Dovolená 2017, Last minute 2017, Zájezdy 2017, First Minute 2017 - Venezuela

Vyberte si zájezd do Venezuely

Last Minute - Isla Margarita

Hotel Costa Linda
Strava: Snídaně
53990 Kč
Objednat
Hotel Flamenco Villas
Strava: All inclusive
55990 Kč
Objednat
Hotel Hesperia Isla Margarita
Strava: All inclusive
63990 Kč
Objednat

Last Minute - Kombinace destinací

Velký okruh Venezuelou
Strava: Dle programu
Dle popisu
97900 Kč
Objednat
Surinam - Fr. Guyana - Curacaoo
Strava: Dle programu
Dle popisu
137990 Kč
Objednat

Venezuela

Venezuela – obecné informace

Venezuela, jejíž oficiální název je Bolívarovská republika Venezuela (República Bolivariana de Venezuela), je země na severu Jižní Ameriky. Sousedí na Z s Kolumbií, na J s Brazílií, na V s Guyanou a na S ji omývá Karibské moře. Venezuelu charakterizují překrásné bělostné pláže, tropické deštné pralesy, řeka Orinoko i zasněžené vrcholky karibských And. Většina obyvatel se hlásí ke katolickému náboženství. Státním jazykem je španělština.

Last Minute - Isla Margarita

Hotel Costa Linda Objednat
Strava: Snídaně Cena od 53990 Kč
Hotel Flamenco Villas Objednat
Strava: All inclusive Cena od 55990 Kč
Hotel Hesperia Isla Margarita Objednat
Strava: All inclusive Cena od 63990 Kč

Last Minute - Kombinace destinací

Velký okruh Venezuelou Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 97900 Kč
Surinam - Fr. Guyana - Curacaoo Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 137990 Kč

Přírodní podmínky: země je typická velkolepou faunou i flórou, a její území můžeme rozdělit na tři regiony: pásmo And, Orinockou nížinu a Guyanskou vysočinu. Mezi nejnavštěvovanější přírodní úkazy patří Salto Angel ( Andělské vodopády) – největší vodopád na světě nacházející se v národním parku Canaima. Je vysoký 979m, a je pojmenován podle amerického pilota Jimmieho Angela.

Rio Orinoko: delta Orinoka, jež je ideálním místem na poznávání divoké venezuelské přírody. Je jednou z největších delt na světě, u města Barrancas má šířku 38 km. Nezapomenutelným zážitkem jsou výlety po kanálech delty.

Los Roques: souostroví nacházející se půl hodinu letu od Caracasu. Souostroví tvoří zhruba 50 ostrovů a 200 ostrůvků, z nichž je většina neobydlená. Vyskytuje se zde mnoho vzácných živočichů, jako je třeba kareta obrovská. Překrásné korálové útesy přímo vybízejí k potápění a nabízí nezapomenutelný a úchvatný zážitek.

Margarita: známá jako Perla Karibiku, je turisticky oblíbeným ostrovem v Karibském moři. Margarita, ostrovy Coche , Cubagua  a ostrůvky Los Frailes tvoří společně ostrovní stát Venezuely zvaný Nová Esparta. Na své si tu přijdou milovníci surfování, potápění, windsurfingu i kitesurfingu. Mezi oblíbené atrakce patří i plavání s delfíny a populární jsou i zábavní parky Parque del Agua a Diverland.

Roraima: venezuelská stolová hora vysoká 2810 m. V její blízkosti se nalézá rozsáhlý jeskynní systém s 2. nejdelší křemencovou jeskyní na světě.

Andy: táhnou se při západním pobřeží, a nachází se zde nejvyšší hora Venezuely Pico Bolívar ( 5007 m.n.m. ). Na horu Pico Espejo ( 4765 m.n.m. ) vede nejvyšší lanovka na světě, která vede z města Merída, ležící ve výšce 1650 m. Je dlouhá zhruba 12, 5 km a cesta na vrchol trvá cca hodinku. Odtud se můžete vydat k obrovskému jezeru Maracaibo, do kterého ústí na 130 řek. V jeho blízkosti se nalézá i národní park.

Další informace: občan ČR se může jako turista zdržovat na území Venezuely po dobu 90 dní s platným cestovním pasem a bezplatnou turistickou kartou DEX-2, kterou dostane buď v letadle, nebo při vstupu do země.

Měna: měnou je bolívar, neboli Bolívar Fuerte ( VEF nebo i BsF ) dělící se na 100 centavos. Za jeden USD dostanete v průměru 4.6 – 6,3 BsF.

Podnebí a počasí: Venezuela má tropické podnebí s vlhkým létem a obdobím sucha. Období sucha je zhruba od listopadu do dubna, období dešťů od května do října. Se vzrůstající výškou teplota klesá, a to až o 6 °C na 1000m.  Ideální dobou na cestování je období od ledna do dubna. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 20 a 30°C .

Turistické zajímavosti: Caracas: hlavní město Venezuely. Jádrem města je historická oblast kolem Plaza Bolívar, na náměstí stojí socha Bolívara a kousek od Bolívarova rodiště ( Plaza El Venezolano) stojí Kapitol, kde je uložena Deklarace nezávislosti. Ostatky Bolívara jsou uloženy v Národním panteonu. Kolem Plaza Los Museos se nachází centrum muzeí, v blízkosti náměstí se nalézá Národní galerie.

Maracay: turistickou atrakcí je Bolívarovo náměstí a divadlo Teatro de la Opera, svatostánek Madre Maríade San José, maracayská katedrála, muzeum Museo de Historia a Museo de Antropologia. Oblíbenou atrakcí je i zoologická zahrada a aviatické muzeum.

Canaima: vesnice indiánského kmene Pemón, v jejímž okolí jsou vodopády na pozadí stolových hor.

Coro: nachází se na poloostrově Paraguaná, a jeho historické centrum je pod ochranou UNESCO.

Cuidad Guayama: leží na soutokmu Orinoka a Caroní. Jsou zde tři národní parky – Cachamay, Loefling a Llovizna. Nedaleko se nachází městečko El Dorado, v jehož blízkosti je i nejpřísněji střežená věznice ve Venezuele.

Zdravotní péče: státní zařízení jsou na nízké úrovni, vyšší úroveň mají soukromá centra. Kvalitní zdravotní pojištění je naprostou nutností. Veškeré poplatky, spojené se zdravotní péčí, se hradí na místě a v případě, že u sebe nebudete mít dostatečnou hotovost nebo mezinárodní platební kartu, může se Vám klidně stát, že Vás neošetří ani v ohrožení života. Povinné očkování se nevyžaduje, ale je velmi doporučováno o očkování proti žluté zimnici, jež se vyskytuje endemicky, dále  se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B, tetanu a i břišnímu tyfu, meningokokové meningitidě,  v určitých oblastech i očkování proti vzteklině a malárii. U cestovatelů nad 40 let i očkování proti záškrtu.

Bezpečnost: v zemi je vysoká kriminalita, proto turisté musí věnovat zvýšenou pozornost aktuálním sdělením týkajících se bezpečnosti. Nedoporučuje se nosit viditelně cenné šperky, pohybovat se po Caracasu po setmění, navštěvovat okrajové čtvrtě Caracasu v jakékoliv denní době, pozor je třeba si dát i na cennosti v hotelovém pokoji a častá jsou přepadení z motocyklu.

 

Exotická dovolená Venezuela, Zájezdy Venezuela, Last Minute Venezuela. Dovolená v destinaci Venezuela, Last minute zájezdy Venezuela all inclusive, Dovolená a zájezdy Venezuela na last minute za výhodné ceny, Last minute Venezuela, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Venezuely na internetu, Dovolená Venezuela je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Venezuely díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Venezuela to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny, Venezuela patří kilometry dlouhé, písečné pláže Karibiku, zasněžené vrcholky And, nejvyšší vodopád na světě Salto Angel, tropické deštné pralesy, Venezuela je krásná země pro strávení vaší dovolené.