Vyberte si zájezd do Španělska

< návrat zpět

Španělsko Formentera

Formentera - obecné informace

Formentera, nazývána též Karibikem Středomoří, je nejmenším z Baleárských ostrovů patřící Španělsku. O 8 km vzdáleného ostrova Ibiza je oddělen mořskou úžinou Freo. Je dlouhá 19 km, má rozlohu 82 km² a zhruba 7500 obyvatel. Společně s Ibizou patří mezi Pytyuské (Borovicové) ostrovy. Pro mnohé je Formentera zcela neznámým ostrovem. Na rozdíl od ostrova Ibiza, který je turistickým rájem s bohatým nočním životem, je jeho pravým opakem. Formentera se může pochlubit bohatou historií, která na ostrově zanechala četné památky. Tento ostrov je dostupný pouze lodí z ostrova Ibiza.

Přírodní podmínky: Formentera je ostrov téměř úplně plochý, a proto je ideálním místem na cyklistiku a cykloturistiku. Nejvyšším vrcholem je Talaiassa na plošině La Mola (192 m). Na celém ostrově jsou nádherné pláže s jemným bílým pískem. Pobřeží je tvořeno skalami nebo písečnými plážemi. Vnitrozemí ostrova Vás doslova ochromí překrásnou přírodou.  Nalézají se zde dvě velké uzavřené zátoky Estany des Peix a Estany Pudenta, písečné duny a několik dříve obydlených jeskyní.

Zdravotní péče: Česká republika nemá se Španělskem uzavřenu dohodu o poskytování bezplatné péče, proto je na místě uzavřít si před cestou vhodné zdravotní pojištění.

Bezpečnost: Na celém území Španělska je platné tísňové telefonní číslo 112, které je univerzální pro policii, hasiče a zdravotníky. Bezpečnostní situace se nijak výrazně neodlišuje od ostatních Baleárských ostrovů.

Další informace: Občané ČR mohou do Španělska vycestovat na základě platného pasu nebo průkazu totožnosti se strojově čitelnou zónou (vydávané od r. 2000). Úředním jazykem je španělština a katalánština.  Na ostrov Formentera je možné se dostat pouze z ostrova Ibiza, a to trajektem nebo lodí.

Měna: euro

Podnebí a počasí: Formentera, ačkoliv je jen malým ostrovem, má přesně definovaná čtyři roční období.  Léta jsou velmi teplá a suchá, zimy chladnější. Srážky jsou celoročně a nízké úrovni.  Teplota moře je v jarních měsících 15 – 17oC, v červenci dokonce až 24 – 25oC. Hlavní turistická sezóna trvá na Formenteře od května do října, pro cykloturistiku a sport je nejlepší období od listopadu do prosince.

Pláže: Formentera se může pochlubit snad nejkrásnějšími plážemi v Evropě. Vstup do moře je pozvolný, pobyty tedy lze doporučit rodinám s malými dětmi. Nejznámější pláží je Migjorn, nádherná pláž s bělostným pískem. Některé pláže se přímo dotýkají dun, které jsou chráněné. Proto jsou zde umístěny dřevěné chodníky a to jak pro pěší, tak i pro cyklisty. Součástí ostrovní kultury je mj. i naturismus.

Illetas: pláž, jež je cílem mnoha fakultativních výletů. Je dostupná jak po moři, a to z přístavu La Salina, tak i autobusem ve spojení s elektrobusem.

Playa Llevant: jedna z nejklidnějších pláží, jejíž písečné duny poskytují nudistům dokonalé soukromí. Nevýhodou této pláže je, že je velmi větrná a navíc jsou zde vysoké vlny a silné proudy.

Turistické zajímavosti: Na Formenteře začal cestovní ruch až v 60. až 70. letech 20. století v éře hippies a na nějakou dobu se stal symbolem nespoutaného života a atmosféry charakteristické právě pro hnutí hippies.

Populárními výlety jsou plavby kolem ostrova, návštěva ostrova Espalmador, výlety na katamaránech a motorových člunech.

Es Pujos: oblíbené turistické městečko s bujarým nočním životem.

San Francesc: centrum administrativy na Formenteře.

 

Dovolená Španělsko, Last Minute Španělsko, Zájezdy Španělsko, Dovolená v destinaci Španělsko, Last minute zájezdy Španělsko all inclusive, Dovolená a zájezdy Španělsko na last minute za výhodné ceny, Last minute Španělsko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Španělska na internetu, Dovolená Španělsko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Španělska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Španělská letoviska: Ibiza, Mallorca, Formentera, Menorca, Baleárské ostrovy, Španělsko Ibiza, Španělsko Mallorca, Španělsko Formentera, Španělsko Menorca, Španělsko Baleárské ostrovy, Španělsko dovolená, Španělsko je krásná země pro strávení vaší dovolené.