Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek.

 

Nachází se na tureckém poloostrově  v provincii Antalya, zhruba 75 km východně od Antalye.

 

Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející  z 2. století, který byl schopen pojmout  až 20 tisíc diváků .

 

Kromě něj zde nalezneme i řadu historických hřbitovů, z nichž nejdůležitějším je Západní Necropolis. Dále se zde nalézá i mnoho více či méně zachovalých chrámů. Mezi nejvýznamnějšími patří chrámy bohyně Athény a také Apollónův chrám. Mimo tyto významné památky se všude nalézá velké množství antických sloupů, mohutné městské hradby, pozůstatky starých římských lázní, starobylé studny a nádherné baziliky.

 

Žádný návštěvník by neměl vynechat návštěvu muzea, které oplývá velkým množstvím antických památek od uměleckých děl, soch až k dalším předmětům symbolizujícím krásu antiky. Všechny tyto památky jsou volně přístupné. Nevýhodou města jsou všudypřítomní turisté a také obchodníci nabízející se zboží prakticky všude  a to i mezi památkami.

 Vyberte si Váš zájezd do Turecka

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.