Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Město obývá zhruba 90 tisíc obyvatel a nachází se zde několik nádherných pláží oceněných Modrou vlajkou EU.Za zmínku stojí například Kleopatřina pláž, která se nachází přímo ve městě. Je to malá pláž s drobnými kamínky. Pláž nabízí nepřeberné množství sportovních aktivit, kde si vybere každý bez rozdílu věku.


Hned vedle ní se nachází pláž Damlataš, která byla pojmenovaná podle jeskyně Damlataš, objevené v roce 1948. Jeskyně má stabilní teplotu 22 stupňů a vysokou vlhkost, navíc se potvrdily léčivé účinky jejího klimatu, především na horní cesty dýchací a potíže spojené s astmatem. Uvnitř jeskyně jsou stalagmity a stalaktity. Kdo má rád jeskyně, může další tři navštívit vyhlídkovou lodí. Pod poloostrovem je Pirátská jeskyně, kde podle pověsti ukrývali piráti své zajatkyně, druhou je jeskyně Milenců a třetí je Fosforeskující jeskyně.


Hlavní a zcela nepřehlédnutelnou dominantou tohoto města je středověká pevnost obehnaná šestimetrovými hradbami.  Pevnost má 83 věží a 140 bašt. Součástí pevnosti je i malý byzantský kostelík.


Symbolem města je  osmiúhlá  Červená věž, v jejímž přízemí se nalézala cisterna sloužící jako zásobárna vody. Věž je 33 m vysoká a každá zeď je dlouhá 12,5 m. Nyní jsou její prostory využívány Etnografickým muzeem.Vyberte si Váš zájezd do Turecka

Last Minute - Turecko / Alanya

Arsi Hotel Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 13% Cena od 9262.5 Kč
Club Mermaid Village Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 12% Cena od 9703.75 Kč
Blue Fish Hotel Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 12% Cena od 9943.75 Kč
Drita Objednat
Strava: Ultra all inclusive Sleva 11% Cena od 10762.5 Kč
Katya Hotel Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 11% Cena od 10842.5 Kč
Dinler Hotel Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 11% Cena od 10912.5 Kč
Kleopatra Güngör Objednat
Strava: All inclusive Sleva 25% Cena od 11017 Kč
Club Hotel Titan Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 11% Cena od 11141.25 Kč
Titan Garden Hotel Objednat
Strava: LUXURY ALL INCLUSIVE Sleva 11% Cena od 11141.25 Kč
Grand Atilla Objednat
Strava: All inclusive Sleva 25% Cena od 11542 Kč

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.