Vyberte si Váš zájezd do Tuniska


< návrat zpět

Tunisko Hammamet

Hammamet patří k nejoblíbenějším letoviskům v Tunisku. Původně rybářské městečko bylo ve středověku obehnáno hradbami. Nalézá se na východním pobřeží v zálivu Cap Bon, 65 km od hlavního města Tunisu a má zhruba 60 000 obyvatel.

Hammamet si oblíbila celá řada známých osobností, jako např. Guy de Maupassant, Gustav Flaubert nebo Oskar Wilde.

Hammamet má vynikající strategickou polohu z hlediska výletů. V blízkosti se nalézá starobylé město Nabuel, kde se každý pátek konají trhy a stale zde žije hrnčířská tradice.

Pláže: Pláže v Hammametu jsou teplé, vcelku čisté a obrácené k jihu. Táhnou se jak na východ, tak i na západ. Pláž na východ dosahuje až k starověkému městečku Nabuel. Pláž je písečná, asi 10 km dlouhá a široká 30 – 50 m. Lemována je palmami. Pláž na západ dosahuje až k letovisku Yasmine Hammamet. Je také písečná, ale o něco širší, cca 50 – 80 m. Obě pláže mají pozvolný vstup do vody.

Za menší poplatek si můžete zahrát tenis, nebo zkusit některý z celé řady nejrůznějších vodních sportů.

Nalézají se zde také golfová hřiště s 18 jamkami, která patří k největším v Tunisku.

Turistické zajímavosti: Určitě byste neměli vynechat návštěvu Mediny – Starého města, kde naleznete celou řadu obchůdků, zábavních podníků, restaurací a barů. Byla vystavěna Araby v 10. století. Nalézá se zde take několik mešit, např. Velká mešita a mešita Sidi – Gailani.

Centre Culturel International: kulturní středisko, jež vzniklo z bývalé vily milionáře Georga Sebastiana. Konají se zde festivaly a divadelní představení.

Carthage Land: velký zábavní park s mnoha atrakcemi, kde si na své přijdou jak malí, tak i velcí. Naleznete zde aquapark, cirkusový labyrint a mnoho pohádkových postaviček.

Fatma: oblíbená restaurace, kde se můžete těšit nejen na místní, ale i francouzskou kuchyni.

 

Levná dovolená Tunisko, Levné zájezdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolená v destinaci Tunisko, Last minute zájezdy Tunisko all inclusive, Dovolená a zájezdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Tuniska na internetu, Dovolená Tunisko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Tuniska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tunisko je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Tunisku naleznete krásná moře.