Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Alanya

Alanya - Stella Beach *****
Strava: All inclusive
14790 Kč
Objednat

Last Minute - Belek

Belek - Siam Elegance *****
Strava: ultra all inclusive
16390 Kč
Objednat
Belek - Bellis Deluxe *****
Strava: ultra all inclusive
21390 Kč
Objednat

Last Minute - Side

Side - Alba Queen *****
Strava: ultra all inclusive
18290 Kč
Objednat
Side - Sueno Beach Side *****
Strava: ultra all inclusive
18990 Kč
Objednat
Side - Royal Alhambra Palace *****
Strava: ultra all inclusive
21490 Kč
Objednat
Side - Royal Taj Mahal *****
Strava: ultra all inclusive
21490 Kč
Objednat
Side - Royal Dragon *****
Strava: ultra all inclusive
21490 Kč
Objednat

Last Minute - Antalya

Antalya - Royal Wings *****
Strava: ultra all inclusive
22490 Kč
Objednat
Antalya - Delphin Palace *****
Strava: ultra all inclusive
23290 Kč
Objednat
Antalya - Delphin Be Grand Resort *****
Strava: ultra all inclusive
25390 Kč
Objednat
Antalya - Delphin Imperial *****
Strava: All inclusive
25690 Kč
Objednat
Antalya - Titanic Beach Lara *****
Strava: ultra all inclusive
28590 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Alanya

Alanya - Stella Beach ***** Objednat
Strava: All inclusive Cena od 14790 Kč

Last Minute - Turecko / Belek

Belek - Siam Elegance ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 16390 Kč
Belek - Bellis Deluxe ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 21390 Kč

Last Minute - Turecko / Side

Side - Alba Queen ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 18290 Kč
Side - Sueno Beach Side ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 18990 Kč
Side - Royal Alhambra Palace ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 21490 Kč
Side - Royal Taj Mahal ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 21490 Kč
Side - Royal Dragon ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 21490 Kč

Last Minute - Turecko / Antalya

Antalya - Royal Wings ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 22490 Kč
Antalya - Delphin Palace ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 23290 Kč
Antalya - Delphin Be Grand Resort ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 25390 Kč
Antalya - Delphin Imperial ***** Objednat
Strava: All inclusive Cena od 25690 Kč
Antalya - Titanic Beach Lara ***** Objednat
Strava: ultra all inclusive Cena od 28590 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.