Vyberte si Váš zájezd do Maroka< návrat zpět

Maroko Agadir

Agadir je moderní turistické letovisko plné luxusních hotelů a hotelových komplexů. Nalézá se na pobřeží Atlantiku, zhruba 500 km jižně od města Casablanca. Patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější marocká letoviska a bylo vystavěno roku 1505 portugalskými mořeplavci.

Přírodní podmínky: Agadir, nazývaný také „Perlou marockého pobřeží“, nabízí okolo 300 slunečních dní v roce. V roce 1960 postihlo Agadir ničivé zemětřesení, které pohřbilo na 18 000 lidí a město muselo být kompletně přestavěno. Nyní zde žije okolo 600 000 lidí. Poblíž se nalézá národní park Sús – Masa a pohoří Antiatlas. Výlet můžete podniknout i k sezónním vodopádům v Immouzer des Ida Outanane, nebo k ústí řeky Sous, nazývané též Ptačí údolí. Nalézá se zde ZOO, malá voliéra, vodopád a jak už název napovídá, nejrozmanitější druhy ptactva. Nalézá se zde mezinárodní letiště Al Massira.

Pláže: Agadir je proslulý především svými plážemi, v jeho okolí se nacházejí desítky velkých či malých pláží se zlatavým pískem. Centrální pláž má tvar půlkruhu, což ji chrání před větry. Během sezóny zde můžete nalézt velké množství prodavačů nápojů, jídla a ovoce, kromě toho je celé území střeženo policejními hlídkami na koních. Každý hotel má svůj vlastní úsek pláže, kam místní domorodci nemohou. Oceán je zde temně tmavý a zvolna se svažuje do hloubky.

Turistické zajímavosti: Kasbah: nyní slouží jako rozhledna a turistická atrakce, v minulosti však to byla starobylá pevnost sloužící jako opevněný výhled.

Městské muzeum: malé muzeum se sbírkou berberských šperků, tkaniny, keramiky a koberců.

Jaardim de Olhao: volně přístupné zahrady s berberskou architekturou.

 

Levná dovolená Maroko, levné zájezdy Maroko, Dovolená v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájezdy Maroko - Saidia, Zájezdy Maroko - Agadir, Zájezdy Maroko - Marrakesh. Zájezdy do Maroka, Dovolená v Maroku, zájezdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájezdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájezdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko se nachází na severu ,Afriky Mezi krásné letoviska Maroka patří Agadir, který má výborné podmínky pro potápění, surfování a mnoho dalších sportů. Krásným místem je i Marocká Saida, která nabízí dlouhé písčité pláže se zlatým pískem, Další krásná letoviska jsou Marakéš - červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko, Dovolená v destinaci Maroko, Last minute zájezdy Maroko all inclusive, Dovolená a zájezdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Maroka na internetu, Dovolená Maroko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Maroka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Maroko je krásná země pro strávení vaší dovolené.