Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Kappadokia

Kappadokia  ( Kapadocie ) je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí Turecka nacházející se v blízkosti města Göreme. Jedná se o ve světě unikátní divokou krajina plnou nejrůznějších skalních útvarů a komínů. Kappadokia vznikala postupně, nejprve převážně vlivem sopečné činnosti a později také i působením člověka. Je rozlehlá neuvěřitelných 300 km2 a skrývá 36 podzemních měst.

Podzemní města v Kappadokii  se  začala stavět již před 6000 lety a až do 7. století př.n.l. byla osídlena. V průběhu staletí se města postupně zvětšovala jak do šířky, tak do hloubky, a v některých dosáhla jejich hloubka i osmi pater.

 V současné době patří mezi nejnavštěvovanější podzemní města  Kaymakli a  Derinkuyu. Derinkuyu leží asi deset kilometrů od Kaymakli  a nabízí sedm podzemních pater. S oblíbeností těchto dvou měst jsou bohužel spojeny davy lidí, které jsem míří v rámci poznávacích výletů, takže je nutné se připravit na pořádně dlouhé fronty.

Kromě podzemního města si můžete v Derinkuyu prohlédnout kostel s klášterem a také mešitu. Daleko klidnějšími, co se týká turistů, jsou podzemní města Özlüce a Maziköy. Další zajímavé městečko Göreme leží mezi vysokými sopečnými skalisky. Asi kilometr od centra města se nachází Göremské muzeum pod širým nebem čítající mnoho kostelů, kaplí a klášterů vytesaných do skal.

Toto muzeum je od roku 1985 zapsáno na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Do kostela Karanlik Kilise (Temný kostel), jehož nádherná výzdoba byla nedávno zrekonstruována, se platí zvláštní vstupné. Vstupy do ostatní staveb v  Göreme jsou zahrnuty v základním vstupném do muzea.

Další oblastí podobnou Göreme je Zelve. Jedná se o oblast tří údolí plnou opuštěných domů a kostelů. Bohužel toto místo není příliš turisticky atraktivní a mnoho budov se pomalu rozpadá.Vyberte si Váš zájezd do Turecka

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.