Vyberte si zájezd do Španělska

Last Minute - Katalánsko

Hotel Rosamar Maritim
Strava: Polopenze
9990 Kč
Objednat
Hotel H-Top Summer Sun
Strava: Polopenze
16490 Kč
Objednat
Hotel H-Top Molinos Park
Strava: Polopenze
16690 Kč
Objednat
Hotel Best San Diego
Strava: Plná penze
18090 Kč
Objednat
Hotel Checkin Garbi
Strava: Polopenze
18490 Kč
Objednat
Hotel Cala Font
Strava: Polopenze
18490 Kč
Objednat
Hotel Checkin Blanes (ex. Boixmar)
Strava: Polopenze
18690 Kč
Objednat
Hotel H-Top Royal Beach
Strava: Polopenze
18690 Kč
Objednat
Hotel Best Sol d´Or
Strava: Polopenze
18990 Kč
Objednat
Hotel Sumus Stella & Spa
Strava: Polopenze
21190 Kč
Objednat

Last Minute - Murcie

Hotel Izán Cavanna
Strava: Polopenze
16990 Kč
Objednat
Čínské cvičení na Mar Menor
Strava: Dle programu
Dle popisu
17990 Kč
Objednat
Hotel Thalasia Costa de Murcia
Strava: Polopenze
18990 Kč
Objednat
Relax na plážích Alicante + výletní plavba na ostrov Tabarca
Strava: Dle programu
Dle popisu
22990 Kč
Objednat

Last Minute - Andalusie

Krásy Andalusie - letecky
Strava: Dle programu
Dle popisu
25990 Kč
Objednat

Last Minute - Mallorca

Hotel Alexandre Gala
Strava: Snídaně
26090 Kč
Objednat
Hotel RIU Playa Blanca
Strava: All inclusive
37870 Kč
Objednat

Last Minute - Kombinace destinací

Severní Španělsko + degustace vín + koupání v San Sebastiánu
Strava: Dle programu
Dle popisu
36490 Kč
Objednat

Španělsko

Španělsko - obecné informace

Španělsko (Španělské království - Reino de España), je nádherná slunná evropská země, již navštíví každoročně miliony turistů. Nalézá se na Pyrenejském poloostrově a sousedí na západě s Portugalskem, na severovýchodě s Itálií a Andorou a na jihu s Gibraltarem. Španělsko je konstituční monarchií, patří k němu ještě i Baleáry nalézající se v Středozemním moři, a Kanárské ostrovy ležící v Atlantickém oceáně.

Last Minute - Španělsko / Katalánsko

Hotel Rosamar Maritim Objednat
Strava: Polopenze Cena od 9990 Kč
Hotel H-Top Summer Sun Objednat
Strava: Polopenze Cena od 16490 Kč
Hotel H-Top Molinos Park Objednat
Strava: Polopenze Cena od 16690 Kč
Hotel Best San Diego Objednat
Strava: Plná penze Cena od 18090 Kč
Hotel Checkin Garbi Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18490 Kč
Hotel Cala Font Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18490 Kč
Hotel Checkin Blanes (ex. Boixmar) Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18690 Kč
Hotel H-Top Royal Beach Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18690 Kč
Hotel Best Sol d´Or Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18990 Kč
Hotel Sumus Stella & Spa Objednat
Strava: Polopenze Cena od 21190 Kč

Last Minute - Španělsko / Murcie

Hotel Izán Cavanna Objednat
Strava: Polopenze Cena od 16990 Kč
Čínské cvičení na Mar Menor Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 17990 Kč
Hotel Thalasia Costa de Murcia Objednat
Strava: Polopenze Cena od 18990 Kč
Relax na plážích Alicante + výletní plavba na ostrov Tabarca Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 22990 Kč

Last Minute - Španělsko / Andalusie

Krásy Andalusie - letecky Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 25990 Kč

Last Minute - Španělsko / Mallorca

Hotel Alexandre Gala Objednat
Strava: Snídaně Cena od 26090 Kč
Hotel RIU Playa Blanca Objednat
Strava: All inclusive Cena od 37870 Kč

Last Minute - Španělsko / Kombinace destinací

Severní Španělsko + degustace vín + koupání v San Sebastiánu Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 36490 Kč

Přírodní podmínky: Ve Španělsku si přijdou na své i milovníci přírody, kteří by jistě neměli vynechat návštěvu Andalusie, kde se rozprostírá monumentální horský masiv Sierra Nevada. Ve vnitrozemí se nalézají i další náhorní plošiny, jako je La Mancha, Kantaberské pohoří, pohoří Pyreneje a Meseta León. Nejvyšší horou je Pico de Taide (3718 m), ležící na ostrově Tenerife, který je současně i jednou z největších činných sopek. V kontinentálním Španělsku je nejvyšší horou Mulhacén (3478 m).

Španělsko je také proslulé svými národními parky, kterých je zde opravdu mnoho. Jeden z nejznámějších je španělsko – francouzský národní park Ordesa y Monte Perdido, rozkládající se na 152 km² v okolí hory Perdu. V jeho údolí Ordesa se nalézá 900 m hluboký kaňon a spousta kaskád a vodopádů malé řeky Arazas. Zásadním symbolem je velmi vzácný mrchožravý pták orlosup bradatý, který se v Evropě vyskytuje pouze na Pyrenejích.

Doñana je španělský národní park, který se rozprostírá na 543 na km² na JZ Pyrenejského poloostrova. Nacházejí se zde bažiny a je velmi bohatý na faunu i flóru, a hnízdí zde velké množství nejrůznějších druhů ptáků.

Teide: španělský NP na ostrově Tenerife, s rozlohou pouhých 190 km². Je tu mnoho vulkanických a geologických útvarů.

Garajonay: NP, který se stal roku 1986 přírodní památkou světového dědictví především pro své tzv. vavřínové lesy. Rozprostírá se na ploše 40 km².

Přímořská letoviska: nejnavštěvovanějšími letovisky jsou především ta na východním pobřeží, např. Costa Brava a Costa del Marasme. Oblíbená jsou i letoviska na plážích jižní Andalusie a pro milovníky bujarého nočního života jaou oblíbenými Baleárské ostrovy, především Mallorca a Menorca. Mezi deset nejnavštěvovanějších zemí světa patří i španělské Kanárské ostrovy.

Další informace: Pro vstup do Španělska je požadován platný cestovní doklad, tedy pas, nebo občanský průkaz. Při pobytu nad 90 dní je požadována registrace na cizinecké policii. Úředním jazykem je španělština.

Měna: euro

Podnebí a počasí: Podnebí ve Španělsku lze rozdělit na 4 části.

Kontinentální podnebí: typické pro většinu Španělska. Převládají chladné zimy se silnými větry a velkou vlhkostí o průměrné teplotě -1 °C. Léta jsou teplá s průměrnou teplotou 21 °C.

Oceánské podnebí: vyskytuje se na území od Pyrenejí po severozápadní část poloostrova. Celý rok jsou zde bohaté srážky, léta jsou teplá a zimy mírné.

Středomořské podnebí: zahrnuje území od Andaluské nížiny podél východního a jižního pobřeží až k Pyrenejím. Srážky jsou nízké a vyskytují se především od konce podzimu do zimy. Průměrné teploty v létě jsou 22 – 27 °C na pobřeží, 29 – 31 °C ve vnitrozemí.

Subtropické podnebí: typické pro Kanárské ostrovy. Teploty jsou mírné avšak stabilní po celý rok a pohybují se průměrně okolo 18 – 24 °C.

Pláže: mezi pět nejkrásnějších pláží Španělska patří:

Playas les Marines: pláž na Costa Blance je ideální pro rodiny s dětmi pro svůj pozvolný vstup do moře. Má jemný písek nazlátlé barvy a rozlohu 13 km.

Playa Isla Canela: 5 km dlouhá pláž v oblasti Huelva, je zcela rovná a nalézá se na SZ výběžku Andalusie a vyznačuje se karibsky tyrkysově průzračnou vodou.

Playa de Magazón: pláž v oblasti Sevilla, nejdelší pláž Španělska měřící 50 km s národním parkem Coto de Doňana.

Playa la Fontanilla: pláž o šířce 200 m a délce více než 1 km proslavená sběrem mušlí.

Playa de los Genoveses, Costa Dorada: nádherná pláž se zlatavě bílým pískem, křišťálově průzračnou vodou a romantickými útesy.

Turistické zajímavosti: pro milovníky historie je nezapomenutelným zážitkem návštěva jeskyně Altamira, která je povazována za nejslavnější historickou památku země. Nacházejí se zde pravěké malby a nyní je uzavřena, vzhledem k tomu, že byla hojně navštěvována, čímž se zhoršila kvalita ovzduší a hrozilo poškození maleb. V její blízkosti je však muzeum, kde si můžete repliky maleb prohlédnout.

Katedrála v Burgosu: jsou zde uloženy ostatky národního hrdiny Cida. Tato gotická památka je třetí největší katedrálou ve Španělsku.

Madrid: hlavní město s dominantou královského paláce Palacio Real, který je zhruba desetkrát větší než Buckinghamský palác. Přímo proti paláci se nachází kostel Virgen de la Almudena. Poblíž centra je slavná obrazárna Museo de Prado.

Barcelona: symbolem Sagrada Família od Gaudího, mistrovská stavba, jejíž výstavba započala roku 1883.

Santigo de Compostela: jedno z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě pro katolíky. V místní katedrále jsou uloženy ostatky jednoho z dvanácti apoštolů Jakuba Staršího, jež byl apoštolem a mučedníkem, synem Salome a Zebedea.

Dalšími městy, která jsou významná svými historickými památkami, je Sevilla, Cordoba nebo Toledo.

Zdravotní péče: ve Španělsku, stejně jako v jiných státech EU, mají vlastníci Evropského průkazu zdravotního pojištění stejné podmínky na ošetření, jako mají místní. Ošetření je zdarma, resp. hradí jej pojišťovna, nicméně za léky se hradí spoluúčast 40 %. Spoluúčast se však dá vyřešit komerčním připojištěním.  Ale i když jste připojištěni, může lékař požadovat platbu v hotovosti, je tedy nezbytné, uchovat si lékařskou zprávu a potvrzení o zaplacení. Žádné povinné očkování není vyžadováno, avšak obecně se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. V určitých oblastech se doporučuje i očkování proti vzteklině a klíšťové meningoencefalitidě. Kvalita pitné vody je v různých částech Španělska různá, doporučuje se proto kupovat na pití vodu balenou.

Bezpečnost: Španělsko je relativně bezpečnou zemí. V turistických oblastech je potřeba dát si pozor na okrádání turistů, nepřespávat na osamocených místech a optimálně nepoužívat autostop. Důležité je telefonní číslo 112, které je společné pro policii, hasiče i záchrannou službu.

 

Dovolená Španělsko, Last Minute Španělsko, Zájezdy Španělsko, Dovolená v destinaci Španělsko, Last minute zájezdy Španělsko all inclusive, Dovolená a zájezdy Španělsko na last minute za výhodné ceny, Last minute Španělsko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Španělska na internetu, Dovolená Španělsko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Španělska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Španělská letoviska: Ibiza, Mallorca, Formentera, Menorca, Baleárské ostrovy, Španělsko Ibiza, Španělsko Mallorca, Španělsko Formentera, Španělsko Menorca, Španělsko Baleárské ostrovy, Španělsko dovolená, Španělsko je krásná země pro strávení vaší dovolené.

 


Španělsko Ibiza

Ibiza je třetím největším Baleárským ostrovem. Ostrov leží 80 km od Mallorcy, je dlouhý 41 km, široký 22 km a má rozlohu 571 km². Společně s Ibizou patří mezi Pytyuské (Borovicové) ostrovy. Ibiza je mezi turisty velmi oblíbená, o čemž svědčí fakt, že na ostrově, kde trvale žije okolo 100 000 obyvatel, se během sezóny vystřídá na 4 milióny turistů.

Španělsko Mallorca

Mallorca je největším ostrovem z Baleárských ostrovů. Je dlouhý 110 km, široký 60 až 90 km, jeho rozloha činí 3 648 km² a žije zde zhruba 1 milión obyvatel. Hlavním městem je Palma de Mallorca. Hlavním zdrojem příjmu je turistický ruch, Mallorcu navštíví kolem 12 miliónů turistů. Mallorca je fascinující nejen svými přírodními krásami, ale i nádhernými památkami.

Španělsko Formentera

Formentera, nazývána též Karibikem Středomoří, je nejmenším z Baleárských ostrovů patřící Španělsku. O 8 km vzdáleného ostrova Ibiza je oddělen mořskou úžinou Freo. Je dlouhá 19 km, má rozlohu 82 km² a zhruba 7500 obyvatel. Společně s Ibizou patří mezi Pytyuské (Borovicové) ostrovy.

Španělsko Menorca

Menorca je druhým největším ostrovem souostroví Baleáry náležícím Španělsku. Je dlouhý zhruba 50 km, široký 16 km a má rozlohu 668 km². Žije zde cca 82 000 obyvatel, hlavním městem je Mahón. Nalézá se asi 40 km severovýchodně od známější Mallorky, díky níž je také méně často navštěvována. Právě proto se zde také nachází původní a nedotčená příroda a moře u téměř všech břehů Menorcy je průzračně čisté.