Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili.

Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále. Travertin zde během tisíciletí vytvořil mnohé kaskády a jezírka. V místě Pamukale je tektonický zlom, a právě proto zde na povrch vytékají minerální na vápník bohaté prameny.

Díky své oblíbenosti a množství návštěvníků mají turisté zajištěno, že se k němu dostanou prakticky odkudkoliv. Přístupný je nejen z Turecké ale i Egejské riviéry a navíc v jeho blízkosti leží oblíbené turistické letovisko Fethyie.

Vstup do areálu je z města Pamukkale a je za poplatek. Aby se zabránilo poškozování teras, musí všichni návštěvníci chodit bosí.

Další unikátní součástí této oblasti je Hierapolis, bývalé antické město, z něhož se do dnešních dnů dochovalo antické divadlo, zatímco z města zbyly jen zbytky antických sloupů a ruin. Město bylo a stále je vyhledáváno pro svoje léčivé termální prameny, takže i dnes se můžeme koupat v místních římských lázních. V minulosti bylo možné vykoupat se v Pamukale v podstatě kdekoliv, dnes už jen tam, kde je to výslovně povolené.Vyberte si Váš zájezd do Turecka

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.