Vyberte si Váš zájezd do Tuniska


< návrat zpět

Tunisko Sousse

Sousse je třetí nejlidnatější město v Tunisku, žije zde zhruba 220 000 obyvatel. Nachází se ve východní části republiky ve stejnojmenné části. Nalézá se cca 150 km jižně od hlavního města Tunisu. Je domovem fotbalového klubu Étoile Sportive du Sahel, který hraje nejvyšší místní ligu. Zajímavostí je, že ženy mají vstup na zápas zdarma. Město, přezdívané „Perla Sahelu“ vzniklo v 11. století Féničany.

Sousse je také oblíbené turistické středisko, které každoročně navštíví přes milion turistů. 20 km jihovýchodně se nalézá další letovisko – Monastir, 45 km severně leží letovisko Hammamet.

Počasí: Sousse je charakteristické svými horkými léty, na něž má vliv především blízkost Sahary, ze které proudí horký vzduch. V létě zde teploty nezřídka přesahují 35 °C. Sezóna zde trvá od května do října, v zimě se teploty pohybují okolo 10 – 15 °C.

Další informace: v blízkosti zhruba 20 km se nachází mezinárodní letiště v Monastiru.

Turistické zajímavosti: Při návštěvě města byste rozhodně neměli vynechat návštěvu mediny obehnané hradbami, která od roku 1988 patří na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Nejvýznamnější stavbou je Velká mešita z 9. století, neboi  Khalef el Fela, strážní věž, ve které se nyní nachází muzeum. V medině se každou neděli konají trhy, kde si můžete koupit tradiční tuniské suroviny, koření a samozřejmě také suvenýry na památku. Nezapomeňte – jako ostatně všude v Tunisku – na smlouvání, protože cenný jsou přemrštěné a mohou být až desetinásobné.

Ribat: opevněný klášter uvnitř hradeb.

Katakomby: křesťanské katakomby v severní části města.

El Djem: malá vesnička mezi Sousse a Sfaxem, nalézá se zde amfiteátr římské osady Thysdrus.

Khalef el Fela: 30 m vysoká signální věž z roku 859.

Sousse se můžeme setkat na jedné straně s památkami nevyčíslitelné hodnoty, stejně jako s moderními bulváry plnými klubů a diskoték, až po chudinské čtvrti nalézající se na předměstí.

Ubytování: prakticky v každém hotelu můžete nalézt směnárnu, obchod se suvenýry, kadeřnické a kosmetické služby a další. Na velmi dobré úrovni jsou animační programy.

Pláže: písečné pláže začínají hned za městem a navazují na Avenue Habib Bourguiba. Prakticky se jedná o jednu velikou pláž, rozbíhající se oběma směry. Na sever se táhne velmi široká pláž s bělavým pískem a volným vstupem do moře. Sahá až k letovisku Port El Kantaoui. Druhá její část sahá až k letovisku Monastir.

 

Levná dovolená Tunisko, Levné zájezdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolená v destinaci Tunisko, Last minute zájezdy Tunisko all inclusive, Dovolená a zájezdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Tuniska na internetu, Dovolená Tunisko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Tuniska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tunisko je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Tunisku naleznete krásná moře.