác, galerie nebo tradiční batikové dílny.

Kraton: sídlo yogyakartského sultána, které je dodnes obýváno. Komplex budov a jeho široké okolí je obehnáno hradbami. Palác byl postaven v roce 1755.

Pasar Ngasem: nalézá se mezi Kratonem a Taman Sari a je to nejstarší a největší ptačí trh ve městě. Najdete zde mnoho zvířat, nejen ptáky, ale i psy, kočky, opice, nebo ještěry, hady a hmyz, kteří slouží jako krmivo.

Zcela unikátní je stínové divadlo neboli wayang – kulit. Hraje se pomocí sošek vyrobených z kůže a hlavním námětem her jsou hinduistické mýty a eposy. 

Sopky: Sopka Kawah Iljen: těží se zde síra a v jejím kráteru je nejkyselejší jezero na Zemi, nachází se v něm kyselina sírová.

Sopka Bromo: jedna ze sopek horského národního parku Tengger-Bromo-Semeru, který se nalézá na východě Jávy. Bromo, spolu s vulkánem Batok a dýmající sopkou Semeru leží v obrovském kráteru Tannger. Zajímavostí je, že mezi sopkami Batok a Bromo, stojí opuštěný hinduistický chrám.

Sopka Krakatau: nalézá na ostrově Anak Krakatau v Sundském průlivu mezi

ostrovy Jáva a Sumatra. Následkem výbuchu v roce 1883 zahynulo 36 000 lidí.

Tangkuban Perahu: severně od města Bandung.

Kawah Putih: neboli Bílý kráter, leží jižně od města Bandung a nachází se v něm sirné jezero.

Plateau Dieng: nalézá se severozápadně od města Yogyakarta, je dnem sopečných kráterů, v 7. a 8. století zde bylo postaveno okolo 400 hinduistických svatyň. Do současnosti se jich dochovalo pouze osm.

Planina Ijen: planina s vyhaslými sopkami, nacházejí se zde kávové plantáže a kráter Kawah Iljen.

Zdravotní péče: Stupeň hygieny je o dost nižší, než je v Evropě zvykem, na to je třeba brát ohled. Neměli byste si tedy zapomenout vzít s sebou léky proti průjmu. Obávaná malárie je na Jávě málo rozšířená, někde se dokonce nevyskytuje vůbec.

Bezpečnost: Důležité je hlídat si osobní věci, dát pozor na kapsáře a v případě taxislužby používat jen renomované firmy. Zvýšené opatrnosti je třeba při cestování do odlehlých míst.

 

Exotická dovolená Bali, Zájezdy Bali, Last Minute Bali, Dovolená v destinaci Bali, Last minute zájezdy Bali all inclusive, Dovolená a zájezdy Bali na last minute za výhodné ceny, Last minute Bali, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Bali na internetu, Dovolená Bali je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Bali díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Bali pláže: Bali - Nusa Dua. Bali - Kuta, Bali - Sanur, Bali - Ulawatu, Bali - Poloostrov Bukit, Bali - Vodní palác Tirtagangga, Bali - Chrám Besakih, Chrám Tana Lot, Chrám Pura Maospahit, Chrám Pura Jagatnatha, Na Bali naleznete krásná moře, Bali je krásná země pro strávení vaší dovolené, Bali to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.Exotická dovolená Jáva, Zájezdy Jáva, Last Minute Jáva, Dovolená v destinaci Jáva, Last minute zájezdy Jáva all inclusive, Dovolená a zájezdy Jáva na last minute za výhodné ceny, Last minute Jáva, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Jávu na internetu, Dovolená Jáva je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Jávu díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Indonésie Jáva, Jáva je plná nádherných historických památek, Jáva je krásná země pro strávení vaší dovolené, Jáva to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.Exotická dovolená Borneo, Zájezdy Borneo, Last Minute Borneo, Dovolená v destinaci Borneo, Last minute zájezdy Borneo all inclusive, Dovolená a zájezdy Borneo na last minute za výhodné ceny, Last minute Borneo, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Borneo na internetu, Dovolená Borneo je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Borneo díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Indonésie Borneo, Borneo je plné nádherných historických památek, Borneo je krásná země pro strávení vaší dovolené, Borneo to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny