Vyberte si Váš zájezd do Egypta< návrat zpět

Egypt Marsa Alam

Marsa Alam je stejně jako Hurghada bývalou rybářskou vesničkou. V současné době se v oblíbenosti stále více přibližuje Hurghadě, navíc zde bylo v roce 2001 otevřeno mezinárodní letiště. Hlavním lákadlem jsou překrásné pláže, průzračné moře a bohatý podmořský život.

Přírodní podmínky: Marsa Alam leží zhruba 300 km jižně od Hurghady, její pobřeží a okolí se rozkládá na ploše 250 km2.  Nachází se zde 16 zátok s korálovými útesy, nádherné bělostné pláže s korálovým podložím a palmové háje. V této oblasti žijí žraloci kladivouni a delfíni.

Útes Elphistone: korálový útes, který představuje vrchol pro všechny potápěče. Můžete zde nalézt nejen velké množství ryb, ale i želvy nebo žraloky. Problémem je, že je zde velmi silný proud, proto je útes Elphistone vhodný pouze a jenom pro zkušené potápěče.

Útes Dolphin House: útočiště sviňuch.

Národní park Wadi Gimal

Další informace: Destinace je vyhledávána především pro vynikající podmínky pro potápění, rybaření – a díky větrům i pro surfování. Středisko je poměrně mladé a prozatím nedosahuje takové popularity, jako třeba Hurghada nebo Sharm El Sheik, ale pomalu se k nim začíná blížit. Je také o poznání klidnější než Hurghada a je zaměřena především na klidné strávení dovolené společně s potápěním a šnorchlováním.

Výlety: pokud se zajímáte o historii, má Marsa Alam vynikající polohu, pokud chcete navštívit např. Údolí králů, Luxor, Asuán, nebo archeologické lokality, jako je Abu Simbel. Zde se nacházejí dva egyptské chrámy vytesané do skály, jež pocházejí ze 13. století.

Philae: nachází se zde jeden z nejznámějších egyptských chrámů zasvěcených bohyni Esetě.

Edfu: městečko na polovině cesty mezi Luxorem a Asuánem, zde se nalézá pravděpodobně nejzachovalejší chrám – chrám boha Hora.

Kleopatřiny doly: archeologická lokalita nacházející se mezi nilským údolím a Marsa Alam. Je proslavená tím, že se zde těžily drahokamy a zlato.

Port Galib: přístavní městečko s promenádou, kavárnami a bary, stále se buduje a stále víc a víc rozšiřuje své služby.

Pláže: v celé oblasti jsou pláže písčité nebo písčito – oblázkové. Vstup do moře je přes korálové podloží, jsou tedy nutné boty do vody.

Potápění:  Potápění je hlavní devízou Marsy Alam. Mezi nejoblíbenější oblasti pro potápění např. patří:

Sataya: místo vyhlášené především výskytem delfínů, má průměrnou hloubku cca 18 m.

Abu Dabbab: místo cca 30 km od Marsa Alam, nacházejí se zde vzácné druhy želv a mořské sirény neboli dugongové.

Abu Galawa: místo s výskytem vraků, které jsou obydlené jak mořskou faunou, tak i flórou.

Počasí a podnebí: Marsa Alam se nachází v blízkosti Obratníka  Raka, jedná se tedy už o tropickou oblast. V létě zde teploty dosahují až ke 45°C. V zimě se teploty pohybují mezi cca 20 – 35 °C, teplota moře nikdy neklesá pod 22 °C a v létě dosahuje až 29 °C.

 

Levná dovolená Egypt, Levné zájezdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviska: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolená v destinaci Egypt, Last minute zájezdy Egypt all inclusive, Dovolená a zájezdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute Egypt, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Egypta na internetu, Dovolená Egypt je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Egypta díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Egypt je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Egyptě naleznete krásná moře.