Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Bodrum

Hotel Tiana Moonlight
Strava: All inclusive
Sleva 35%
10990 Kč
Objednat
Hotel Sami Beach
Strava: All inclusive
Sleva 26%
11890 Kč
Objednat
Hotel Bendis Beach
Strava: All inclusive
Sleva 35%
12990 Kč
Objednat
Hotel Parkim Ayaz
Strava: All inclusive
Sleva 23%
16490 Kč
Objednat

Last Minute - Antalya

Hotel Adalya Elite Resort
Strava: Ultra All inclusive
15890 Kč
Objednat
Hotel Delphin Be Grand Resort
Strava: Ultra All inclusive
16190 Kč
Objednat
Royal Seginus Hotel
Strava: Ultra All inclusive
16890 Kč
Objednat
Hotel Delphin Imperial
Strava: Ultra All inclusive
17090 Kč
Objednat
Hotel Delphin Diva
Strava: Ultra All inclusive
17390 Kč
Objednat
Hotel Barut Lara
Strava: Ultra All inclusive
18490 Kč
Objednat

Last Minute - Side

Hotel Royal Taj Mahal
Strava: Ultra All inclusive
16590 Kč
Objednat
Hotel Royal Dragon
Strava: Ultra All inclusive
16590 Kč
Objednat

Last Minute - Colakli

Hotel Royal Alhambra Palace
Strava: Ultra All inclusive
16590 Kč
Objednat

Last Minute - Belek

Hotel Voyage Belek
Strava: Ultra All inclusive
21290 Kč
Objednat
Hotel Sueno Deluxe Belek
Strava: Ultra All inclusive
22390 Kč
Objednat
Hotel Adam & Eve
Strava: ultra all inclusive
Sleva 25%
24590 Kč
Objednat
Hotel Regnum Carya Golf
Strava: All inclusive
34590 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Bodrum

Hotel Tiana Moonlight Objednat
Strava: All inclusive Sleva 35% Cena od 10990 Kč
Hotel Sami Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 26% Cena od 11890 Kč
Hotel Bendis Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 35% Cena od 12990 Kč
Hotel Parkim Ayaz Objednat
Strava: All inclusive Sleva 23% Cena od 16490 Kč

Last Minute - Turecko / Antalya

Hotel Adalya Elite Resort Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 15890 Kč
Hotel Delphin Be Grand Resort Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 16190 Kč
Royal Seginus Hotel Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 16890 Kč
Hotel Delphin Imperial Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 17090 Kč
Hotel Delphin Diva Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 17390 Kč
Hotel Barut Lara Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 18490 Kč

Last Minute - Turecko / Side

Hotel Royal Taj Mahal Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 16590 Kč
Hotel Royal Dragon Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 16590 Kč

Last Minute - Turecko / Colakli

Hotel Royal Alhambra Palace Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 16590 Kč

Last Minute - Turecko / Belek

Hotel Voyage Belek Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 21290 Kč
Hotel Sueno Deluxe Belek Objednat
Strava: Ultra All inclusive Cena od 22390 Kč
Hotel Adam & Eve Objednat
Strava: ultra all inclusive Sleva 25% Cena od 24590 Kč
Hotel Regnum Carya Golf Objednat
Strava: All inclusive Cena od 34590 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.