Vyberte si Váš zájezd do Řecka

Last Minute - Korfu

Studia Claire
Strava: Bez stravy
7690 Kč
Objednat
Studia Lola
Strava: Bez stravy
8090 Kč
Objednat
Studia Pelagia
Strava: Bez stravy
8090 Kč
Objednat
Studia a apartmány Lola
Strava: Bez stravy
9490 Kč
Objednat

Last Minute - Rhodos

Esmeralda Aparthotel
Strava: Bez stravy
8049 Kč
Objednat
Summerland Hotel & Bungalows
Strava: Snídaně
8388 Kč
Objednat
Antonios Hotel
Strava: Bez stravy
8546 Kč
Objednat
Hotel Bayside Katsaras
Strava: Bez stravy
8580 Kč
Objednat
Gorgona Studios
Strava: Bez stravy
8839 Kč
Objednat
Hotel Esperia
Strava: Snídaně
8896 Kč
Objednat
Europa Hotel
Strava: Snídaně
9021 Kč
Objednat
Orion Hotel
Strava: Snídaně
9167 Kč
Objednat
International Hotel
Strava: Snídaně
9208 Kč
Objednat
Hotel Angela Suites
Strava: Snídaně
-
9208 Kč
Objednat

Last Minute - Kréta

Kréta se snídaní "za pár kaček"
Strava: Snídaně
8990 Kč
Objednat
Kréta se snídaní „Za pár kaček“
Strava: Snídaně
8990 Kč
Objednat
Theoni Apartment
Strava: Bez stravy
9858 Kč
Objednat
Hotel Iraklis Apartments
Strava: Bez stravy
9898 Kč
Objednat
Happy Days Studios
Strava: Bez stravy
9898 Kč
Objednat
Hotel Real Palace
Strava: Bez stravy
9941 Kč
Objednat
Stelios Residence
Strava: Bez stravy
9958 Kč
Objednat

Last Minute - Kos

Hotel Athinoula
Strava: Snídaně
9180 Kč
Objednat

Řecko

Řecko – obecné informace

Řecko patří mezi neatraktivnější a nejnavštěvovanější země v Evropě. Řecká republika (Elliniki Dimokratia) sice patří po hospodářské stránce k nejzaostalejším státům Evropské unie, přesto ji ročně navštíví miliony turistů. V Řecku se totiž snoubí překrásná příroda spolu s nádhernými antickými památkami, které patří k hlavním lákadlům Řecka.  A je to právě Řecko, kde má kulturní kořeny většina Evropy.

Last Minute - Řecko / Korfu

Studia Claire Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 7690 Kč
Studia Lola Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8090 Kč
Studia Pelagia Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8090 Kč
Studia a apartmány Lola Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9490 Kč

Last Minute - Řecko / Rhodos

Esmeralda Aparthotel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8049 Kč
Summerland Hotel & Bungalows Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8388 Kč
Antonios Hotel Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8546 Kč
Hotel Bayside Katsaras Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8580 Kč
Gorgona Studios Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 8839 Kč
Hotel Esperia Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8896 Kč
Europa Hotel Objednat
Strava: Snídaně Cena od 9021 Kč
Orion Hotel Objednat
Strava: Snídaně Cena od 9167 Kč
International Hotel Objednat
Strava: Snídaně Cena od 9208 Kč
Hotel Angela Suites Objednat
Strava: Snídaně - Cena od 9208 Kč

Last Minute - Řecko / Kréta

Kréta se snídaní "za pár kaček" Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8990 Kč
Kréta se snídaní „Za pár kaček“ Objednat
Strava: Snídaně Cena od 8990 Kč
Theoni Apartment Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9858 Kč
Hotel Iraklis Apartments Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9898 Kč
Happy Days Studios Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9898 Kč
Hotel Real Palace Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9941 Kč
Stelios Residence Objednat
Strava: Bez stravy Cena od 9958 Kč

Last Minute - Řecko / Kos

Hotel Athinoula Objednat
Strava: Snídaně Cena od 9180 Kč

 Poloha: Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. Nejoblíbenější přímořská letoviska leží na ostrovech Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Na každém z ostrovů se můžeme těšit na jedinečné přírodní rozmanité podmínky a atraktivní turistické zajímavostmi. Na své si přijde úplně každý, ať už je to milovník tichých odlehlých pláží, rušného nočního života, surfování na divokých vlnách, stejně jako rodiny s dětmi. Stačí si jen vybrat ten pravý ostrov a krásná dovolená může začít.

 

 Památky: Řecko je pro milovníky historie, a zvláště té starověké, tím ideálním místem. Hlavní město Řecka – Athény patří k nejnavštěvovanějším místům právě díky svým památkám. Athény, nad kterými se tyčí antická Akropole, by v žádném případě nikdo, kdo se zajímá o historii, neměl opominout. Kromě Akropole s hlavním chrámem Parthenónem, se zde nalézají další skvosty, jako je například Dionýsův amfiteátr, Olympeion či Hadriánův oblouk. Vyjma antických památek zde naleznete také velké množství byzantských pamětihodností, za všechny můžeme jmenovat byzantské kostely ve čtvrti Plaka apod.

 

 Počasí: V srpnu, kdy probíhá v Řecku hlavní sezóna, přesahují teploty i  38°C. Ideální dobou pro návštěvu Řecka je nejen léto, ale i jaro a podzim, kdy je příjemné teplé počasí. Oproti tomu návštěvu horských oblastí je lepší odložit až na konec května. V tomto období totiž konečně roztává sníh a stezky jsou zas průchozí.

 

Levná dovolená Řecko, levné zájezd Řecko, Last Minute Řecko, Dovolená v destinaci Řecko, Last minute zájezdy Řecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Řecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Řecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Řecka na internetu, Dovolená Řecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Řecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Řecko - země mnoha ostrovů. Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. V Řecku se seznámíte s jedinečnou kulturou a zvyky. Řecké ostrovy - Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Řecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.


Korfu

Korfu, známý také jako Smaragdový ostrov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším řeckým ostrovům. Korfu je sedmý největší ostrov Řecka. Leží na západě v Jónském moři. Korfu patří k nejkrásnějším evropským ostrovům. Návštěvníci se zde setkají s nádhernými přírodními scenériemi, stejně jako s bohatou historií. Díky vhodnému prostředí a podnebí je celý ostrov v jarních měsících doslova zahalen spoustou květin.

Rhodos

Rhodos neboli „Ostrov slunce“ je největší z ostrovů souostroví Dodekanessos a zároveň čtvrtým největším ostrovem Řecka. Má rozlohu 1 398 km² a žije zde cca 130 tisíc obyvatel. Hlavním městem je Rhodos, v němž žije asi 60.000 obyvatel. Leží na jihovýchodě Egejského moře a cca 10 kilometrů od tureckého pobřeží. Na Rhodosu se setkáte s bohatou faunou i flórou. V Údolí motýlů můžete v letních měsících vidět tisíce motýlů, které sem zaletěly kvůli páření. Na skalách, můžete spatřit skupiny horských koz.

Kréta

Kréta je řecký hornatý ostrov. Na Krétě najdou návštěvníci vše: vysoké hory, hluboké kaňony, náhorní plošiny, krasové jeskyně, nádherné pláže, památky a nejrůznější zábavu. Kréta byla kolébkou evropské kultury a minojské civilizace, která zde byla ještě před starověkým Řeckem.

Kos

Ostrov Kos patří do souostroví Dodekanés, jež je tvořen 12 ostrovními celky. Je to třetí největší ostrov tohoto souostroví. Leží v Egejském moři, v ústí zálivu Kerme, mezi ostrovy Kalymnos a Nissyros, asi 5 km od Turecka, a proto je toto území hlídáno vojáky. Jeho rozloha je asi 295 km². Pohoří Dikeos se táhne téměř po celé délce ostrova. Žije zde téměř 30 tisíc obyvatel. Kos je proslulý svou lékařskou univerzitou, kterou navštěvoval Hippokrates. Je zde mnoho památek, ale také nádherné pláže, a na své si přijdou jak milovníci památek, tak i milovníci aktivní dovolené, stejně jako té odpočinkové.

Zakynthos

Zakynthos je řecký ostrov v Jónském souostroví, je třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku. Má rozlohu je 406 km² a žije zde okolo 30 tisíc obyvatel. Ostrov Zakynthos je úrodný, zelený a najdete zde horské vísky a kláštery. Hlavním městem ostrova Zakynthos je město Zakynthos. Jméno dostal po divokých hyacintech, se kterými se zde na jaře můžete setkat. Narodil se zde slavný řecký básník Dionýsios Solomos, tvůrce řecké hymny.