Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Izmir

Izmir je jedno z největších tureckých měst. Leží na pobřeží Egejského moře a jeho historie města sahá až do 3. tisíciletí př.n.l. V minulosti zde vládli Chetité, Řekové, Peršané i Římané. Asi nejznámějším obyvatelem byl řecký lyrik Anakreón, který dlouho pobýval na dvoře krutovládce  Polykrata.

 

Památky: Za zmínku stojí především  İzmir Saat Kulesi - Izmirská hodinová věž, která je jedním z nejznámějších symbolů města. V jeho blízkosti se nachází Kemeraltı, hlavní izmirský trh.

 

Zapomenout nemůžeme na Kadifekale, hrad hrdě stojící nad městem a na pozůstatky antického města Teos,  který se proslavil hlavně  díky chrámu Hergomena z Alabandy. Pozůstatky chrámu se bohužel nepodařilo dochovat.

 

Oblíbených turistickým cílem je i muzeum Pergamon, známé sbírkou vykopávek v Pergamonu. Tato sbírka obsahuje velké množství dobře zachovalých předmětů pocházejících z nejrůznějších epoch. Jádro této sbírky tvoří nálezy z vykopávek německých archeologů Carla Humanna a Alexandra Conze z konce 19. století.

 

Současnost: Po 2. světové válce se Izmir začal prudce hospodářsky rozvíjet a nyní je po Istanbulu a Ankaře třetím největším městem. Izmir se významně zvětšil a rozvinul dnes má zhruba 4 milióny obyvatel a rozlohu přes 30 km². Vyrostlo zde mnoho výškových budov, například Gürel Residence a jiné.Vyberte si Váš zájezd do Turecka

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.