Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Fujairah

Fujairah je emirátem v SAE, nacházející se na jihozápadním koutě Arabského poloostrova u Ománského zálivu. Zaujímá velkou část východního pobřeží SAE a bývá označován jako „Východní pobřeží“. Tento emirát na rozdíl od těch ostatním disponuje nádherným přírodním bohatstvím a jako jediný nemá ropu a musí se spoléhat na příjmy z turismu. Lákadlem jsou nádherné pláže, bohatý podmořský život a kulturní dědictví. Oblíbené je letovisko Khor Fakkan, kde si můžete užít celou řadu vodních sportů.

Přírodní podmínky: Fujairah oddělují od ostatních emirátů Hajarské hory, které se datují do období 300 miliónů až 8 miliónů let a lze zde najít celé množství fosilií.

Pláže: V emirátu Fujairah najdete nádherné pláže, čisté moře, útesy, skaliska a bohatý podmořský svět. Milovníci potápění si zde skutečně přijdou na své. Pobřeží Khor Fakkan nabízí celou řadu potápěčských lokalit a center. Můžete zde spatřit mořské želvy, pestrobarevné tropické rybky, žraloka šedivého útesového, žraloka obrovského, barakudy a nádherné korály.

Potápěčská centra: Shark Island: poblíž přístavu Khor Fakkan, jsou zde žraloci útesoví.

Coral Garden: nedaleko Shark Islandu, jsou zde nádherné korály, ale lokalita je vhodná pro zkušenější potápěče. Ponořit se zde můžete až do hloubky 30 m.

Sandy Beach Diving Center: nachází se necelých 20 km od Khor Fakkanu.

Rock Pilees: jižně od Sandy Beach, vidět zde můžete mořské želvy, humry, kraby a barevné rybky.

Hole-In-The-Wall: lokalita s podmořskou jeskyní a se skalními formacemi, kudy můžete proplouvat.

Poloostrov Musandam: ománská lokalita, kam organizují výlety potápěčská centra z Fujairahu.

Turistické zajímavosti: Hlavní město Fujairah disponuje velkým množstvím historických nálezů a vykopávek. V blízkosti města je několik strážních věží (badiah).

Bitnah: portugalská pevnost z roku 1 670, kterou nechal vystavět šejk Mohammed Bin Matter Al Sardi.

Staré město: poblíž Bitnahu, do dnešních dnů se z něj prakticky nic nedochovalo.

Museum: obsahuje nalezené artefakty při vykopávkách – např. ručně malovanou keramiku, stříbrné mince a zbraně -  a ukazuje tradiční život.

Bull Fighting: arabská forma býčích zápasů, která se odehrává každý pátek u mostu Al Rughlait. Boje na rozdíl od těch španělských nejsou krvavé a jde o souboj dvou zvířat.

Masafi Friday Market: trh s tradičním zbožím a ručně vyráběnou keramikou.

Bidiya Mosque: známá jako Otoman Mosque, nejstarší uctívací místo ve Spojených arabských emirátech.

Ain Al Madhab Gardens: zahrady na úpatí pohoří Hajar. Teplé prameny napájejí dva bazény, rozdělené zvlášť pro muže a ženy.

Vesnička Dibbaand Fujairah: stojí zde tvrz Necropolis.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.