Vyberte si Váš exotický zájezd

< návrat zpět

Indonésie Borneo

Borneo neboli Kalimantan je třetím největším ostrovem na světě. Jeho rozloha činí 743 330 km² a má 16 miliónů obyvatel. Jeho plochu si rozdělují tři státy: Malajsie (státy Sabah a Sarawak), Brunej (distrikty Belait, Brunei and Muara, Temburong, Tutong) a Indonésie (provincie: West Kalimantan, Central Kalimantan, South Kalimantan, East Kalimantan). Borneo nabízí nádherné přírodní podmínky, bohatou historii a překrásné pláže s nádherným mořem a jeho bohatým mořským životem.

Přírodní podmínky: Borneo se nachází v jihovýchodní Asii mezi Indickým a Tichým oceánem. Nejvyšším vrcholem je Mount Kinabalu.  Nachází se zde deštný prales a také nejvyšší jeskynní sál na světě – Sarawacká síň. Deštný prales je domovem více než 15 000 druhů vyšších rostlin a žije zde přes 220 druhů suchozemských savců. Je i přirozeným domovem ohroženého orangutana bornejského. Dalšími typickými představiteli je slon indický, kahau nosatý, pardál ostrovní, nosorožec sumaterský a další. Nalézt zde můžete i přes 1 200 druhů orchideí, stromové kapradiny, masožravé rostliny a také rostlinu s největší květem na světě – rafflesie.

Řeka Mahakam: žije zde endemický druh sladkovodních delfínů.

Národní park Gunung Mulu: největší národní park v Sarawaku, patří k nejoblíbenějším místům Bornea. Zahrnuje rozsáhlé jeskyně a mnoho druhů rostlin a živočichů. O d roku 2 000 je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Národní park Pulau Tiga: nalézá se 50 km od Kota Kinabalu, na ploše 15 km². Součástí parku jsou dva ostrovy, které jsou vulkanického původu. Žije zde bujná vegetace, kromě toho sem v jediný den připlave kolem 150 hadů za účelem páření.

Park Kinabalu: jeden z prvních národních parků v Malajsii, od roku 2 000 je na seznamu světového dědictví UNESCO. Rozkládá se na ploše 754  km² a roste zde velké množství masožravých rostlin a orchideí.

Park Bako: naleznete zde hustý deštný prales, kde žijí vzácné opice (Kahau nosatý). V parku je 16 vyznačených stezek a několik pozorovacích stanovišť, odkud můžete pozorovat zvířata v jejich přirozeném prostředí.

Rezervace Sepilok: leží poblíž města Sandakan a patří mezi šest míst na Borneu, kde můžete potkat volně žijící orangutany.

Potápění: milovníci potápění si přijdou na své na ostrovech Manutik a Manukan. Můžete zde vidět nádherné barevné korály, mořské houby, mušle a hvězdice. Lákadlem je hvězdice zvaná trnová koruna.

Labuan: nachází se cca 8 km od Bornea. Jsou tu potopené čtyři vraky historických lodí, překrásný podmořský svět, a pokud Vám místo něco připomíná, máte pravdu – natáčel se zde populární seriál Sandokan.

Okolí Kita Kinabal: navštívit můžete jeden z ostrovů nebo přímořský resort nacházející se za městem. Pokochat se můžete nádhernými exotickými rybami, překrásným korálovým útesem a odpočívat můžete na krásných plážích s bělostným pískem a množstvím palem.

Pulau Sipadan: malý ostrůvek s exotickými pestrobarevnými rybkami a překrásnou pláží.

Oblíbené destinace: nejoblíbenějšími a také nejatraktivnějšími destinacemi je Sabah a Sarawak.

Sabah: v jeho tropických pralesích žije téměř polovina známých rostlin a živočichů. Je zde mnoho přírodních rezervací a parků, kde můžete spatřit kahaua nosatého, vzácného krokodýla tomistomu úzkohlavou, karety obrovské, orangutany bornejské také bohatou flóru, jako jsou pobřežní porosty mangrove a další.

Sarawak: v 18 národních parcích a 9 přírodních enervacích žije vzácná fauna i flóra, kromě výše zmíněných i makak jávský a makak vepří, outloň váhavý, pardál obláčkový, poletucha a další.

Zdravotní péče: na cestu na Borneo nepotřebujete žádná povinná očkování. Obecně lze doporučit očkování proti žloutence typu A i B, tyfu, tetanu a japonské encefalitidě. Borneo je malarickou oblastí, je tedy doporučováno brát antimalarika. Zde žijící komáři přenášejí kromě malárie i obávanou horečku dengue. Je tedy zapotřebí chránit se dlouhými rukávy, a nohavicemi. Vhodná a vysoká obuv je zas potřebná jako ochrana před jedovatými hady.

Počasí a podnebí: Borneo se nachází v rovníkové oblasti, jsou zde tedy vysoké teploty a vysoká vlhkost vzduchu. Teploty se pohybují mezi 23 – 30 °C.  Srážky jsou vydatné, u pobřeží dosahují 2 500 mm, ve vnitrozemí až 7 500 mm a přináší je monzuny.

 

Exotická dovolená Bali, Zájezdy Bali, Last Minute Bali, Dovolená v destinaci Bali, Last minute zájezdy Bali all inclusive, Dovolená a zájezdy Bali na last minute za výhodné ceny, Last minute Bali, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Bali na internetu, Dovolená Bali je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Bali díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Bali pláže: Bali - Nusa Dua. Bali - Kuta, Bali - Sanur, Bali - Ulawatu, Bali - Poloostrov Bukit, Bali - Vodní palác Tirtagangga, Bali - Chrám Besakih, Chrám Tana Lot, Chrám Pura Maospahit, Chrám Pura Jagatnatha, Na Bali naleznete krásná moře, Bali je krásná země pro strávení vaší dovolené, Bali to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.Exotická dovolená Jáva, Zájezdy Jáva, Last Minute Jáva, Dovolená v destinaci Jáva, Last minute zájezdy Jáva all inclusive, Dovolená a zájezdy Jáva na last minute za výhodné ceny, Last minute Jáva, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Jávu na internetu, Dovolená Jáva je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Jávu díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Indonésie Jáva, Jáva je plná nádherných historických památek, Jáva je krásná země pro strávení vaší dovolené, Jáva to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.Exotická dovolená Borneo, Zájezdy Borneo, Last Minute Borneo, Dovolená v destinaci Borneo, Last minute zájezdy Borneo all inclusive, Dovolená a zájezdy Borneo na last minute za výhodné ceny, Last minute Borneo, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Borneo na internetu, Dovolená Borneo je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Borneo díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Indonésie Borneo, Borneo je plné nádherných historických památek, Borneo je krásná země pro strávení vaší dovolené, Borneo to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny