Vyberte si Váš zájezd do Maroka


Last Minute - Agadir

Hotel Le Tivoli
Strava: All inclusive
Sleva 39%
15190 Kč
Objednat
Hotel Caribbean Village El Pueblo Tamlelt
Strava: All inclusive
Sleva 33%
15390 Kč
Objednat
Hotel Anezi
Strava: All inclusive
Sleva 31%
16290 Kč
Objednat
Hotel Kenzi Europa
Strava: All inclusive
Sleva 36%
17690 Kč
Objednat
Hotel Royal Mirage Agadir
Strava: All inclusive
Sleva 32%
17790 Kč
Objednat
Hotel Almohades Beach Resort
Strava: All inclusive
Sleva 24%
18490 Kč
Objednat
Hotel Lti Agadir Beach Club
Strava: All inclusive
Sleva 36%
18890 Kč
Objednat
Hotel Labranda Les Dunes D’or
Strava: All inclusive
Sleva 40%
18990 Kč
Objednat
Hotel Labranda Amadil Beach
Strava: All inclusive
Sleva 40%
19690 Kč
Objednat
Hotel Royal Decameron Tafoukt
Strava: All inclusive
Sleva 26%
22290 Kč
Objednat

Last Minute - Saidia

Hotel Funtazie Klub Melia Saidia Beach
Strava: All inclusive
Sleva 28%
15490 Kč
Objednat
Hotel Be Live Collection Saidia
Strava: All inclusive
Sleva 12%
17327 Kč
Objednat
Hotel Melia Saidia Garden
Strava: All inclusive
Sleva 27%
17900 Kč
Objednat
Hotel Iberostar Saidia
Strava: All inclusive
Sleva 12%
18295 Kč
Objednat

Maroko

Maroko – obecné informace

Maroko je konstituční monarchie s 30 mil. obyvateli. Úředním jazykem je arabština a francouzština, dále se zde mluví španělsky a berberskými jazyky. Oficiálním náboženstvím je islám, ke kterému se hlásí zhruba 95 % obyvatel.

Přírodní podmínky: Maroko patří mezi kulturně a přírodně nejzajímavější země Afriky. Nachází se na SZ Afriky, na V sousedí s Alžírskem a na J s Mauretánií, další jeho hranicí je přirozená hranice s Atlantickým oceánem a Středozemním mořem. Na severu jsou hory Atlasu, na jihu hamady a Plošiny šotů. Hamady – kamenité pouště – tvoří většinu povrchu Maroka. Mezi nejrozsáhlejší patří Hamada du Draa a Hamada du Guir.

Vodopády Ouzoud: nacházejí se zhruba 170 km od Marrakeshe. Jsou vysoké asi 100 m a v blízkosti se nalézají soutěsky al Abíd. V blízkosti se nalézají tůně a jezírka, která přímo lákají k příjemnému odpočinku.

Soutěska Todra: jedno z největších přírodních lákadel Maroka. Nachází se v oblasti palmových oáz, zhruba 16 km od města Tenirhíru. Soutěskou protéká mezi 300 m vysokými skalami říčka, která je v nejužším místě široká pouhých 10 m.

Zdravotní péče: Na základě dohody je nezbytná péče poskytována českým turistům zdarma. Přesto je doporučováno sjednání zdravotního pojištění, které komplexněji pokrývá možné výdaje spjaté se zdravotní péčí. V Maroku existují jak státní, tak i soukromá zdravotnická zařízení, která poskytují kvalitnější péči, ovšem za vyšší cenu.  Tam se obraťte v případě vážnějších obtíží, na jeden den pobytu je nutno počítat s cenou zhruba 100 USD. Žádná očkování nejsou přímo povinná, ale velmi se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B, při návštěvě konkrétních oblastí i očkování proti choleře, malárii a břišnímu tyfu, eventuelně i očkování proti vzteklině. Dále si rozhodně nezapomeňte dostatek léků proti žaludečním a střevním potížím.

Bezpečnost: Cestování s místní a českou cestovní kanceláří je bezpečné. Velkou obezřetnost je třeba zachovat v pouštních oblastech na jihu země nebo u hranic s Alžírskem. Pro turisty je nepřístupná Západní Sahara, zvýšená opatrnost je potřebná i ve městech Tetouan, Tanger a Ceuta.

Měna: měnou je dirham ( DH ), kurz se pohybuje okolo 3.50 Kč za 1 DH.

Další informace: mezi Marokem a ČR platí bezvízový styk, český turista může v Maroku pobývat maximálně 90 dnů s platným cestovním pasem, který má platnost ještě minimálně 6 měsíců po odcestování. V Maroku platí přihlašovací povinnost, tu však plní ubytovací zařízení. Pozor si dejte na samozvané průvodce, kteří jsou neuvěřitelně drazí – řádní průvodci se prokazují platnými průkazy.

Podnebí a počasí: nejvhodnější dobou k návštěvě Maroka je duben až květen, nebo září až říjen. Léta jsou zde totiž velmi horká a suchá, zimy pro změnu velmi deštivé. Klimatické rozdíly jsou v Maroku dosti značné. Přirozeným klimatickým rozhraním je Střední a Vysoký Atlas. Sever a západ země má typické subtropické podnebí s horkými a suchými léty a deštivými zimami. Na pobřeží se v létě teploty pohybují mezi 20 °C a 25°C a zimy mezi 10°C a 15°C. Oproti tomu ve vnitrozemí dochází k velkým výkyvům mezi letními a zimními teplotami, stejně jako mezi denními a nočními.

Turistické zajímavosti: Marrakesh: patří mezi turisticky nejoblíbenější místa. Nalezneme zde honosné paláce, mešitu Kotoubia  s 80 m vysokým minaretem, náměstí Jemel El Fna, které se večer zaplní koštýři, zaklínači a kejklíři, kteří mají za úkol bavit turisty.

Fes: patří mezi největší dochovaná středověká královská města. Může se pochlubit bohatou historií a kulturou. Město bylo založeno v roce 789 a bylo centrem vzdělanosti, řemesel a obchodu. Stavěly se zde islámské školy, paláce i mešity. Historické centrum je zapsáno na seznam památek UNESCO, mezi nejkrásnější a nejzajímavější památky patří mešita Karaouliyne, mauzoleum Moulay Idrisse II, univerzita Médersa Attrarien, a dále pevnosti z 16. století nebo i stará židovská čtvrť.