Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Ras al-Khaimah

Ras al-Khaimah je nejúrodnějším emirátem ze všech emirátů SAE. Lákadlem je jeho strategická poloha. Milovníci potápění to mají blízko do středisek potápění v emirátu Furairah, blízko to budete mít i do Ománu nebo emirátů Sharjah a Umm al – Qaiwain, kde se nachází velký vodní zábavní park Dreamland. Hotelové komplexy se zde stále rozrůstají a nabízejí luxusní zázemí, nádherné bazény a úžasné pláže s bílým až nažloutlým pískem.

Přírodní podmínky: Emirát Ras Al Khaimah se nachází mezi pohořím Hajar a Arabským zálivem. Sousedí se sultanátem Omán a rozkládá se na ploše 1680 km2 . Jeho údolí jsou považována za nejúrodnější z celých SAE. Kromě přírodního bohatství můžete obdivovat i bohatou historii emirátu, která se dochovala v podobě typických vesniček.

Turistické zajímavosti: Hlavní město Ras al-Khaimah dělí zátoka na dvě části. Na západě je část známá jako Stará Ras al-Khaimah, kde sídlí úřad vlády, jsou zde hotely, nákupní centra, vzdělávací instituce a obytné oblasti. Ve východní oblasti – Al Nakheel – sídlí budovy soudu, úřady a jsou zde i trhy. Nachází se zde i Ras Al Khaimah Exhibition Center a obydlená část, kde sídlí většina obyvatel města. Obě části města spojuje most a síť moderních silnic.

Národní muzeum: Bylo vystavěno ze staré pevnosti v centru města . Naleznete zde malby britských vojáků, kopii mezinárodní dohody z roku 1820 a tzv. „Stříbrný pokoj“ s  kolekcí stříbrných šperků. Muzeum vzniklo v roce 1987 a naleznete zde mj. i archeologické vykopávky nejen z Ras al-Khaimah, ale i z celých SAE.

Falayah: vesnice, ve které byla sepsána mezinárodní dohoda z roku 1820, mezi Británií a šejky z rodu Qawasim. Do současné doby se z ní dochovaly dvě opevněné věže a stará mešita.

Dhayah: opevněná pevnost postavěná na kopci, kde se roku 1819 odehrála poslední bitva mezi místními a britským vojskem.

Pouštní vesnice: pokud Vás zajímá, jak vypadal život místních obyvatel před turistickým boomem, navštivte jednu z pouštních vesnic v Ras Al  -Khaimah. V beduínském stanu můžete ochutnat arabskou večeři, pomalovat se henou nebo obdivovat břišní tanečnice.

Budoucnost: Emirát má smělý plán do budoucna – plánuje vybudování lyžařského areálu s umělým sněhem na hoře Jebel Jais, na hranicích s Ománem. V plánu je i bobová dráha, nebo lanovky.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.