Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Dubaj

Emirát Dubaj je druhým největším emirátem, rozkládá se na rozloze 3 885 km2 , žije zde 1, 3 miliónů obyvatel. Hlavním lákadlem, proč zde strávit dovolenou, jsou nádherné pláže, průzračné moře a neskutečný luxus.

Pláže: teplota moře v Dubaji se pohybuje mezi 22 - 35°C, pláže jsou nádherně upravené s bílým pískem, moře čisté, s překrásným podmořským životem.

Jumeirah Park: placená pláž, kterou využívají hlavně evropané.

Al Mamzar Park - placená pláž, rozkládající se na poloostrově poblíž emirátu Sharjah zhruba 8 km z centra Dubaje.

Turistické zajímavosti: Hlavní město Dubaj se dělí na dvě části, první část je luxusnější Bur Dubai a Jumeirah, druhou je Deira. Dělícím prvkem je mořský záliv Khor Dubai zvaný Creek.

Deira: je částí Dubaje, kde můžete obdivovat historii dávných časů. Naleznete zde mnoho malých obchůdků, arabských restaurací nebo kaváren. Rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu Zlatého trhu, kde se nabízí zlato žluté, bílé, i nejdražší trojbarevné. Další „povinnou“ návštěvou by pro Vás měla být návštěva trhu s kořením, látkami a taškami.

Bur Dubai a Jumeirah: proti Deiře je o dost modernější. Naleznete zde nádherné drahé hotely, vysoké mrakodrapy, obří obchodní centra, luxusní auta a drahé limuzíny.

Dubai Museum: muzeum sídlí v nejstarší budově Dubaje a dozvíte se zde mnoho zajímavého z historie SAE. Výstava je velmi moderně a zajímavě zpracována. Naleznete zde voskové figuríny lidí i zvířat, které Vás budou provázet celou výstavou.

Juma Grand Mosque: mešita na břehu Dubajského zálivu, má 45 malých a 9 velkých kopulí a největší městský minaret.

Jumeirah Grand Mosque: jedna z největších mešit Dubaje, je postavena z kamene.

Dubajská ZOO: 25 let stará ZOO, jedna z největších na Arabském poloostrově, naleznete zde celou řadu vzácných zvířat.

Dubai Camel Racecourse: pokud Vás zajímají velbloudí závody, můžete během zimního období navštívit ve čtvrtek nebo v pátek velbloudí závodiště, které se nachází na okraji Dubaje.

Hatta: horské letovisko na hranicích s Ománem.

Beduínské vesnice: zde se můžete seznámit s tradičním pouštním životem místních obyvatel.

Plavba po Creeku: neuvěřitelně zajímavý a romantický výlet. Cesta trvá deset minut, podniknete ji na abře, což je místní vodní taxi pro cca 20 osob.

Dubajský zimní areál: pokud máte dost letních vysokých teplot, které šplhají až k 50 °C, můžete navštívit zimní areál, kde najdete umělým sněhem zasněžené svahy, stromečky, dokonce z umělé oblohy padají umělé vločky! Tady si rozhodně nezapomeňte šálu, čepici, rukavice a bundu. Pokud s sebou nemáte lyže ani snowboard, nezoufejte, vše si zde můžete půjčit.

Khor Dubai Bird Sanctuary: ptačí rezervace, nachází se na konci zálivu Creek.

Vodní park na pláži Jumeirah: nabízí zábavu pro malé i velké.

Golfový Club Dubai: pro všechny milovníky golfu, na které čeká světově známé moderní golfové hřiště s 18 jamkami, umělými jezírky a palmami. Součástí areálu je golfová škola, půjčovna golfového vybavení, klubovna a restaurace.

Stavby: Dubaj je proslulá také svými stavbami, kterou jsou největší, nejmodernější, nejluxusnější…, zkrátka nej.., jak je v Dubaji zvykem.

Burj Khalifa: nejvyšší budova světa, měří 828 m, má 160 pater. Ve 124. patře je vyhlídková plošina, kam se dostanete rychlovýtahem. Vstupné je cca 100 AED pro dospělé, 75 AED pro děti.

Jumeirah Beach Hotel: nádherný luxusní hotel ve tvaru mořské vlny.

Burj Al Arab: nejluxusnější hotel světa ve tvaru plachetnice, uvnitř kterého najdete 202 mezonetových apartmánů.

Dubai City Tower: plánovaná budova, která by měla měřit 2 000 m,měla by mít 100 podlaží, která by měla být propojena vertikálními superrychlými vlaky.

Další informace: Na rozdíl od emirátu Sharjah zde žena může mít kratší sukni. Na veřejných plážích jsou ale pravidla stejná, jako v jiných emirátech. Milovníci nočního života zde mají, na rozdíl od Sharjahu, skutečně z čeho vybírat. Je tu velké množství klubů, diskoték, barů a jiných zábavních podniků. V Dubaji se nachází jedno z nejvýznamnějších letišť na celém Středním Východě - Dubai International Airport. Ročně přepraví kolem 50 miliónů cestujících.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.