Dovolená 2017, Last minute 2017, Zájezdy 2017, First Minute 2017 - Turecko

Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Alanya

Hotel Merhaba
Strava: All inclusive
Sleva 21%
10980 Kč
Objednat
Hotel Sevki Bey
Strava: All inclusive
Sleva 21%
10980 Kč
Objednat
Hotel Blue Star
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11090 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Ada
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11180 Kč
Objednat
Hotel Monte Carlo
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11190 Kč
Objednat
Hotel Melissa
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11290 Kč
Objednat
Hotel Mesut
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11390 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Celine
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11390 Kč
Objednat
Hotel Arsi
Strava: All inclusive
Sleva 21%
11480 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Beach
Strava: All inclusive
Sleva 22%
11580 Kč
Objednat

Last Minute - Side

Hotel Özside
Strava: All inclusive
Sleva 23%
11790 Kč
Objednat
Hotel Sultan Of Side
Strava: Luxury all inclusive
Sleva 11%
11987 Kč
Objednat

Last Minute - Kemer

Hotel Camyuva Beach
Strava: All inclusive
Sleva 23%
12490 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Alanya

Hotel Merhaba Objednat
Strava: All inclusive Sleva 21% Cena od 10980 Kč
Hotel Sevki Bey Objednat
Strava: All inclusive Sleva 21% Cena od 10980 Kč
Hotel Blue Star Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11090 Kč
Hotel Kleopatra Ada Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11180 Kč
Hotel Monte Carlo Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11190 Kč
Hotel Melissa Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11290 Kč
Hotel Mesut Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11390 Kč
Hotel Kleopatra Celine Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11390 Kč
Hotel Arsi Objednat
Strava: All inclusive Sleva 21% Cena od 11480 Kč
Hotel Kleopatra Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 22% Cena od 11580 Kč

Last Minute - Turecko / Side

Hotel Özside Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 11790 Kč
Hotel Sultan Of Side Objednat
Strava: Luxury all inclusive Sleva 11% Cena od 11987 Kč

Last Minute - Turecko / Kemer

Hotel Camyuva Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 12490 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.