Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Sharjah

Sharjah jak o jediný z emirátů sousedí se všemi zbývajícími emiráty a má proto vynikající strategickou polohu. Sharjah je také tím nejpřísnějším emirátem ze všech, kde se můžete kvůli špatnému oblečení dostat i do vězení.

Přírodní podmínky: Sharjah je třetím největším emirátem ze všech. Rozkládá se na ploše  2600 km2 , a jako jediný má pobřeží jak u Arabského, tak i Ománského zálivu. V minulosti bylo město Sharjah hlavním přístavem na jihu zálivu. Dodnes jsou důležitými body exportu solné doly a perly. Dnes je Sharjah důležitým kulturním centrem, kde se velmi dbá na dodržování tradic.

Další informace: Jak už bylo řečeno, emirát Sharjah je tím nejpřísnějším ze všech. Striktní předpisy v odívání se týkají především žen, v místech mimo hotel je nutností mít zahalená ramena a - stejně jako muži – zahalené nohy pod kolena. Kromě areálu hotelů počítejte s tím, že zde neseženete žádný alkohol. Je zakázáno nejen alkohol prodávat, ale i jeho požívání. Co se týká nočního života, tak zde jsou jak diskotéky, tak i podobná zábava přísně zakázána.

Pláže: Především si pamatujte, že je velký rozdíl mezi veřejnými plážemi a těmi hotelovými. Hotelové pláže jsou udržované, s bělostným pískem a můžete zde být klidně v bikinách. Veřejné pláže jsou sice také čisté, ale muži se zde mohou koupat pouze v dlouhých šortkách a ženy zahalené.

Turistické zajímavosti: Při návštěvě stejnojmenného hlavního města nesmíte zapomenout na návštěvu Modrého souku. Tato budova, jež byla postavena v tradičním islámském stylu, se nachází na východě zálivu Khor Khalid. Uvnitř naleznete luxusní obchody plné zlata a elektroniky, nechybí ani drahé látky. Nejedná se však o obyčejný a typický arabský bazar, ale o moderní centrum, které je navíc plně klimatizované. Přesto je v letních měsících lepší navštívit centrum až navečer, protože sem praží slunce a to ani klimatizace nezachrání. Má několik vchodů, u nichž je kašna, u které můžete odpočívat.

Culture Square: jeden ze symbolů emirátu Sharjah je pomník, který se nachází na tomto náměstí a představuje otevřený Korán.

Můžete zde i vidět jedno ze sídel šejka Sultana bin Mohammeda Al Qasimi, který je vládcem emirátu.

Mešita krále Fajsala: pojme až 3000 věřících, jde o největší mešitu emirátu Sharjah.

Al Naboodah Majlis: jde o budovu, která je používána ke shromážděním a také ke slyšením u panovníka, pro turisty je však bohužel nepřístupná.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.