Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Antalya

Antalya patří k nejoblíbenějším tureckým letovisků. Nachází se na úpatí pohoří Taurus, na náhorní plošině a má přes jeden milion obyvatel.


Mezi nejoblíbenější pláže patří pláž Konyaalti v délce cca 6 km, podél níž se táhne promenáda, která přímo zve k romantickým procházkám. Jedinou nevýhodou je poměrně příkrý vstup do moře. Další oblíbenou pláží je pláž Lara, která je od Antalye vzdálená 10 km. Je dlouhá 5 km a nalézá se zde mnoho hotelů soustředící se především na rodiny s dětmi . Výhodou této pláže je totiž pozvolný vstup do moře a poměrně mělká voda. Pláž je zpočátku kamínková, ale brzy přechází v jemně písčitou. Na této pláži si mohou turisté vybrat z nesčetných sportovních aktivit,  nachází se zde kromě toho i aquapark s mnoha atrakcemi.


Mezi zajímavé pamětihodnosti tohoto města patří například Archeologické muzeum s podivuhodnou sbírkou artefaktů z nejrůznějších období. Dalším zajímavým muzeem je Atatürkovo muzeum, kde si můžete prohlédnout Atatürkovy osobní věci a další předměty s ním spojené.


Ve městě se nalézá mnoho krásných mešit. Mezi nejzajímavější patří Kesik Minareli nebo Tekeli Mehmet Papa, která se nalézá v historické čtvrti města.


Velice zajímavou památkou je Hadriánova brána. Tato stavba je poslední dochovanou branou do antického města Antalaya.  Zdobí ji pilíře s ornamenty, 4 sloupy a 3 oblouky.


Arapsu – je římský most, který se nalézá v západní části města, zhruba 5 – 6 km od centra.Vyberte si Váš zájezd do Turecka

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.