Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Alanya

Hotel Kolibri
Strava: All inclusive
Sleva 31%
11230 Kč
Objednat
Doris Aytur Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 15%
11588 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Beach
Strava: All inclusive
Sleva 30%
11990 Kč
Objednat
Hotel Club Aqua Plaza
Strava: All inclusive
Sleva 33%
11990 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Royal Palm
Strava: All inclusive
Sleva 30%
11990 Kč
Objednat
Mesut Hotel
Strava: All inclusive
12296 Kč
Objednat
Hotel Azak Beach
Strava: All inclusive
Sleva 26%
12360 Kč
Objednat
Primera Suite Hotel
Strava: All inclusive
12398.25 Kč
Objednat
Hotel Muz
Strava: All inclusive
Sleva 26%
12440 Kč
Objednat
Kleopatra Ada Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 12%
12554.75 Kč
Objednat

Last Minute - Side

Hotel Cinar Family Suite
Strava: All inclusive
12065.12 Kč
Objednat
Hotelový resort Side Town By Z Hotels
Strava: All inclusive
12281.62 Kč
Objednat
Helios Hotel
Strava: All inclusive
12860.5 Kč
Objednat
Hotel Seaden Sweet Park
Strava: All inclusive
12980.38 Kč
Objednat
Hotel Side Legend
Strava: All inclusive
13165 Kč
Objednat
Nergos Garden Hotel
Strava: All inclusive
13208.5 Kč
Objednat

Last Minute - Okurcalar

Stella Beach Hotel Alanya
Strava: All inclusive
13316.75 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Alanya

Hotel Kolibri Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 11230 Kč
Doris Aytur Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 15% Cena od 11588 Kč
Hotel Kleopatra Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 30% Cena od 11990 Kč
Hotel Club Aqua Plaza Objednat
Strava: All inclusive Sleva 33% Cena od 11990 Kč
Hotel Kleopatra Royal Palm Objednat
Strava: All inclusive Sleva 30% Cena od 11990 Kč
Mesut Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12296 Kč
Hotel Azak Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 26% Cena od 12360 Kč
Primera Suite Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12398.25 Kč
Hotel Muz Objednat
Strava: All inclusive Sleva 26% Cena od 12440 Kč
Kleopatra Ada Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 12% Cena od 12554.75 Kč

Last Minute - Turecko / Side

Hotel Cinar Family Suite Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12065.12 Kč
Hotelový resort Side Town By Z Hotels Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12281.62 Kč
Helios Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12860.5 Kč
Hotel Seaden Sweet Park Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12980.38 Kč
Hotel Side Legend Objednat
Strava: All inclusive Cena od 13165 Kč
Nergos Garden Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 13208.5 Kč

Last Minute - Turecko / Okurcalar

Stella Beach Hotel Alanya Objednat
Strava: All inclusive Cena od 13316.75 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.