Vyberte si Váš zájezd do Řecka

Last Minute - Kombinace destinací

Studia Anatoli (Super First Minute 2018)
Strava: Bez stravy
8490 Kč
Objednat
Apartmánový Dům Mari (Super First Minute 2018)
Strava: Bez stravy
9690 Kč
Objednat

Last Minute - Rhodos

Faliraki Bay
Strava: Polopenze
9236 Kč
Objednat
Princess Flora
Strava: Polopenze
9507 Kč
Objednat
Argo
Strava: Bez stravy
9890 Kč
Objednat
Stafilia Beach
Strava: Polopenze
10372 Kč
Objednat
Sivila
Strava: Polopenze
10480 Kč
Objednat
Lito
Strava: Snídaně
10580 Kč
Objednat
Happy Days Rho
Strava: Polopenze
10590 Kč
Objednat
Smartline Semiramis
Strava: Snídaně
10645 Kč
Objednat
Achousa Studios
Strava: Snídaně
10690 Kč
Objednat
Maritime
Strava: Polopenze
10790 Kč
Objednat

Last Minute - Kos

Pyli Bay & Garden
Strava: Polopenze
9501 Kč
Objednat
Olga´S Paradise
Strava: Bez stravy
10090 Kč
Objednat
Sunny View
Strava: Snídaně
10090 Kč
Objednat
Smartline More Meni Cosmopolitan
Strava: Polopenze
10858 Kč
Objednat
Astron
Strava: Snídaně
10890 Kč
Objednat
Sandy Beach
Strava: All inclusive
11261 Kč
Objednat

Last Minute - Kréta

Gialos
Strava: Bez stravy
10590 Kč
Objednat
Giorgos
Strava: Bez stravy
10590 Kč
Objednat
Apartmánový Dům Elpis
Strava: Bez stravy
-
10890 Kč
Objednat
Antinoos
Strava: Snídaně
10890 Kč
Objednat

Řecko

Řecko – obecné informace

Řecko patří mezi neatraktivnější a nejnavštěvovanější země v Evropě. Řecká republika (Elliniki Dimokratia) sice patří po hospodářské stránce k nejzaostalejším státům Evropské unie, přesto ji ročně navštíví miliony turistů. V Řecku se totiž snoubí překrásná příroda spolu s nádhernými antickými památkami, které patří k hlavním lákadlům Řecka.  A je to právě Řecko, kde má kulturní kořeny většina Evropy.

Last Minute - Řecko / Kombinace destinací

Studia Anatoli (Super First Minute 2018) Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8490 Kč
Apartmánový Dům Mari (Super First Minute 2018) Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9690 Kč

Last Minute - Řecko / Rhodos

Faliraki Bay Objednat
Strava: Polopenze Cena od 9236 Kč
Princess Flora Objednat
Strava: Polopenze Cena od 9507 Kč
Argo Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9890 Kč
Stafilia Beach Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10372 Kč
Sivila Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10480 Kč
Lito Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10580 Kč
Happy Days Rho Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10590 Kč
Smartline Semiramis Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10645 Kč
Achousa Studios Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10690 Kč
Maritime Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10790 Kč

Last Minute - Řecko / Kos

Pyli Bay & Garden Objednat
Strava: Polopenze Cena od 9501 Kč
Olga´S Paradise Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 10090 Kč
Sunny View Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10090 Kč
Smartline More Meni Cosmopolitan Objednat
Strava: Polopenze Cena od 10858 Kč
Astron Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10890 Kč
Sandy Beach Objednat
Strava: All inclusive Cena od 11261 Kč

Last Minute - Řecko / Kréta

Gialos Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 10590 Kč
Giorgos Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 10590 Kč
Apartmánový Dům Elpis Objednat
Strava: Bez stravy - Cena od 10890 Kč
Antinoos Objednat
Strava: Snídaně Cena od 10890 Kč

 Poloha: Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. Nejoblíbenější přímořská letoviska leží na ostrovech Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Na každém z ostrovů se můžeme těšit na jedinečné přírodní rozmanité podmínky a atraktivní turistické zajímavostmi. Na své si přijde úplně každý, ať už je to milovník tichých odlehlých pláží, rušného nočního života, surfování na divokých vlnách, stejně jako rodiny s dětmi. Stačí si jen vybrat ten pravý ostrov a krásná dovolená může začít.

 

 Památky: Řecko je pro milovníky historie, a zvláště té starověké, tím ideálním místem. Hlavní město Řecka – Athény patří k nejnavštěvovanějším místům právě díky svým památkám. Athény, nad kterými se tyčí antická Akropole, by v žádném případě nikdo, kdo se zajímá o historii, neměl opominout. Kromě Akropole s hlavním chrámem Parthenónem, se zde nalézají další skvosty, jako je například Dionýsův amfiteátr, Olympeion či Hadriánův oblouk. Vyjma antických památek zde naleznete také velké množství byzantských pamětihodností, za všechny můžeme jmenovat byzantské kostely ve čtvrti Plaka apod.

 

 Počasí: V srpnu, kdy probíhá v Řecku hlavní sezóna, přesahují teploty i  38°C. Ideální dobou pro návštěvu Řecka je nejen léto, ale i jaro a podzim, kdy je příjemné teplé počasí. Oproti tomu návštěvu horských oblastí je lepší odložit až na konec května. V tomto období totiž konečně roztává sníh a stezky jsou zas průchozí.

 

Levná dovolená Řecko, levné zájezd Řecko, Last Minute Řecko, Dovolená v destinaci Řecko, Last minute zájezdy Řecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Řecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Řecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Řecka na internetu, Dovolená Řecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Řecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Řecko - země mnoha ostrovů. Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. V Řecku se seznámíte s jedinečnou kulturou a zvyky. Řecké ostrovy - Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Řecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.


Korfu

Korfu, známý také jako Smaragdový ostrov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším řeckým ostrovům. Korfu je sedmý největší ostrov Řecka. Leží na západě v Jónském moři. Korfu patří k nejkrásnějším evropským ostrovům. Návštěvníci se zde setkají s nádhernými přírodními scenériemi, stejně jako s bohatou historií. Díky vhodnému prostředí a podnebí je celý ostrov v jarních měsících doslova zahalen spoustou květin.

Rhodos

Rhodos neboli „Ostrov slunce“ je největší z ostrovů souostroví Dodekanessos a zároveň čtvrtým největším ostrovem Řecka. Má rozlohu 1 398 km² a žije zde cca 130 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Rhodos, v němž žije asi 60.000 obyvatel. Leží na jihovýchodě Egejského moře a cca 10 kilometrů od tureckého pobřeží. Na Rhodosu se setkáte s bohatou faunou i flórou. V Údolí motýlů můžete v letních měsících vidět tisíce motýlů, které sem zaletěly kvůli páření. Na skalách, můžete spatřit skupiny horských koz.

Kréta

Kréta je řecký hornatý ostrov. Na Krétě najdou návštěvníci vše: vysoké hory, hluboké kaňony, náhorní plošiny, krasové jeskyně, nádherné pláže, památky a nejrůznější zábavu. Kréta byla kolébkou evropské kultury a minojské civilizace, která zde byla ještě před starověkým Řeckem.

Kos

Ostrov Kos patří do souostroví Dodekanés, jež je tvořen 12 ostrovními celky. Je to třetí největší ostrov tohoto souostroví. Leží v Egejském moři, v ústí zálivu Kerme, mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros, asi 5 km od Turecka, a proto je toto území hlídáno vojáky. Jeho rozloha je asi 295 km². Pohoří Dikeos se táhne téměř po celé délce ostrova. Žije zde téměř 30 tisíc obyvatel. Kos je proslulý svou lékařskou univerzitou, kterou navštěvoval Hippokrates. Je zde mnoho památek, ale také nádherné pláže, a na své si přijdou jak milovníci památek, tak i milovníci aktivní dovolené, stejně jako té odpočinkové.

Zakynthos

Zakynthos je řecký ostrov v Jónském souostroví, je třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku. Má rozlohu je 406 km² a žije zde okolo 30 tisíc obyvatel. Ostrov Zakynthos je úrodný, zelený a najdete zde horské vísky a kláštery. Hlavním městem ostrova Zakynthos je město Zakynthos. Jméno dostal po divokých hyacintech, se kterými se zde na jaře můžete setkat. Narodil se zde slavný řecký básník Dionýsios Solomos, tvůrce řecké hymny.