Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Alanya

Hotel Elysee Garden Family
Strava: All inclusive
Sleva 54%
7290 Kč
Objednat
Hotel Pera (ex. Pera Inn Hotel)
Strava: All inclusive
Sleva 12%
9290 Kč
Objednat
Hotel Gungor Suite
Strava: All inclusive
Sleva 11%
9370 Kč
Objednat
Hotel Grand Atilla
Strava: All inclusive
Sleva 10%
9380 Kč
Objednat
Bilkay Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 16%
9480 Kč
Objednat
Bin Billa Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 27%
9480 Kč
Objednat
Hotel Doris Aytur
Strava: All inclusive
Sleva 9%
9880 Kč
Objednat
Doris Aytur Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 24%
9890 Kč
Objednat
Acar Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 18%
9980 Kč
Objednat
Hotel Klas Dom
Strava: All inclusive
Sleva 23%
9980 Kč
Objednat

Last Minute - Kemer

Hotel Camyuva Beach
Strava: All inclusive
Sleva 54%
8690 Kč
Objednat
Hotel Day & Night Connected Club Hydros
Strava: All inclusive
Sleva 54%
9490 Kč
Objednat

Last Minute - Side

Hotel Holiday City
Strava: All inclusive
Sleva 12%
9990 Kč
Objednat
Hotel Side Temple
Strava: All inclusive
10790 Kč
Objednat
Hotel Angora Side
Strava: All inclusive
Sleva 20%
10980 Kč
Objednat

Last Minute - Bodrum

Kassandra Hotel
Strava: All inclusive
Sleva 17%
9990 Kč
Objednat
Hotel Bodrum Beach Resort
Strava: All inclusive
Sleva 16%
10990 Kč
Objednat

Last Minute - Marmaris

Club Selen Hotel Icmeler
Strava: All inclusive
Sleva 35%
10190 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Alanya

Hotel Elysee Garden Family Objednat
Strava: All inclusive Sleva 54% Cena od 7290 Kč
Hotel Pera (ex. Pera Inn Hotel) Objednat
Strava: All inclusive Sleva 12% Cena od 9290 Kč
Hotel Gungor Suite Objednat
Strava: All inclusive Sleva 11% Cena od 9370 Kč
Hotel Grand Atilla Objednat
Strava: All inclusive Sleva 10% Cena od 9380 Kč
Bilkay Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 16% Cena od 9480 Kč
Bin Billa Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 27% Cena od 9480 Kč
Hotel Doris Aytur Objednat
Strava: All inclusive Sleva 9% Cena od 9880 Kč
Doris Aytur Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 24% Cena od 9890 Kč
Acar Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 18% Cena od 9980 Kč
Hotel Klas Dom Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 9980 Kč

Last Minute - Turecko / Kemer

Hotel Camyuva Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 54% Cena od 8690 Kč
Hotel Day & Night Connected Club Hydros Objednat
Strava: All inclusive Sleva 54% Cena od 9490 Kč

Last Minute - Turecko / Side

Hotel Holiday City Objednat
Strava: All inclusive Sleva 12% Cena od 9990 Kč
Hotel Side Temple Objednat
Strava: All inclusive Cena od 10790 Kč
Hotel Angora Side Objednat
Strava: All inclusive Sleva 20% Cena od 10980 Kč

Last Minute - Turecko / Bodrum

Kassandra Hotel Objednat
Strava: All inclusive Sleva 17% Cena od 9990 Kč
Hotel Bodrum Beach Resort Objednat
Strava: All inclusive Sleva 16% Cena od 10990 Kč

Last Minute - Turecko / Marmaris

Club Selen Hotel Icmeler Objednat
Strava: All inclusive Sleva 35% Cena od 10190 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.