Vyberte si Váš zájezd do Řecka

Last Minute - Thassos

Studia Albatross Pefkari
Strava: Bez stravy
-
4990 Kč
Objednat
Studia Ilion
Strava: Bez stravy
-
5990 Kč
Objednat
Hotel Sylvia
Strava: Polopenze
7990 Kč
Objednat

Last Minute - Rhodos

Hotel Rose Faliraki
Strava: Bez stravy
7402 Kč
Objednat
Anita Aparthotel
Strava: Bez stravy
7539 Kč
Objednat
Esmeralda Aparthotel
Strava: Bez stravy
7620 Kč
Objednat
Gorgona Studios
Strava: Bez stravy
7782 Kč
Objednat
Antonios Hotel
Strava: Bez stravy
7814 Kč
Objednat
Summerland Hotel & Bungalows
Strava: Bez stravy
7902 Kč
Objednat
Hotel Muses
Strava: Snídaně
8202 Kč
Objednat
Hotel Stafilia Beach
Strava: Polopenze
8218 Kč
Objednat
Europa Hotel
Strava: Snídaně
8247 Kč
Objednat
Orion Hotel
Strava: Snídaně
8429 Kč
Objednat

Last Minute - Korfu

Studia Claire
Strava: Bez stravy
7690 Kč
Objednat
Studia Claire
Strava: Bez stravy
7990 Kč
Objednat
Studia Lola
Strava: Bez stravy
8090 Kč
Objednat
Studia Pelagia
Strava: Bez stravy
8090 Kč
Objednat
Hotel Bruskos
Strava: Bez stravy
8490 Kč
Objednat
Hotel Popi Star
Strava: Snídaně
8790 Kč
Objednat

Last Minute - Zakynthos

Hotel Georgina Inn
Strava: Polopenze
7990 Kč
Objednat

Řecko

Řecko – obecné informace

Řecko patří mezi neatraktivnější a nejnavštěvovanější země v Evropě. Řecká republika (Elliniki Dimokratia) sice patří po hospodářské stránce k nejzaostalejším státům Evropské unie, přesto ji ročně navštíví miliony turistů. V Řecku se totiž snoubí překrásná příroda spolu s nádhernými antickými památkami, které patří k hlavním lákadlům Řecka.  A je to právě Řecko, kde má kulturní kořeny většina Evropy.

Last Minute - Řecko / Thassos

Studia Albatross Pefkari Objednat
Strava: Bez stravy - Cena od 4990 Kč
Studia Ilion Objednat
Strava: Bez stravy - Cena od 5990 Kč
Hotel Sylvia Objednat
Strava: Polopenze Cena od 7990 Kč

Last Minute - Řecko / Rhodos

Hotel Rose Faliraki Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7402 Kč
Anita Aparthotel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7539 Kč
Esmeralda Aparthotel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7620 Kč
Gorgona Studios Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7782 Kč
Antonios Hotel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7814 Kč
Summerland Hotel & Bungalows Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7902 Kč
Hotel Muses Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8202 Kč
Hotel Stafilia Beach Objednat
Strava: Polopenze Cena od 8218 Kč
Europa Hotel Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8247 Kč
Orion Hotel Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8429 Kč

Last Minute - Řecko / Korfu

Studia Claire Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7690 Kč
Studia Claire Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7990 Kč
Studia Lola Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8090 Kč
Studia Pelagia Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8090 Kč
Hotel Bruskos Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8490 Kč
Hotel Popi Star Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8790 Kč

Last Minute - Řecko / Zakynthos

Hotel Georgina Inn Objednat
Strava: Polopenze Cena od 7990 Kč

 Poloha: Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. Nejoblíbenější přímořská letoviska leží na ostrovech Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Na každém z ostrovů se můžeme těšit na jedinečné přírodní rozmanité podmínky a atraktivní turistické zajímavostmi. Na své si přijde úplně každý, ať už je to milovník tichých odlehlých pláží, rušného nočního života, surfování na divokých vlnách, stejně jako rodiny s dětmi. Stačí si jen vybrat ten pravý ostrov a krásná dovolená může začít.

 

 Památky: Řecko je pro milovníky historie, a zvláště té starověké, tím ideálním místem. Hlavní město Řecka – Athény patří k nejnavštěvovanějším místům právě díky svým památkám. Athény, nad kterými se tyčí antická Akropole, by v žádném případě nikdo, kdo se zajímá o historii, neměl opominout. Kromě Akropole s hlavním chrámem Parthenónem, se zde nalézají další skvosty, jako je například Dionýsův amfiteátr, Olympeion či Hadriánův oblouk. Vyjma antických památek zde naleznete také velké množství byzantských pamětihodností, za všechny můžeme jmenovat byzantské kostely ve čtvrti Plaka apod.

 

 Počasí: V srpnu, kdy probíhá v Řecku hlavní sezóna, přesahují teploty i  38°C. Ideální dobou pro návštěvu Řecka je nejen léto, ale i jaro a podzim, kdy je příjemné teplé počasí. Oproti tomu návštěvu horských oblastí je lepší odložit až na konec května. V tomto období totiž konečně roztává sníh a stezky jsou zas průchozí.

 

Levná dovolená Řecko, levné zájezd Řecko, Last Minute Řecko, Dovolená v destinaci Řecko, Last minute zájezdy Řecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Řecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Řecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Řecka na internetu, Dovolená Řecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Řecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Řecko - země mnoha ostrovů. Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. V Řecku se seznámíte s jedinečnou kulturou a zvyky. Řecké ostrovy - Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Řecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.


Korfu

Korfu, známý také jako Smaragdový ostrov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším řeckým ostrovům. Korfu je sedmý největší ostrov Řecka. Leží na západě v Jónském moři. Korfu patří k nejkrásnějším evropským ostrovům. Návštěvníci se zde setkají s nádhernými přírodními scenériemi, stejně jako s bohatou historií. Díky vhodnému prostředí a podnebí je celý ostrov v jarních měsících doslova zahalen spoustou květin.

Rhodos

Rhodos neboli „Ostrov slunce“ je největší z ostrovů souostroví Dodekanessos a zároveň čtvrtým největším ostrovem Řecka. Má rozlohu 1 398 km² a žije zde cca 130 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Rhodos, v němž žije asi 60.000 obyvatel. Leží na jihovýchodě Egejského moře a cca 10 kilometrů od tureckého pobřeží. Na Rhodosu se setkáte s bohatou faunou i flórou. V Údolí motýlů můžete v letních měsících vidět tisíce motýlů, které sem zaletěly kvůli páření. Na skalách, můžete spatřit skupiny horských koz.

Kréta

Kréta je řecký hornatý ostrov. Na Krétě najdou návštěvníci vše: vysoké hory, hluboké kaňony, náhorní plošiny, krasové jeskyně, nádherné pláže, památky a nejrůznější zábavu. Kréta byla kolébkou evropské kultury a minojské civilizace, která zde byla ještě před starověkým Řeckem.

Kos

Ostrov Kos patří do souostroví Dodekanés, jež je tvořen 12 ostrovními celky. Je to třetí největší ostrov tohoto souostroví. Leží v Egejském moři, v ústí zálivu Kerme, mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros, asi 5 km od Turecka, a proto je toto území hlídáno vojáky. Jeho rozloha je asi 295 km². Pohoří Dikeos se táhne téměř po celé délce ostrova. Žije zde téměř 30 tisíc obyvatel. Kos je proslulý svou lékařskou univerzitou, kterou navštěvoval Hippokrates. Je zde mnoho památek, ale také nádherné pláže, a na své si přijdou jak milovníci památek, tak i milovníci aktivní dovolené, stejně jako té odpočinkové.

Zakynthos

Zakynthos je řecký ostrov v Jónském souostroví, je třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku. Má rozlohu je 406 km² a žije zde okolo 30 tisíc obyvatel. Ostrov Zakynthos je úrodný, zelený a najdete zde horské vísky a kláštery. Hlavním městem ostrova Zakynthos je město Zakynthos. Jméno dostal po divokých hyacintech, se kterými se zde na jaře můžete setkat. Narodil se zde slavný řecký básník Dionýsios Solomos, tvůrce řecké hymny.