Vyberte si Váš zájezd do Egypta< návrat zpět

Egypt Sharm El Sheik

Sharm El Sheik je jedním z nejpopulárnějších egyptských resortů. Nachází se na jihu Sinajského poloostrova. Tato původně beduínská vesnička během neklidné politické situace na Sinaji získala přezdívku „Město míru“, jelikož se zde konaly mírové rozhovory. V roce 1982 byl Sharm El Sheikh navrácen Izraelem Egyptu. Hlavním lákadlem, proč zde trávit dovolenou, jsou vynikající podmínky pro potápění a šnorchlování. Nachází se zde m luxusních hotelových center s bohatým sportovním zázemím jak pro milovníky nejrůznějších druhů vodních sportů, tak i pro milovníky golfu, kteří mohou využít krásné 18 jamkové golfové hřiště Jolie Ville Golf Resort.  Nacházejí se zde také sirné lázně, které mají blahodárný vliv na kožní a revmatické choroby.

Přírodní podmínky: Sharm El Sheik nabízí příjemné klima, překrásné korálové útesy a jedinečnou přírodu. Nádherný korálový útes se táhne pár desítek metrů od břehu v délce téměř 80 km až do Akabského zálivu. Některé hotely však mají ke korálovému útesu přímý přístup, proto si i začátečníci mohou užít krásy bohaté mořské fauny a flóry díky šnorchlování. Nutností jsou ovšem kvalitní boty do vody.  Na pozadí Sharm El Sheikhu se také rozkládají rudé horské masivy a rozlehlá poušť.

Ras Mohamed: jeden z pěti sinajských národních parků leží 30 km od Sharm El Sheiku, představuje dokonalý ráj pro potápěče. Můžete zde nalézt divukrásné korálové útesy s bohatým podmořským životem. Vidět zde můžete stovky druhů pestrobarevných ryb, žraloky černoploutvé, barakudy, manty obrovské nebo i mořské želvy. Nejznámějšími útesy je např. útes Yolanda, pojmenovaný podle námořní lodi, která zde ztroskotala v roce 1981 a Žraločí útesy. V parku také můžete vidět kozorožce, gazely a mnoho druhů hnízdících ptáků. Nachází se zde i porosty mangrove a pobřežní duny.

Zátoka Naama Bay: nádherná zátoka, která je i současně centrem Sharm El Sheikhu, jsou zde situovány nejluxusnější hotely, mnohé restaurace, bary a můžete zde podniknout některou z mnoha nabízených aktivit.

Potápění: Potápění je hlavní devízou Sharm El Sheikhu. Populárními místy je např.:

Thistlegom: vrak britské vojenské zásobovací lodi, kterou ročně navštíví tisíce potápěčů. Loď byla potopena v roce 1941 po náletu bombardéru. Vezla nejrůznější vojenský materiál, nákladní vagóny, tanky, motorky, auta, atd., což doteď můžete pod vodou spatřit. Nachází se zhruba 3,5 hod plavby lodí od Sharm El Sheikhu a je určena pro středně pokročilé potápěče.

Tiran Island: lodní výlet, kde Vás čekají nádherné korálové útesy.

Zábava: Turistický ruch je hlavním příjmem Sharm El Sheikhu, proto je o hosty náležitě pečováno. Přestože si Sharm El Sheikh snaží uchovat arabský styl, milovníci nočního života si zde také přijdou na své. Užít si mohou v mnohých zábavních centrech, barech, diskotékách, kulturních střediscích nebo nočních barech.

Delfinárium: jediné delfinárium v Sharm El Sheikhu nabízí neopakovatelnou zábavu jak pro malé, tak i velké. Návštěvu můžete podniknout každý den a všichni delfíni, kteří zde účinkují, se narodili v zajetí.

Pokud Vás přestane bavit potápění, můžete podniknout nezapomenutelnou cestu do pouštního safari buď na hrbu velblouda, v džípu nebo i na čtyřkolkách. Sharm El Sheikh má i výbornou strategickou polohu, pokud chcete navštívit některou z kulturních památek, jako je klášter svaté Kateřiny, můžete i podniknout noční výstup na horu Sinaj a pokochat se neopakovatelným východem slunce. V okolí se nalézá mnoho malých beduínských vesniček, jejichž návštěva též stojí za to.

Počasí a podnebí: Podnebí v Sharm El Sheikhu je subtropické. Nejvyšší teploty vzduchu se v létě pohybují kolem 38 °C, teploty moře kolem 28 °C. V zimě se denní teploty pohybují okolo 20 °C, teplota moře okolo 21 °C.

 

Levná dovolená Egypt, Levné zájezdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviska: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolená v destinaci Egypt, Last minute zájezdy Egypt all inclusive, Dovolená a zájezdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute Egypt, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Egypta na internetu, Dovolená Egypt je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Egypta díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Egypt je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Egyptě naleznete krásná moře.