Vyberte si Váš zájezd do Turecka

< návrat zpět

Turecko Istanbul

Istanbul, dříve známý jako Cařihrad, Konstantinopol nebo Byzantion, je největším městem Turecka. Leží v Bosporské úžině a prochází jím hranice evropské a asijské části kontinentu.

Istanbulu najde turista prakticky všechno – od typicky evropských, přes řecké až po charakteristicky orientální památky. Istanbul je pro turisty město neobyčejně zajímavé jak z historického, tak i ze zábavného hlediska a vyčlenit si na něj jeden den rozhodně nestačí.  

 

Centrem zábavy a současně i hlavním bodem evropské části je Taksimské náměstí. Nalézá se zde celá řada obchodů, barů a právem je považováno za centrum nočního života.

 

Naprosto neopominutelnou islámskou památkou je Modrá mešita přezdívaná Sultan Ahmet. Má šest minaretů a své jméno dostala – přestože je zvenku celá šedivá – kvůli nádherným modrým ornamentům, které zdobí celý vnitřní strop mešity. V Modré mešitě, stejně jako v ostatních mešitách, platí přísná pravidla ohledně oblékání. Všichni bez rozdílu věku a pohlaví si musí zout boty, musí mít zahalená ramena a nohy od kolen dolů, muži by si měli sundat pokrývku hlavy a ženy musí mít striktně zakryté vlasy. Na to nezapomínejte, protože pokud tam přitančíte v tílku a mini nebo v úsporných šortkách, obsluha Vám sice zapůjčí plátno, do kterého se zahalíte, ale vzhledem k tomu, že Modrá mešita patří k nejnavštěvovanějším památkám, lze předpokládat, že to na sobě mohl mít kdekdo…

 

 Hagia Sofia je byzantský chrám a mešita, který funguje od roku v1934 jako muzeum. Naleznete zde památky nejen islámské, ale i byzantské.

 

Palác Topkapi je bývalé islámské sídlo vybudované sultánem Mehmetem II. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout mnoho místností a částí paláce, který byl během své historie mnohokrát přebudován. Za zmínku stojí dobové oblečení tureckých sultánů, zbraně, šperky, kočáry a porcelán pocházející z celého světa.

 

Grand bazar – obrovské zastřešené tržiště určené zásadně turistům, plné nejrůznějších suvenýrů a dárkových předmětů, ale také látek, koberců, koření a cukroví, které dostanete zdarma ochutnat.

 

Toto je jen stručný výčet těch nejzákladnějších pamětihodností, které by nikdo neměl při své návštěvě Istanbulu vynechat. Především je nutné říct, že Istanbul je nádherné obrovské pulsující město, které je nejen k turistům neuvěřitelně tolerantní. Na ulici můžete potkat ženy v nikábu a vedle nich mladé dívky v minisukni a tílku a nikdo se nad tím nepozastavuje. Za sebe mohu návštěvu Istanbulu jednoznačně doporučit.Vyberte si Váš zájezd do Istanbulu

 Levná dovolená Turecko - levné zájezdy Turecko. Last Minute Turecko. Turecká letoviska: Antalia,Alanya, Belek, Bodrum, Izmir, Kusadasi, Kemer, Ocurcalar, Side, Perge, Pamukkale, Kappadokia. Istanbul: Modrá mešita, Hagia Sofia, Konstantinův sloup, Jerebatanské cisterny, Velký bazar, Tulipánová mešita, Sulejmanova mešita, Palác Topkapi, Mauzoleum v Halikarnasu. Turecko země dvou kontinentů. V Turecku naleznete krásná moře: Egejské moře a Černého moře, Dovolená v destinaci Turecko, Last minute zájezdy Turecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Turecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Turecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Turecka na internetu, Dovolená Turecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Turecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Turecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.