Dovolená 2017, Last minute 2017, Zájezdy 2017, First Minute 2017 - Maroko

Vyberte si Váš zájezd do Maroka


Last Minute - Saidia

Hotel Be Live Collection Saidia
Strava: All inclusive
Sleva 35%
12790 Kč
Objednat
Komplex Melia Saidia Beach
Strava: All inclusive
Sleva 36%
13390 Kč
Objednat
Hotelový komplex Iberostar Saidia
Strava: All inclusive
Sleva 32%
14590 Kč
Objednat

Last Minute - Agadir

Hotel Blue Sea Le Tivoli
Strava: All inclusive
Sleva 31%
13590 Kč
Objednat
Hotel Caribbean Village El Pueblo Tamlelt
Strava: All inclusive
Sleva 31%
13990 Kč
Objednat
Hotel Anezi
Strava: All inclusive
Sleva 31%
14590 Kč
Objednat
Hotel Kenzi Europa
Strava: All inclusive
Sleva 31%
14890 Kč
Objednat
Hotel Lti Agadir Beach Club
Strava: All inclusive
Sleva 31%
15990 Kč
Objednat
Hotel Royal Decameron Tafoukt
Strava: All inclusive
Sleva 28%
16990 Kč
Objednat
Hotel Les Almohades Agadir
Strava: All inclusive
Sleva 18%
17590 Kč
Objednat
Hotel Iberostar Founty Beach
Strava: All inclusive
Sleva 28%
17690 Kč
Objednat
Hotel Almohades Beach Resort
Strava: All inclusive
Sleva 19%
18290 Kč
Objednat
Hotel Iberostar Founty Beach
Strava: All inclusive
Sleva 16%
20480 Kč
Objednat

Last Minute - Marrakéš

Hotel Iberostar Club Palmeraie Marrakech
Strava: All inclusive
Sleva 25%
23990 Kč
Objednat
Magic Hotel Sensimar Medina Gardens
Strava: All inclusive
Sleva 25%
24990 Kč
Objednat

Maroko

Maroko – obecné informace

Maroko je konstituční monarchie s 30 mil. obyvateli. Úředním jazykem je arabština a francouzština, dále se zde mluví španělsky a berberskými jazyky. Oficiálním náboženstvím je islám, ke kterému se hlásí zhruba 95 % obyvatel.

Last Minute - Maroko / Saidia

Hotel Be Live Collection Saidia Objednat
Strava: All inclusive Sleva 35% Cena od 12790 Kč
Komplex Melia Saidia Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 36% Cena od 13390 Kč
Hotelový komplex Iberostar Saidia Objednat
Strava: All inclusive Sleva 32% Cena od 14590 Kč

Last Minute - Maroko / Agadir

Hotel Blue Sea Le Tivoli Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 13590 Kč
Hotel Caribbean Village El Pueblo Tamlelt Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 13990 Kč
Hotel Anezi Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 14590 Kč
Hotel Kenzi Europa Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 14890 Kč
Hotel Lti Agadir Beach Club Objednat
Strava: All inclusive Sleva 31% Cena od 15990 Kč
Hotel Royal Decameron Tafoukt Objednat
Strava: All inclusive Sleva 28% Cena od 16990 Kč
Hotel Les Almohades Agadir Objednat
Strava: All inclusive Sleva 18% Cena od 17590 Kč
Hotel Iberostar Founty Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 28% Cena od 17690 Kč
Hotel Almohades Beach Resort Objednat
Strava: All inclusive Sleva 19% Cena od 18290 Kč
Hotel Iberostar Founty Beach Objednat
Strava: All inclusive Sleva 16% Cena od 20480 Kč

Last Minute - Maroko / Marrakéš

Hotel Iberostar Club Palmeraie Marrakech Objednat
Strava: All inclusive Sleva 25% Cena od 23990 Kč
Magic Hotel Sensimar Medina Gardens Objednat
Strava: All inclusive Sleva 25% Cena od 24990 Kč

Přírodní podmínky: Maroko patří mezi kulturně a přírodně nejzajímavější země Afriky. Nachází se na SZ Afriky, na V sousedí s Alžírskem a na J s Mauretánií, další jeho hranicí je přirozená hranice s Atlantickým oceánem a Středozemním mořem. Na severu jsou hory Atlasu, na jihu hamady a Plošiny šotů. Hamady – kamenité pouště – tvoří většinu povrchu Maroka. Mezi nejrozsáhlejší patří Hamada du Draa a Hamada du Guir.

Vodopády Ouzoud: nacházejí se zhruba 170 km od Marrakeshe. Jsou vysoké asi 100 m a v blízkosti se nalézají soutěsky al Abíd. V blízkosti se nalézají tůně a jezírka, která přímo lákají k příjemnému odpočinku.

Soutěska Todra: jedno z největších přírodních lákadel Maroka. Nachází se v oblasti palmových oáz, zhruba 16 km od města Tenirhíru. Soutěskou protéká mezi 300 m vysokými skalami říčka, která je v nejužším místě široká pouhých 10 m.

Měna: měnou je dirham ( DH ), kurz se pohybuje okolo 3.50 Kč za 1 DH.

Další informace: mezi Marokem a ČR platí bezvízový styk, český turista může v Maroku pobývat maximálně 90 dnů s platným cestovním pasem, který má platnost ještě minimálně 6 měsíců po odcestování. V Maroku platí přihlašovací povinnost, tu však plní ubytovací zařízení. Pozor si dejte na samozvané průvodce, kteří jsou neuvěřitelně drazí – řádní průvodci se prokazují platnými průkazy.

Podnebí a počasí: nejvhodnější dobou k návštěvě Maroka je duben až květen, nebo září až říjen. Léta jsou zde totiž velmi horká a suchá, zimy pro změnu velmi deštivé. Klimatické rozdíly jsou v Maroku dosti značné. Přirozeným klimatickým rozhraním je Střední a Vysoký Atlas. Sever a západ země má typické subtropické podnebí s horkými a suchými léty a deštivými zimami. Na pobřeží se v létě teploty pohybují mezi 20 °C a 25°C a zimy mezi 10°C a 15°C. Oproti tomu ve vnitrozemí dochází k velkým výkyvům mezi letními a zimními teplotami, stejně jako mezi denními a nočními.

Turistické zajímavosti: Marrakesh: patří mezi turisticky nejoblíbenější místa. Nalezneme zde honosné paláce, mešitu Kotoubia  s 80 m vysokým minaretem, náměstí Jemel El Fna, které se večer zaplní koštýři, zaklínači a kejklíři, kteří mají za úkol bavit turisty.

Fes: patří mezi největší dochovaná středověká královská města. Může se pochlubit bohatou historií a kulturou. Město bylo založeno v roce 789 a bylo centrem vzdělanosti, řemesel a obchodu. Stavěly se zde islámské školy, paláce i mešity. Historické centrum je zapsáno na seznam památek UNESCO, mezi nejkrásnější a nejzajímavější památky patří mešita Karaouliyne, mauzoleum Moulay Idrisse II, univerzita Médersa Attrarien, a dále pevnosti z 16. století nebo i stará židovská čtvrť.

Zdravotní péče: Na základě dohody je nezbytná péče poskytována českým turistům zdarma. Přesto je doporučováno sjednání zdravotního pojištění, které komplexněji pokrývá možné výdaje spjaté se zdravotní péčí. V Maroku existují jak státní, tak i soukromá zdravotnická zařízení, která poskytují kvalitnější péči, ovšem za vyšší cenu.  Tam se obraťte v případě vážnějších obtíží, na jeden den pobytu je nutno počítat s cenou zhruba 100 USD. Žádná očkování nejsou přímo povinná, ale velmi se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B, při návštěvě konkrétních oblastí i očkování proti choleře, malárii a břišnímu tyfu, eventuelně i očkování proti vzteklině. Dále si rozhodně nezapomeňte dostatek léků proti žaludečním a střevním potížím.

Bezpečnost: Cestování s místní a českou cestovní kanceláří je bezpečné. Velkou obezřetnost je třeba zachovat v pouštních oblastech na jihu země nebo u hranic s Alžírskem. Pro turisty je nepřístupná Západní Sahara, zvýšená opatrnost je potřebná i ve městech Tetouan, Tanger a Ceuta.

 

Levná dovolená Maroko, levné zájezdy Maroko, Dovolená v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájezdy Maroko - Saidia, Zájezdy Maroko - Agadir, Zájezdy Maroko - Marrakesh. Zájezdy do Maroka, Dovolená v Maroku, zájezdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájezdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájezdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko se nachází na severu ,Afriky Mezi krásné letoviska Maroka patří Agadir, který má výborné podmínky pro potápění, surfování a mnoho dalších sportů. Krásným místem je i Marocká Saida, která nabízí dlouhé písčité pláže se zlatým pískem, Další krásná letoviska jsou Marakéš - červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko, Dovolená v destinaci Maroko, Last minute zájezdy Maroko all inclusive, Dovolená a zájezdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Maroka na internetu, Dovolená Maroko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Maroka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Maroko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Maroko Agadir

Agadir je moderní turistické letovisko plné luxusních hotelů a hotelových komplexů. Nalézá se na pobřeží Atlantiku, zhruba 500 km jižně od města Casablanca. Patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější marocká letoviska a bylo vystavěno roku 1505 portugalskými mořeplavci.

Maroko Saidia

Saidia je marocké letovisko na severu země nalézající se na pobřeží Středozemního moře, severovýchodně od provincie Berkane, na alžírsko – marockých hranicích. Toto relativně nové letovisko je charakteristické příjemným středomořským klimatem, nádherně jemným zlatavým pískem, golfovým hřištěm s veškerým zázemím, wellness službami, fitness centry, dětskými koutky, bohatými zahradami a zhruba 14 km dlouhou pláží.

Maroko Marakéš

Marakéš je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších měst Maroka. Leží mezi úpatím pohoří Atlas a pouští Sahara. Marakéš, známý také jako „červené město“, podle červené barvy, kterou mají všechny historické budovy a i opevnění. Marakéš má dvě části: staré opevněné město Medina a novou moderní část, tzv. Gueliz. Ve staré části je také soustředěna většina unikátních pamětihodností.