Vyberte si Váš zájezd do Egypta< návrat zpět

Egypt Taba

Taba je egyptské město ležící na východě Sinajského poloostrova, v bezprostřední blízkosti s hranicemi s Izraelem. Má výbornou strategickou polohu pro návštěvu nejen Izraele, ale i Jordánska nebo Saúdské Arábie. V roce 2004 nechvalně proslula teroristickým útokem, při kterém zahynulo 27 osob.

Tabě se nenacházejí žádná obchodní centra, což Vám poskytuje klid od nejrůznějších prodavačů. Je tvořena hlavně hotelovými komplexy, které nabízejí ničím nerušenou dovolenou. Kromě toho je i ideálním místem pro potápění. Výhodou je i to, že Taba má vlastní mezinárodní letiště.

Přírodní podmínky: Taba se nachází cca 225 km od Sharm El Sheiku a nabízí nádherné pláže, horské scenérie a překrásnou přírodu.

Mojžíšova hora neboli Sinaj poskytuje překrásný výhled do okolí. Můžete zde spatřit strmé skalní stěny ve všech odstínech červené barvy. Vrcholek hory je známým poutním místem, na jehož konci je malá kaple. Navíc po zdolání zhruba 3750 schodů vytesaných do skály dojdete na to místo, kde Mojžíš dostal desatero božích přikázání. Pokud by pro Vás cesta byla příliš náročná, můžete si zvolit pohodlnější trasu pro velbloudy, kdy Vás bude čekat už jen 750 schodů.

Ras Amira: místo u mořského zálivu Akaba, nabízí nádhernou podívanou pro potápěče.

Ubytování: Hotely jsou luxusní, čtyř až pětihvězdičkové, a nabízejí vysokou úroveň služeb. V resortu se dále nachází golfové hřiště s 18 jamkami a čtyři potápěčské základny. Pokud máte rádi procházky, můžete využít 5 km dlouhou plážovou promenádu.

Výlety a zábava: pokud Vás přestane bavit hýčkání hotelovými službami, můžete vyrazit na výlet. Mezi nejoblíbenější výlety, které v Tabě a z Taby můžete podniknout, patří:

Waterworld: sportovní centrum, kde se můžete věnovat nejrůznějším sportovním aktivitám, ať už se jedná o potápění, jízdu na banánu nebo plachtění. Populární je i projížďka na člunu s průhledným dnem, díky čemuž můžete vidět nádherně bohatý podmořský život s nejrůznějšími druhy mořským ryb, ale i mořských ježků.

Taba Heights: resort v blízkosti Taby, kde se nachází reservace. Můžete zde spatřit plameňáky, volavky, orli a samozřejmě krásnou přírodu.

Ostrov faraónů: nachází se zde hrad, který byl postaven křižáky.

Klášter svaté Kateřiny:  Leží ve výšce 1570 m.n.m., a je místem křesťanské víry uprostřed muslimské kultury. Nachází se zde kostel, jež dala vystavět svatá Helena, matka císaře Konstantina. V kostele je zlatý sarkofág se vzácnými relikviemi: rukou a lebkou svaté Kateřiny. Navíc zde podle pověsti byl keř, prostřednictvím něhož promlouval k Mojžíšovi Bůh.

Jeruzalém: návštěva tohoto izraelského města je často spojena s koupáním v Mrtvém moři. Nezapomenutelná je prohlídka Zdi nářků.

Petra: jordánské skalní město s nepřeberným množstvím památek z období římského. Můžete zde vidět do červeného pískovce vytesaný amfiteátr, torza domů nebo hrobky. Tím největším lákadlem je však 30 m vysoký chrám Pokladnice.

Eilat: resort na jihu Izraele, kde se nachází delfinárium, ve kterém si budete moci zaplavat s delfíny.

Pláže: pláže v Tabě mají jemný zlatavý písek a poskytují mnohem větší klid a soukromí, než pláže v jiných resortech.

Počasí a podnebí: Taba má pouštní klima, pro které jsou charakteristické velké rozdíly mezi teplotou přes den a teplotou v noci. V období mezi červnem a zářím se průměrné denní teploty pohybují mezi 34 – 36 ºC, v období července a srpna mohou teploty přesáhnout i 40 ºC. V období od listopadu do března se teploty pohybují mezi 20 – 24 ºC, někdy však mohou klesnout až na 12 – 13 ºC.

 

Levná dovolená Egypt, Levné zájezdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviska: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolená v destinaci Egypt, Last minute zájezdy Egypt all inclusive, Dovolená a zájezdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute Egypt, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Egypta na internetu, Dovolená Egypt je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Egypta díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Egypt je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Egyptě naleznete krásná moře.