Vyberte si zájezd nebo dovolenou


Odhlášení emailu

Velice nás mrzí, že odcházíte.

Pokud si opravdu přejete odhlásit se od novinek z DcTravel (web plný zájezdů za skvělé ceny), tak zadejte svou emailovou adresu a stiskněte odhlásit.


E-mail

 

Kapverdy

Kapverdské ostrovy neboli Kapverdy jsou africkým ostrovním státem.  Nalézají se uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu. Tvoří je 10 ostrovů, z nichž je 9 obydlených, a 5 malých ostrůvků, které tvoří dva celky, jež se liší podle toho, v jaké poloze jsou vzhledem k převládajícím větrům. Klima je suché, horké a díky pasátům i celkem větrné. Teplota se celoročně pohybuje průměrně od 24 °C do 30 °C. Teplota moře zpravidla nikdy neklesá pod 22 °C.

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty se rozkládají v jihozápadní Asii na východě Arabského poloostrova při pobřeží Perského zálivu, sousedí na východě s Ománem, na jihozápadě se Saúdskou Arábií a na západě s Katarem. V SAE jsou nádherné pláže s bělostným a horkým pískem. Hlavním lákadlem, proč navštívit Spojené arabské emiráty jsou překrásné pláže, monumentální stavby a nedostižný luxus.

Egypt

Egypt je země nalézající se v severní Africe a na Sinajském poloostrově, tedy jihozápadě Asie.

Oblíbená letoviska: Podstatné je, jakým způsobem chcete svou dovolenou v Egyptě strávit a z toho vyplývá následný výběr letoviska. Každé letovisko je něčím specifické a záleží jen na Vás, čemu dáváte přednost.

Hurghada: má vynikající výchozí polohu pro návštěvu památek, je velmi populárním letoviskem po celý rok.

Marsha Alam: letovisko nalézající se na jihu na pobřeží Rudého moře, nabízí klidné strávení dovolené a vysoké teploty i v zimě.

Taba: má nejlepší polohu pro návštěvu Izraele a Jordánska.

Sharm El Sheik: vynikající z hlediska potápění a šnorchlování.

Ostrov Bali je indonéskou provincií, kterou každým rokem navštíví spousta turistů, kteří sem jezdí nejen za překrásnými plážemi, ale i za nádhernou přírodou a bohatou kulturou. Lákadlem jsou i mořské rezervace a chrámy obklopené vodou.

Venezuela

Venezuela, jejíž oficiální název je Bolívarovská republika Venezuela (República Bolivariana de Venezuela), je země na severu Jižní Ameriky. Sousedí na Z s Kolumbií, na J s Brazílií, na V s Guyanou a na S ji omývá Karibské moře. Venezuele patří kilometry dlouhé, písečné pláže Karibiku.

Kolumbie

Kolumbie je 2. největším jihoamerickým státem a může se pochlubit nejen úžasnou historií, ale i překrásnou přírodou. Díky tomu má obrovský potenciál, který v posledních letech začali turisté objevovat. Kolumbie sousedí mj. na východě s Venezuelou a Brazílií, na jihu s Ekvádorem a Peru, na západě s Panamou.

Turecko

Turecko je nádhernou zemí, ve které se mísí starověká antická a orientální kultura s nepřeberným množstvím památek, islámské tradice s moderním "evropským“ způsobem života, úžasná příroda, překrásné pláže a nádherné počasí. Antalia,Alanya, Belek, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul, který Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu.

Tunisko

Tunisko je nádherná a rozmanitá země nalézající se v severní Africe. Na západě sousedí s Alžírskem, na jihovýchodě s Lybií, na severu a severozápadě se Středozemním mořem. Oblíbená letoviska: Djerba, Tabarca, Hammamet, Mahdia, Monastir, Sousse.

Maroko

Maroko je konstituční monarchie s 30 mil. obyvateli. Úředním jazykem je arabština a francouzština, dále se zde mluví španělsky a berberskými jazyky. Mezi krásné letoviska Maroka patří Agadir, který má výborné podmínky pro potápění, surfování a mnoho dalších sportů. Krásným místem je i Marocká Saida, která nabízí dlouhé písčité pláže se zlatým pískem. Další krásná letoviska jsou Marakéš - červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko.

Španělsko

Španělsko, je nádherná slunná evropská země, již navštíví každoročně miliony turistů. Nalézá se na Pyrenejském poloostrově a sousedí na západě s Portugalskem, na severovýchodě s Itálií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Španělsko je konstituční monarchií, patří k němu ještě i Baleáry nalézající se v Středozemním moři, a Kanárské ostrovy ležící v Atlantickém oceáně.

Řecko

Řecko patří mezi neatraktivnější a nejnavštěvovanější země v Evropě. Nejoblíbenější přímořská letoviska leží na ostrovech Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos.

Island

Island je poměrně velký ostrov, jenž se nalézá v severním Atlantiku. Na severu sousedí se severním polárním kruhem. Velká část ostrova je téměř pustá a vegetační kryt tvoří mechy a lišejníky, 11% povrchu pokrývají ledovce – např. největší evropský ledovec Vatnajökull.

Albánie

Albánie je hornatý stát, jenž se nalézá na JZ Balkánského poloostrova. Na jihu ji omývá Jaderské moře a od Evropy ji dělí vysoké hory.

Makedonie

Makedonie je malý stát, který vznikl odtržením od Jugoslávie a nalézá se na Balkánském poloostrově. Sousedí se Srbskem, Bulharskem, Řeckem a Albánií. Hlavním městem je Skopje, úředním jazykem makedonština a převládajícím náboženstvím pravoslavné náboženství a islám.