Vyberte si Váš zájezd do Turecka


Last Minute - Side

Holiday City Hotel
Strava: All inclusive
11023.25 Kč
Objednat
Hotel Cinar Family Suite
Strava: All inclusive
11270.13 Kč
Objednat
Hotel Side Kervan
Strava: All inclusive
11386 Kč
Objednat
Side Yesiloz Hotel
Strava: All inclusive
11547.25 Kč
Objednat
Side Town by Z Hotels
Strava: All inclusive
11613 Kč
Objednat
Helios Hotel
Strava: All inclusive
11668.25 Kč
Objednat
Selenium Hotel
Strava: All inclusive
12526.35 Kč
Objednat
Hotel Cats Garden
Strava: All inclusive
12958.5 Kč
Objednat
Hotel Sunlight Garden
Strava: All inclusive
13177.25 Kč
Objednat
Alessia Hotel
Strava: All inclusive
13196 Kč
Objednat

Last Minute - Alanya

Doris Aytur Hotel
Strava: All inclusive
11284.87 Kč
Objednat
Galaxy Beach Hotel
Strava: All inclusive
11428.5 Kč
Objednat
Bone Club SVS Hotel
Strava: All inclusive
11491.25 Kč
Objednat
Primera Suite Hotel
Strava: All inclusive
11836.25 Kč
Objednat
Mysea Hotels Alara
Strava: All inclusive
12185.25 Kč
Objednat
Hotel Artemis Princess
Strava: All inclusive
12193.05 Kč
Objednat
Simply Fine Hotel
Strava: All inclusive
12236.45 Kč
Objednat
Arsi Hotel
Strava: All inclusive
12321.75 Kč
Objednat
Hotel Kleopatra Royal Palm
Strava: All inclusive
12376.75 Kč
Objednat
Arsi Paradise Beach Hotel
Strava: All inclusive
12570.75 Kč
Objednat

Last Minute - Konakli

Club Hotel Mirabell
Strava: Ultra all inclusive
13051.25 Kč
Objednat

Turecko

Turecko – obecné informace

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí.

 

Last Minute - Turecko / Side

Holiday City Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11023.25 Kč
Hotel Cinar Family Suite Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11270.13 Kč
Hotel Side Kervan Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11386 Kč
Side Yesiloz Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11547.25 Kč
Side Town by Z Hotels Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11613 Kč
Helios Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11668.25 Kč
Selenium Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12526.35 Kč
Hotel Cats Garden Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12958.5 Kč
Hotel Sunlight Garden Objednat
Strava: All inclusive Cena od 13177.25 Kč
Alessia Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 13196 Kč

Last Minute - Turecko / Alanya

Doris Aytur Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11284.87 Kč
Galaxy Beach Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11428.5 Kč
Bone Club SVS Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11491.25 Kč
Primera Suite Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11836.25 Kč
Mysea Hotels Alara Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12185.25 Kč
Hotel Artemis Princess Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12193.05 Kč
Simply Fine Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12236.45 Kč
Arsi Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12321.75 Kč
Hotel Kleopatra Royal Palm Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12376.75 Kč
Arsi Paradise Beach Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 12570.75 Kč

Last Minute - Turecko / Konakli

Club Hotel Mirabell Objednat
Strava: Ultra all inclusive Cena od 13051.25 Kč

 

Turecko je země neuvěřitelně rozmanitá. Můžeme ji rozdělit na dvě základní části. První je evropská Thrákie, jež se vyznačuje tím, že je menší, chladnější a rovinatější. Nachází se zde  město plné památek Istanbul a také části Marmanského, Egejského a Černého moře. Léta zde mají kolem 30 stupňů, zimy kolem nule.

 

Druhou část – asijskou Anatolii – tvoří obrovská ploch zahrnující pohoří Taurus, léta jsou zde velmi horká, nezřídka šplhající až k 40 stupňům a zimy velmi chladné.

 

Přírodní bohatství Turecka nabízí celou řadu nezapomenutelných zážitků. Za všechny lze jmenovat Pamukale - naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále, dále nepřeberné množství jeskyní, vodopádů, přírodní parky a národní park Kursunlu a další.

 

Koho zajímají spíše historické památky, bude zcela ve svém živlu. Turisté zde mohou obdivovat památky nejen islámské, jako nejrůznější mešity, ale i památky z doby antické, byzantské a jiné. Mezi nejnavštěvovanější patří Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu atd.

 

Turecká měna

Měnou v Turecku je turecká lira TL neboli také TRY , jež se dělí na 100 Kurus (kurušů). V některých turistických centrech však můžete platit přímo eury nebo i dolary.

 

Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Turecko Alanya

Přístavní město Alanya je příjemným letoviskem Turecké riviéry. Leží v Antalyjské provincii na břehu Středozemního moře. Symbolem města je osmiúhlá Červená věž a vyhlášená Kleopatřina pláž.

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel. Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám

Turecko Belek

Belek je malé přímořské letovisko se nalézá zhruba 35 km východně od města Alanya. Belek je vyhledávaným odpočinkovým centrem především golfmilujícími turisty a nachází se zde National Golf Club, což je nejznámější golfový klub.

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce Polykrata.

Turecko Kusadasi

Kusadasi je rušné letovisko, které leží asi 100 km jižně od Izmiru, žije zde cca 60 tisíc obyvatel a leží v blízkosti známých měst Selcuk a Efesos. Pláž : Kusudasi je vyhledávanou lokalitou především kvůli svým výborným podmínkám pro koupání, vodní sporty a slunění

Turecko Side

Prastaré antické městečko Side, jehož název zní v překladu granátové jablko, je nejen oblíbeným letoviskem, ale především je turisticky atraktivním a často navštěvovaným místem se spoustou nádherných římských památek. Hlavní dominantou městečka Side je nádherný římský amfiteátr pocházející z 2. století, který byl schopen pojmout až 20 tisíc diváků .

Turecko Pamukale

Pamukale, v překladu Bavlněný hrad, se nachází se v asijské části Turecka, poblíž města Denzili. Jedná se o velmi vzácnou a naprosto jedinečnou přírodní oblast pokrytou bílým travertinem – usazeninou, tvořenou z minerální vody stékající po skále.

Turecko Kappadokia

Kappadokia ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.