Vyberte si zájezd na Kapverdy

Last Minute - Sal

Hotel Oásis Atlantico Belorizonte
Strava: All inclusive
31480 Kč
Objednat
Hotel RIU Funana
Strava: All inclusive
37580 Kč
Objednat
Hotel Oásis Salinas Sea
Strava: All inclusive
39880 Kč
Objednat
Hotel RIU Cabo Verde
Strava: All inclusive
40830 Kč
Objednat
Hotel RIU Palace Santa Maria
Strava: All inclusive
44700 Kč
Objednat

Last Minute - Boavista

Hotel VOI Praia de Chaves Resort
Strava: All inclusive
37400 Kč
Objednat
Hotel RIU Touareg
Strava: All inclusive
38130 Kč
Objednat
Hotel RIU Karamboa
Strava: All inclusive
40200 Kč
Objednat
Hotel RIU Palace Boavista
Strava: All inclusive
49200 Kč
Objednat

Kapverdy

Kapverdské ostrovy neboli Kapverdy jsou africkým ostrovním státem.  Nalézají se uprostřed Atlantického oceánu, 450 km západně od Senegalu. Tvoří je 10 ostrovů, z nichž je 9 obydlených, a 5 malých ostrůvků, které tvoří dva celky, jež se liší podle toho, v jaké poloze jsou vzhledem k převládajícím větrům.

  1. Návětrné, severní souostroví: Santo Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal, Boa Vista

  2. Závětrné, jižní souostroví: Maio, Santiago, Fogo, Brava

Ostrovy i ostrůvky jsou vulkanického původu, ale jedinou aktivní sopkou je Mount Fogo na ostrově Fogo, který v roce 1985 vybuchl naposledy.

Last Minute - Kapverdy / Sal

Hotel Oásis Atlantico Belorizonte Objednat
Strava: All inclusive Cena od 31480 Kč
Hotel RIU Funana Objednat
Strava: All inclusive Cena od 37580 Kč
Hotel Oásis Salinas Sea Objednat
Strava: All inclusive Cena od 39880 Kč
Hotel RIU Cabo Verde Objednat
Strava: All inclusive Cena od 40830 Kč
Hotel RIU Palace Santa Maria Objednat
Strava: All inclusive Cena od 44700 Kč

Last Minute - Kapverdy / Boavista

Hotel VOI Praia de Chaves Resort Objednat
Strava: All inclusive Cena od 37400 Kč
Hotel RIU Touareg Objednat
Strava: All inclusive Cena od 38130 Kč
Hotel RIU Karamboa Objednat
Strava: All inclusive Cena od 40200 Kč
Hotel RIU Palace Boavista Objednat
Strava: All inclusive Cena od 49200 Kč

Název Kapverdy je podle poloostrova Cap – Vert, což ve francouzštině znamená „zelený mys“. Hlavním lákadlem jsou překrásné pláže, průzračné moře s bohatým podmořským životem a také – vzhledem k celoročním větrům – pasátům – jsou zde vynikající podmínky pro plachtění a windsurfing.

Přírodní podmínky: Ostrovy jsou poměrně různorodé. Na některých najdete bělostné pláže, na jiných naopak vyprahlou krajinu, jinde zas můžete najít překrásnou přírodu, strmé hory a hluboká údolí.

Oblíbené ostrovy:

Sal: je turistickým centrem země a nachází se zde také jediné mezinárodní letiště. Nabízí jedny z nejlepších pláží a také jedny z nejlepších lokalit pro potápění. Nachází se zde Pedra de Lume, bývalý sopečný kráter a současné solné jezero, jehož léčivé účinky jsou srovnatelné s Mrtvým mořem. Na ostrově můžete kromě lenošení na bělostných plážích využít některé z celé řady nabízených služeb a sportů. Jsou zde vynikající podmínky pro surfování, parasailing a kitesurfing, potápění, nebo jízdy na terénních vozících.

Boa Vista: ostrov sice není moc velký, ale nabízí překrásné bělostné pláže v délce asi 55 km, a průzračné moře. Je nejvýchodnějším ostrovem Kapverd, nachází se zde ohrožené druhy želv, je tu čtvrtá největší populace želv na světě. Jeho jméno v portugalštině znamená „dobrý pohled“. Díky velkému množství korálů a potopeným korábům je toto místo rájem pro potápěče.

Santiago: je největším ostrovem (991 km2) a zároveň nejlidnatějším (220 000 obyvatel).  Nalézá se zde pevnost Cidade Velha, pevnost svatého Filipa, a tržiště a nádherná botanická zahrada Sao Jorge Orgános. V květnu se zde koná každoroční festival Gamboa. Povrch ostrova je hornatý, klima je na východním pobřeží a ve vnitrozemí vlhčí než na jižním a jihovýchodním pobřeží, které je poměrně suché.

Sao Vicente: pustý a poměrně vyprahlý ostrov, který je proslulý díky každoročním festivalům ve městě Mindelo. Tyto festivaly jsou hned po brazilských považovány za nejokázalejší. Navštívit můžete i malebnou zátoku Baia das Gatas.

Další informace: Úředním jazykem je portugalština. Doba letu z Prahy trvá zhruba 6, 5 hod. K cestování na Kapverdy potřebujete kromě platného cestovního pasu i vízum, které Vám zajistí Vaše cestovní kancelář. Pokud cestujete na vlastní triko, můžete ho získat na konzulárním oddělení Kapverd v Berlíně nebo v Lisabonu, což se dá zařídit pře internet. Další možností je zařídit si ho na místě, za což se ale platí poměrně dost. Na Kapverdských ostrovech nefunguje roaming, ale fungují zde internetové kavárny a několik telefonních ústředen, kde se platí buď escudem, nebo můžete použít kartu Visa.

Měna: Kapversdské escudo (CVE), nicméně všude můžete platit eurem. 1 euro = 110 escudo.

Podnebí a počasí:Klima je suché, horké a díky pasátům i celkem větrné. Teplota se celoročně pohybuje průměrně od 24 °C do 30 °C. Teplota moře zpravidla nikdy neklesá pod 22 °C.

Turistické zajímavosti: Kromě nádherných pláží a bohatého podmořského života disponují Kapverdy i bohatou historií. Neměli byste zapomenout navštívit:

Praia: hlavní město Kapverd, nachází se na ostrově Santiago. Praia je také významným obchodním centrem a přístavem. Navštívit můžete Národopisné muzeum, Národní historický archiv, prezidentský palác nebo náměstí Albuquerque.

Mindelo: druhé největší město Kapverd, kulturní centrum, nalézá se zde Palác lidu nebo radnice, navíc jsou zde dvě velké pláže.

Cidade Velha: nejstarší město Kapverd, je součástí světového dědictví UNESCO, dominantou je pevnost Real Forte de São Filipe z roku 1590.

Co ochutnat: Když už jste na Kapverdách, neměli byste vynechat speciality kapverdské kuchyně.

Cachupa: tradiční kapverdské jídlo z fazolí, kukuřice a sladkých brambor, podává se nejčastěji s rybou.

Tchassina: solené kozí maso.

Grogue: pálenka z ovoce a cukrové třtiny.

Pivo Sagres: lehké portugalské pivo.

Zdravotní péče: Kapverdy nevyžadují žádná povinná očkování, jen v některých oblastech se doporučuje očkování proti dětské obrně, žluté zimnici, břišnímu tyfu a standardně proti žloutence typu A i B. Zdravotnictví na Kapverdách je na dobré úrovni. Nezbytností je dobré pojištění. Voda z vodovodu obsahuje velké množství solí a není k pití vhodná, je tedy nutné používat vodu balenou.

Bezpečnost:  Kapverdy jsou považovány za bezpečnou destinaci. Důležitá jsou následující telefonní čísla: 131 (ambulance), 87 (hasiči), 132 (policie).

 

Exotická dovolená Kapverdy, Zájezdy Kapverdy, Last Minute Kapverdy, Dovolená v destinaci Kapverdy, Last minute zájezdy Kapverdy all inclusive, Dovolená a zájezdy Kapverdy na last minute za výhodné ceny, Last minute Kapverdy, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů na Kapverdy na internetu, Dovolená Kapverdy je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd na Kapverdy díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Kapverdské ostrovy: severní souostroví: Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal, Boa Vista, Kapverdské ostrovy: jižní souostroví: Maio, Santiago, Fogo, Brava, Na Kapverdských ostrovech naleznete krásná moře, Kapverdy jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. Kapverdy to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.