Vyberte si zájezd do Zanzibaru

Last Minute - Zanzibar

Hotel Karafuu Beach Resort & Spa
Strava: All inclusive
20490 Kč
Objednat
Hotel Reef & Beach Resort
Strava: All inclusive
23490 Kč
Objednat
My Blue Hotel
Strava: All inclusive
23890 Kč
Objednat
Hotel Sandies Baobab Beach
Strava: All inclusive
24490 Kč
Objednat
Hotel Uroa Bay Beach Resort
Strava: All inclusive
26190 Kč
Objednat
Hotel Doubletree Resort by Hilton Nungwi
Strava: All inclusive
28490 Kč
Objednat
Hotel Neptune Pwani Beach Resort & Spa
Strava: All inclusive
28990 Kč
Objednat
Hotel Filao Beach
Strava: All inclusive
31265 Kč
Objednat
Hotel Azao Resort & Spa Zanzibar
Strava: All inclusive
32283.5 Kč
Objednat
Hotel Pearl Beach Resort & Spa Zanzibar
Strava: ALL INCLUSIVE LIGHT
33172 Kč
Objednat
Hotel Ocean Paradise Resort & Spa
Strava: All inclusive
34390 Kč
Objednat
Hotel Uroa Bay Beach Resort
Strava: FULL ALL INCLUSIVE
35839 Kč
Objednat
Hotel My Blue
Strava: All inclusive
35966 Kč
Objednat
Hotel Uroa Bay Beach Resort
Strava: All inclusive
36060 Kč
Objednat
Hotel Waridi Beach Resort & Spa
Strava: All inclusive
36414 Kč
Objednat

Zanzibar

Zanzibar je souhrnný název pro souostroví asi 40 ostrovů a ostrůvků. Největší je Unjuga (svahilsky Zanzibar) o rozloze 1 658 km², ostrov Pemba 984 km². Hlavním lákadlem k návštěvě jsou překrásné pláže, průzračné moře, nádherná příroda a příjemné klima. Zanzibar je nazýván „Ostrovem koření“, protože se zde pěstuje vanilka, hřebíček, skořice a muškátový oříšek. Dále zde rostou baobaby, chlebovníky, palma cukrová, ze které se získává palmový cukr a palmové víno, pepřovník a zázvorovník.

Last Minute - Zanzibar

Hotel Karafuu Beach Resort & Spa Objednat
Strava: All inclusive Cena od 20490 Kč
Hotel Reef & Beach Resort Objednat
Strava: All inclusive Cena od 23490 Kč
My Blue Hotel Objednat
Strava: All inclusive Cena od 23890 Kč
Hotel Sandies Baobab Beach Objednat
Strava: All inclusive Cena od 24490 Kč
Hotel Uroa Bay Beach Resort Objednat
Strava: All inclusive Cena od 26190 Kč
Hotel Doubletree Resort by Hilton Nungwi Objednat
Strava: All inclusive Cena od 28490 Kč
Hotel Neptune Pwani Beach Resort & Spa Objednat
Strava: All inclusive Cena od 28990 Kč
Hotel Filao Beach Objednat
Strava: All inclusive Cena od 31265 Kč
Hotel Azao Resort & Spa Zanzibar Objednat
Strava: All inclusive Cena od 32283.5 Kč
Hotel Pearl Beach Resort & Spa Zanzibar Objednat
Strava: ALL INCLUSIVE LIGHT Cena od 33172 Kč
Hotel Ocean Paradise Resort & Spa Objednat
Strava: All inclusive Cena od 34390 Kč
Hotel Uroa Bay Beach Resort Objednat
Strava: FULL ALL INCLUSIVE Cena od 35839 Kč
Hotel My Blue Objednat
Strava: All inclusive Cena od 35966 Kč
Hotel Uroa Bay Beach Resort Objednat
Strava: All inclusive Cena od 36060 Kč
Hotel Waridi Beach Resort & Spa Objednat
Strava: All inclusive Cena od 36414 Kč

Přírodní podmínky: Souostroví leží ve vzdálenosti cca 40 km od východního pobřeží Afriky. Kromě největších ostrovů Unjugy a Pemby je tu spousta menších ostrůvků, jako např. Bawe, Changuu, Uzi, Mnembwa nebo Latham. Nejvyšším vrcholem celého Zanzibaru měří pouhých 120 m.n.m. Dříve byly všechny ostrovy zalesněné, nyní jsou většinou vykáceny, ale na Pembě stále můžete najít rozlehlé porosty mangrove a na Mafii jsou rozsáhlé porosty kokosových palem a ledvinovníků, které plodí oříšky kešu. Na ostrově Mafia je i dokonalý ráj pro potápěče a navíc sem, stejně jako na ostrůvky Shungumbili, Burukini a Nyororo kladou vejce mořské želvy.

V místních zbytcích lesů žijí opice, jako např. gueréza červená, dále antilopy, prasata, mnoho druhů ptáků a v moři se můžete kochat překrásným podmořským světem. Pod vodou můžete vidět překrásné korály, pestrobarevné rybky, sasanky, mořské hvězdice, barakudy, manty a žraloky. Setkat se můžete i s celými hejny žraloků kladivounů nebo i s delfíny.

Další informace: Na ostrově vyznává islám až 99 % obyvatel. Z toho vyplývají požadavky na chování a oblékání – tedy zakrytá kolena a ramena. Na veřejnosti (krom hotelů, pochopitelně) je zakázáno pít alkohol. Úředním jazykem je svahilština. Pro vstup do země potřebujete platný cestovní pas s dobou platnosti minimálně 6 měsíců po vstupu do země. Vízum není třeba, ale při příletu je třeba vyplnit imigrační kartu a zaplatit 50USD, při odletu se zas platí odletová letištní taxa 25 USD. Pokud si chcete udělat ze Zanzibaru výlet do pevninské Tanzanie, potřebujete tanzanské vízum, které dostanete při vstupu do země za 50 USD.

Jako i jinde v Africe, ani tady se neobejdete bez placení spropitného, tzv. bakšiše, který se platí v podstatě za všechno.

Doba letu je cca 10 hodin.

Zajímavost: ze Zanzibaru pochází lídr skupiny Queen: Freddie Mercury.

Měna: tanzanský šilink (TZS) = 100 centů. Aktuální kurz se pohybuje okolo 100 TZS = 1,19 Kč. Všude však můžete platit dolary.

Podnebí a počasí: na Zanzibaru panuje tropické podnebí. Nejteplejšími měsíci je leden až březen, kdy se teplota pohybuje okolo 33 °C a teplota moře kolem 28 °C. Nejchladněji je v červnu a červenci, kdy se teploty vzduchu drží kolem 28 °C, teplota moře neklesá pod 25 °C. Od května do listopadu se vyskytují krátké deště.

Pláže: Zanzibar je proslulý svými nádhernými bělostnými plážemi a průzračnou vodou Indického oceánu s nádhernými korály a bohatým podmořským životem. Nejznámějšími plážemi jsou:

Nugwi: pláž v malebném městečku, na své si přijdou milovníci potápění, šnorchlování, windsurfingu a dalších vodních sportů.

Pongwe: téměř liduprázdné pláže s nádherně průzračnou vodou

Matemwe : pláž s bílým pískem, v okolí můžete navštívit místní vesnice

Fuji Beach: pláž na západě ostrova u města Bububu

Dalšími známými plážemi je Pwani Mchangani, Uuroa, Chwaka, Bwejuu nebo Paje.

Turistické zajímavosti: Při návštěvě Zanzibaru byste neměli zapomenout také navštívit:

Hlavní město Zanzibar: historické centrum hlavního města je pod ochranou UNESCO. Můžete zde vidět zhruba 50 mešit, např. mešitu Msikiti wa Balnara, mešitu Agha Khan, římsko-katolickou katedrálu sv. Josefa, národní muzeum, mnoho obchodů a obchůdků, bazarů i sultánské paláce.

Changu: vězeňský ostrov poblíž města Zanzibar, kde byli drženi otroci.

Bawe: ostrov, jež je považován za nejlepší místo pro šnorchlování.

Mneba: ostrov a mořský národní park, je oblíbenou potápěčskou lokalitou.

Matamwe: ostrov ležící naproti ostrovu Mneba, na jeho pobřeží rostou baobaby.

Pemba: ostrov ležící severně od Zanzibaru, má překrásné pláže, porosty mangrove, je vynikající lokalitou pro potápěče a navíc celý ostrov voní po hřebíčku, jehož keři je přímo zahlcen.
Prales Jozani: přírodní rezervace, kde žije gueréza červená, kočkodani, antilopy a další zvířata.

Selous: malá rezervace, kde můžete vidět slony, lvy, plameňáky, můžete zde i pozorovat žirafy, gazely, zebry.
Dále se můžete vypravit na výlety džípy nebo lodí, vyzkoušet si windsurfing, plážový volejbal, vodní lyže a spoustu dalších aktivit. Velmi oblíbená jsou i „spice tours“, neboli výpravy za kořením, kdy během výletu navštívíte plantáže, uvidíte, kde se koření zpracovává a samozřejmě si jej můžete i zakoupit.

Co ochutnat: Na Zanzibaru žije mnoho kultur, proto je kuchyně poměrně různorodá. K místním oblíbeným jídlům patří:

supu ya kuku: kuřecí vývar se zeleninou

pilav: rýže se směsí masa

m´chuzi wa nyama: hovězí curry

bijani: kořeněná rýže

nyama choma: kozí maso na grilu

K pití jsou výborné džusy z čerstvě vylisovaného exotického ovoce, nebo masala, což je čajová směs z vanilky, hřebíčku, zázvoru a kardamonu.

Zdravotní péče: ČR a Zanzibar nemají podepsanou dohodu o bezplatném poskytování zdravotní péče, proto je nutností kvalitní zdravotní pojištění. Všechny výdaje spojené s lékařskou péčí je nutné hradit hned. Nejbližší nemocnice, která by splňovala podmínky našeho standardu, je v Dar es Salaamu. Léky se platí v hotovosti. Očkování: je více než rozumné, nechat se očkovat proti žloutence typu A i B, choleře, břišnímu tyfu, žluté zimnici a tetanu. Očkování proti žluté zimnici je povinné a bez potvrzení o očkování by Vás nemuseli na ostrov pustit. Ohledně malárie je třeba sledovat aktuální situaci před odjezdem a zařídit se dle současného stavu. Prevencí je samozřejmě používání repelentu, moskytiér a večer, kdy je frekvence komárů nejvyšší, jsou samozřejmostí dlouhé rukávy a dlouhé kalhoty. Voda není pitná, nutností je kupovat vodu balenou a vyhýbat byste se měli ledu v nápojích a podobně.

Bezpečnost: Kriminalita na Zanzibaru není vysoká, pozor je však třeba si dát na pouliční krádeže. Policie, záchranná služba a hasiči mají jednotné číslo 112.

Exotická dovolená Zanzibar, Zájezdy Zanzibar, Last Minute Zanzibar, Dovolená v destinaci Zanzibar, Last minute zájezdy Zanzibar all inclusive, Dovolená a zájezdy Zanzibar na last minute za výhodné ceny, Last minute Zanzibar, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Zanzibar na internetu, Dovolená Zanzibar je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Zanzibar díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tanzánie Zanzibar, Zanzibar je proslulý svými nádhernými bělostnými plážemi a průzračnou vodou Indického oceánu s nádhernými korály a bohatým podmořským životem, Zanzibar je krásná země pro strávení vaší dovolené, Zanzibar to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny