Vyberte si zájezd do Kolumbie

Last Minute - Kombinace destinací

Tajemná Kolumbie
Strava: Dle programu
Dle popisu
77677 Kč
Objednat
Kolumbie - Amazonské dobrodružství
Strava: Dle programu
Dle popisu
83990 Kč
Objednat
To nejlepší z Kolumbie + údolí Cocora + koupání na Karibském pobřeží
Strava: Dle programu
Dle popisu
92990 Kč
Objednat
Utajené skvosty Kolumbie
Strava: Dle programu
Dle popisu
107900 Kč
Objednat

Kolumbie

Kolumbie – obecné informace

Kolumbie je 2. největším jihoamerickým státem a může se pochlubit nejen úžasnou historií, ale i překrásnou přírodou. Díky tomu má obrovský potenciál, který v posledních letech začali turisté objevovat. Kolumbie sousedí mj. na východě s Venezuelou a Brazílií, na jihu s Ekvádorem a Peru, na západě s Panamou.

Last Minute - Kombinace destinací

Tajemná Kolumbie Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 77677 Kč
Kolumbie - Amazonské dobrodružství Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 83990 Kč
To nejlepší z Kolumbie + údolí Cocora + koupání na Karibském pobřeží Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 92990 Kč
Utajené skvosty Kolumbie Objednat
Strava: Dle programu Dle popisu Cena od 107900 Kč

Měna: kolumbijskou měnou je kolumbijské peso ( COP ), které se dělí na 100 cenvatos, kurz se pohybuje v rozmezí , kdy 1 euro je zhruba 2500 COP.

Přírodní podmínky: Kolumbii omývá jak Atlantský tak i Tichý oceán.  Nalézají se zde Andy se svými zasněženými vrcholy, ale i nádherné deštné pralesy. Výjimečným místem je San Augustin a Údolí soch. Vysoko v horách v údolí řeky Magdalény bylo nalezeno několik soch bohů, lidí a zvířat a dodnes se nevysvětlilo, z jakého období vlastně pocházejí. Toto místo bylo původně pohřebištěm, což dokládají sochy zpodobňující bohy smrti. San Augustin je výchozím bodem do Údolí soch.

San Andrés: Tropický karibský ostrov s nádhernou vegetací, bělostnými plážemi, překrásným mořem a korálovými útesy.

Archeologický park San Augustín:  se nalézá v departmentu Huila a skýtá velké množství nejrůznějších soch a památek v nádherné krajině.

Národní archeologický park Tierradentro:  leží v departmentu Cauca. Je zde mnoho podzemních hrobek a monumentálních soch z 6. až 10. století.

Národní park Los Katíos: má rozlohu 720 km2   a nalézá se v provinciích Chocó a Antiquia. Žije zde mnoho endemických a ohrožených rostlina živočichů. Tvoří ho jak nízké kopce, tak i planiny a lesy.

Guatappe: malebná vesnička v provincii Antiquia. Leží v nadmořské výšce 1925 m. Dominantou je žulový monolit La Piedra, na jehož vrchol vede 700 schodů. Do okolí se vlévají vody z největší nádrže a tvoří tak velká množství nejrůznějších jezer, proto je toto místo také nazýváno oblastí Tisíce jezer.

Poblíž města Bogotá se nachází Laguna de Guativita,  což je posvátné jezero Indiánů, jež se centrem náboženských obřadů a bývalo spojováno s mýty o  bájném El Doradu.

Podnebí a počasí: Kolumbie se rozkládá v tropickém podnebném pásu a dělí se do třech klimatických částí. Horká část je podél pobřeží a na východě v rovinách, chladná v horských pásmech a mírná ve zbytku území. Průměrné roční teploty jsou v centrální části 14 °C a v ostatních částech 28 °C.

Důležité informace: mezi Kolumbií a ČR platí bezvízový styk, občané ČR mohou v Kolumbii pobývat s platným cestovním pasem platným nejméně 6 měsíců a minimálně se třemi volnými stránkami. Turista musí při příjezdu požádat o povolení ke vstupu, které platí maximálně na 180 dní.

Turistické zajímavosti: Bogotá: město ležící vysoko v Andách, ve výšce 2620 m. Nacházejí se zde nádherné koloniální kostely, muzeum Museo del Oro,  Museo Nacional, turisticky hojně navštěvované je i náměstí Plaza de Santander. Bogotá na jedné straně oplývá neskutečným bohatstvím a na straně druhé obrovskou chudobou, což z něj činí město s jedinečnou atmosférou. 

Cartagena: v minulosti významný španělský koloniální přístav.  Je zde množství kostelů, klášterů a paláců, stejně obdivuhodné jsou i koloniální stavby, jako je např. Palacio de la Iquisición, Casa del Morqués a Getsemaní. Místo je populární i u milovníků potápění, jelikož se nedaleko odtud nalézá ostrov Islas del Rosario s překrásnými korálovými útesy.

Zdravotní péče: veškeré poplatky spojené s poskytováním péče se hradí na místě, v případě závažnějších problémů se trvá na platbě předem.  Existují zde soukromá i státní centra, soukromá mají vyšší úroveň, která mimo turistické oblasti klesá. Důležité je kvalitní zdravotní pojištění. Nevyžaduje se žádné povinné očkování, nicméně se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B, žluté zimnici a břišnímu tyfu. Do určitých oblastí se dále doporučuje očkování proti malárii a choleře.

Bezpečnostní situace: Kolumbie je spjata nejen s produkcí kávy, ale bohužel i s produkcí drog, proto není v některých oblastech bezpečno. Doporučuje se necestovat po setmění, nepodnikat soukromé cesty do vnitrozemí, vyhýbat se odlehlým městským čtvrtím, nenosit viditelně cenné předměty. Za nebezpečná místa se považují oblasti v provinciích Antiochia, Cordoba, Choco, Bolívar, Cesar, Guavire a víceméně i Tolima.

 

Exotická dovolená Kolumbie, Zájezdy Kolumbie, Last Minute Kolumbie, Dovolená v destinaci Kolumbie, Last minute zájezdy Kolumbie all inclusive, Dovolená a zájezdy Kolumbie na last minute za výhodné ceny, Last minute Kolumbie, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Kolumbie na internetu, Dovolená Kolumbie je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Kolumbie díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Kolumbie to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny, Kolumbie její břehy omývá jak Karibské moře, tak Tichý oceán, Kolumbie je krásná země pro strávení vaší dovolené.