Vyberte si zájezd do Španělska

Last Minute - Katalánsko

Hotel Htop Summer Sun
Strava: Polopenze
10990 Kč
Objednat
Hotel Htop Planamar
Strava: Polopenze
11390 Kč
Objednat
Hotel Htop Palm Beach
Strava: Polopenze
11590 Kč
Objednat
Hotel Htop Royal Star
Strava: Polopenze
11990 Kč
Objednat
Hotel Htop Royal Beach
Strava: Polopenze
11990 Kč
Objednat
Hotel Htop Calella Palace
Strava: Polopenze
11990 Kč
Objednat
Hotel GHT Balmes
Strava: Polopenze
12290 Kč
Objednat
Hotel Htop Pineda Palace
Strava: Polopenze
12590 Kč
Objednat
Hotel Oasis Park & Spa
Strava: Polopenze
12790 Kč
Objednat
Hotel GHT Maritim
Strava: Polopenze
12890 Kč
Objednat

Last Minute - Valencie

Hotel Playas de Torrevieja
Strava: Bez stravy
11849 Kč
Objednat
La Milagrosa Hotel and Apartments
Strava: Bez stravy
14299 Kč
Objednat
Hotel Poseidon Playa
Strava: Bez stravy
14639 Kč
Objednat

Last Minute - Mallorca

5 dní u moře na Mallorce
Strava: Polopenze
Dle popisu
12740 Kč
Objednat
Vell Mari Hotel & Resort
Strava: All inclusive
12939 Kč
Objednat
Hotel Playa Blanca
Strava: Snídaně
13690 Kč
Objednat
Aparthotel Holiday Center Apart
Strava: Bez stravy
14390 Kč
Objednat
Hotel Playamar
Strava: Snídaně
14590 Kč
Objednat

Last Minute - Ibiza

Hotel Florencio Ibiza
Strava: Bez stravy
12949 Kč
Objednat

Španělsko

Španělsko - obecné informace

Španělsko (Španělské království - Reino de España), je nádherná slunná evropská země, již navštíví každoročně miliony turistů. Nalézá se na Pyrenejském poloostrově a sousedí na západě s Portugalskem, na severovýchodě s Itálií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Španělsko je konstituční monarchií, patří k němu ještě i Baleáry nalézající se v Středozemním moři, a Kanárské ostrovy ležící v Atlantickém oceáně.

Last Minute - Španělsko / Katalánsko

Hotel Htop Summer Sun Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10990 Kč
Hotel Htop Planamar Objednat
Strava: Polopenze Cena od 11390 Kč
Hotel Htop Palm Beach Objednat
Strava: Polopenze Cena od 11590 Kč
Hotel Htop Royal Star Objednat
Strava: Polopenze Cena od 11990 Kč
Hotel Htop Royal Beach Objednat
Strava: Polopenze Cena od 11990 Kč
Hotel Htop Calella Palace Objednat
Strava: Polopenze Cena od 11990 Kč
Hotel GHT Balmes Objednat
Strava: Polopenze Cena od 12290 Kč
Hotel Htop Pineda Palace Objednat
Strava: Polopenze Cena od 12590 Kč
Hotel Oasis Park & Spa Objednat
Strava: Polopenze Cena od 12790 Kč
Hotel GHT Maritim Objednat
Strava: Polopenze Cena od 12890 Kč

Last Minute - Španělsko / Valencie

Hotel Playas de Torrevieja Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 11849 Kč
La Milagrosa Hotel and Apartments Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 14299 Kč
Hotel Poseidon Playa Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 14639 Kč

Last Minute - Španělsko / Mallorca

5 dní u moře na Mallorce Objednat
Strava: Polopenze Dle popisu Cena od 12740 Kč
Vell Mari Hotel & Resort Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12939 Kč
Hotel Playa Blanca Objednat
Strava: Snídaně Cena od 13690 Kč
Aparthotel Holiday Center Apart Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 14390 Kč
Hotel Playamar Objednat
Strava: Snídaně Cena od 14590 Kč

Last Minute - Španělsko / Ibiza

Hotel Florencio Ibiza Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 12949 Kč

Přírodní podmínky: Ve Španělsku si přijdou na své i milovníci přírody, kteří by jistě neměli vynechat návštěvu Andalusie, kde se rozprostírá monumentální horský masiv Sierra Nevada. Ve vnitrozemí se nalézají i další náhorní plošiny, jako je La Mancha, Kantaberské pohoří, pohoří Pyreneje a Meseta León. Nejvyšší horou je Pico de Taide (3718 m), ležící na ostrově Tenerife, který je současně i jednou z největších činných sopek. V kontinentálním Španělsku je nejvyšší horou Mulhacén (3478 m).

Španělsko je také proslulé svými národními parky, kterých je zde opravdu mnoho. Jeden z nejznámějších je španělsko – francouzský národní park Ordesa y Monte Perdido, rozkládající se na 152 km² v okolí hory Perdu. V jeho údolí Ordesa se nalézá 900 m hluboký kaňon a spousta kaskád a vodopádů malé řeky Arazas. Zásadním symbolem je velmi vzácný mrchožravý pták orlosup bradatý, který se v Evropě vyskytuje pouze na Pyrenejích.

Doñana je španělský národní park, který se rozprostírá na 543 na km² na JZ Pyrenejského poloostrova. Nacházejí se zde bažiny a je velmi bohatý na faunu i flóru, a hnízdí zde velké množství nejrůznějších druhů ptáků.

Teide: španělský NP na ostrově Tenerife, s rozlohou pouhých 190 km². Je tu mnoho vulkanických a geologických útvarů.

Garajonay: NP, který se stal roku 1986 přírodní památkou světového dědictví především pro své tzv. vavřínové lesy. Rozprostírá se na ploše 40 km².

Přímořská letoviska: nejnavštěvovanějšími letovisky jsou především ta na východním pobřeží, např. Costa Brava a Costa del Marasme. Oblíbená jsou i letoviska na plážích jižní Andalusie a pro milovníky bujarého nočního života jaou oblíbenými Baleárské ostrovy, především Mallorca a Menorca. Mezi deset nejnavštěvovanějších zemí světa patří i španělské Kanárské ostrovy.

Další informace: Pro vstup do Španělska je požadován platný cestovní doklad, tedy pas, nebo občanský průkaz. Při pobytu nad 90 dní je požadována registrace na cizinecké policii. Úředním jazykem je španělština.

Měna: euro

Podnebí a počasí: Podnebí ve Španělsku lze rozdělit na 4 části.

Kontinentální podnebí: typické pro většinu Španělska. Převládají chladné zimy se silnými větry a velkou vlhkostí o průměrné teplotě -1 °C. Léta jsou teplá s průměrnou teplotou 21 °C.

Oceánské podnebí: vyskytuje se na území od Pyrenejí po severozápadní část poloostrova. Celý rok jsou zde bohaté srážky, léta jsou teplá a zimy mírné.

Středomořské podnebí: zahrnuje území od Andaluské nížiny podél východního a jižního pobřeží až k Pyrenejím. Srážky jsou nízké a vyskytují se především od konce podzimu do zimy. Průměrné teploty v létě jsou 22 – 27 °C na pobřeží, 29 – 31 °C ve vnitrozemí.

Subtropické podnebí: typické pro Kanárské ostrovy. Teploty jsou mírné avšak stabilní po celý rok a pohybují se průměrně okolo 18 – 24 °C.

Pláže: mezi pět nejkrásnějších pláží Španělska patří:

Playas les Marines: pláž na Costa Blance je ideální pro rodiny s dětmi pro svůj pozvolný vstup do moře. Má jemný písek nazlátlé barvy a rozlohu 13 km.

Playa Isla Canela: 5 km dlouhá pláž v oblasti Huelva, je zcela rovná a nalézá se na SZ výběžku Andalusie a vyznačuje se karibsky tyrkysově průzračnou vodou.

Playa de Magazón: pláž v oblasti Sevilla, nejdelší pláž Španělska měřící 50 km s národním parkem Coto de Doňana.

Playa la Fontanilla: pláž o šířce 200 m a délce více než 1 km proslavená sběrem mušlí.

Playa de los Genoveses, Costa Dorada: nádherná pláž se zlatavě bílým pískem, křišťálově průzračnou vodou a romantickými útesy.

Turistické zajímavosti: pro milovníky historie je nezapomenutelným zážitkem návštěva jeskyně Altamira, která je povazována za nejslavnější historickou památku země. Nacházejí se zde pravěké malby a nyní je uzavřena, vzhledem k tomu, že byla hojně navštěvována, čímž se zhoršila kvalita ovzduší a hrozilo poškození maleb. V její blízkosti je však muzeum, kde si můžete repliky maleb prohlédnout.

Katedrála v Burgosu: jsou zde uloženy ostatky národního hrdiny Cida. Tato gotická památka je třetí největší katedrálou ve Španělsku.

Madrid: hlavní město s dominantou královského paláce Palacio Real, který je zhruba desetkrát větší než Buckinghamský palác. Přímo proti paláci se nachází kostel Virgen de la Almudena. Poblíž centra je slavná obrazárna Museo de Prado.

Barcelona: symbolem Sagrada Família od Gaudího, mistrovská stavba, jejíž výstavba započala roku 1883.

Santigo de Compostela: jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě pro katolíky. V místní katedrále jsou uloženy ostatky jednoho z dvanácti apoštolů Jakuba Staršího, jež byl apoštolem a mučedníkem, synem Salome a Zebedea.

Dalšími městy, která jsou významná svými historickými památkami, je Sevilla, Cordoba nebo Toledo.

Zdravotní péče: ve Španělsku, stejně jako v jiných státech EU, mají vlastníci Evropského průkazu zdravotního pojištění stejné podmínky na ošetření, jako mají místní. Ošetření je zdarma, resp. hradí jej pojišťovna, nicméně za léky se hradí spoluúčast 40 %. Spoluúčast se však dá vyřešit komerčním připojištěním.  Ale i když jste připojištěni, může lékař požadovat platbu v hotovosti, je tedy nezbytné, uchovat si lékařskou zprávu a potvrzení o zaplacení. Žádné povinné očkování není vyžadováno, avšak obecně se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. V určitých oblastech se doporučuje i očkování proti vzteklině a klíšťové meningoencefalitidě. Kvalita pitné vody je v různých částech Španělska různá, doporučuje se proto kupovat na pití vodu balenou.

Bezpečnost: Španělsko je relativně bezpečnou zemí. V turistických oblastech je potřeba dát si pozor na okrádání turistů, nepřespávat na osamocených místech a optimálně nepoužívat autostop. Důležité je telefonní číslo 112, které je společné pro policii, hasiče i záchrannou službu.

 

Dovolená Španělsko, Last Minute Španělsko, Zájezdy Španělsko, Dovolená v destinaci Španělsko, Last minute zájezdy Španělsko all inclusive, Dovolená a zájezdy Španělsko na last minute za výhodné ceny, Last minute Španělsko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Španělska na internetu, Dovolená Španělsko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Španělska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Španělská letoviska: Ibiza, Mallorca, Formentera, Menorca, Baleárské ostrovy, Španělsko Ibiza, Španělsko Mallorca, Španělsko Formentera, Španělsko Menorca, Španělsko Baleárské ostrovy, Španělsko dovolená, Španělsko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Španělsko Ibiza

Ibiza je třetím největším Baleárským ostrovem. Ostrov leží 80 km od Mallorcy, je dlouhý 41 km, široký 22 km a má rozlohu 571 km². Společně s Ibizou patří mezi Pytyuské (Borovicové) ostrovy. Ibiza je mezi turisty velmi oblíbená, o čemž svědčí fakt, že na ostrově, kde trvale žije okolo 100 000 obyvatel, se během sezóny vystřídá na 4 milióny turistů.

Španělsko Mallorca

Mallorca je největším ostrovem z Baleárských ostrovů. Je dlouhý 110 km, široký 60 až 90 km, jeho rozloha činí 3 648 km² a žije zde zhruba 1 milión obyvatel. Hlavním městem je Palma de Mallorca. Hlavním zdrojem příjmu je turistický ruch, Mallorcu navštíví kolem 12 miliónů turistů. Mallorca je fascinující nejen svými přírodními krásami, ale i nádhernými památkami.

Španělsko Formentera

Formentera, nazývána též Karibikem Středomoří, je nejmenším z Baleárských ostrovů patřící Španělsku. O 8 km vzdáleného ostrova Ibiza je oddělen mořskou úžinou Freo. Je dlouhá 19 km, má rozlohu 82 km² a zhruba 7500 obyvatel. Společně s Ibizou patří mezi Pytyuské (Borovicové) ostrovy.

Španělsko Menorca

Menorca je druhým největším ostrovem souostroví Baleáry náležícím Španělsku. Je dlouhý zhruba 50 km, široký 16 km a má rozlohu 668 km². Žije zde cca 82 000 obyvatel, hlavním městem je Mahón. Nalézá se asi 40 km severovýchodně od známější Mallorky, díky níž je také méně často navštěvována. Právě proto se zde také nachází původní a nedotčená příroda a moře u téměř všech břehů Menorcy je průzračně čisté.