Vyberte si Váš zájezd do Řecka

Last Minute - Zakynthos

Aparthotel Macedonia
Strava: Bez stravy
9191 Kč
Objednat
Studia Castello Beach
Strava: Bez stravy
-
9651 Kč
Objednat
Hotel Metaxa
Strava: Snídaně
9835 Kč
Objednat
Hotel Andreolas Beach
Strava: Snídaně
10111 Kč
Objednat
Hotel Playa Bay
Strava: Snídaně
10203 Kč
Objednat
Hotel Chryssi Akti
Strava: Snídaně
10203 Kč
Objednat
Hotel Ilaria
Strava: Snídaně
10295 Kč
Objednat
Hotel Locanda Beach
Strava: Snídaně
10295 Kč
Objednat
Hotel Paradise Beach
Strava: Snídaně
10571 Kč
Objednat
Hotel Astir Beach
Strava: Snídaně
10663 Kč
Objednat

Last Minute - Kos

Apartmány Sevi
Strava: Bez stravy
-
9927 Kč
Objednat
Studia Kefalos Studios
Strava: Bez stravy
-
9927 Kč
Objednat
Apartmány Stenna
Strava: Bez stravy
-
10019 Kč
Objednat
Studia a apartmány Fili
Strava: Bez stravy
-
10203 Kč
Objednat
Hotel Pantheon
Strava: Snídaně
10387 Kč
Objednat
Studia Archodia
Strava: Bez stravy
-
10479 Kč
Objednat
Hotel Kamari Bay
Strava: Snídaně
10571 Kč
Objednat
Hotel Theonia
Strava: Bez stravy
10663 Kč
Objednat
Hotel Zeus
Strava: Snídaně
10663 Kč
Objednat
Studia a Apartmány Anastasia
Strava: Bez stravy
-
10663 Kč
Objednat

Last Minute - Korfu

Studia a apartmány Claire
Strava: Bez stravy
-
10019 Kč
Objednat
Studia Gela
Strava: Bez stravy
-
10479 Kč
Objednat
Hotel Marie
Strava: Snídaně
10571 Kč
Objednat
Hotel Bella Vista
Strava: Bez stravy
10755 Kč
Objednat

Last Minute - Rhodos

Studia Marianthi
Strava: Bez stravy
10111 Kč
Objednat
Apartmány Stegna Star
Strava: Bez stravy
10203 Kč
Objednat
Studia Anika
Strava: Bez stravy
10203 Kč
Objednat
Studia a apartmány Katikies
Strava: Bez stravy
10479 Kč
Objednat

Last Minute - Kréta

Studia a apartmány Electra
Strava: Bez stravy
-
10111 Kč
Objednat
Aparthotel Stelios Gardens
Strava: Bez stravy
10755 Kč
Objednat
< návrat zpět

Zakynthos

Zakynthos je řecký ostrov v Jónském souostroví, je třetím největším ostrovem Jónského moře a jedenáctým ostrovem v Řecku. Má rozlohu je 406 km² a žije zde okolo 30 tisíc obyvatel. Ostrov Zakynthos je úrodný, zelený a najdete zde horské vísky a kláštery. Hlavním městem ostrova Zakynthos je město Zakynthos. Jméno dostal po divokých hyacintech, se kterými se zde na jaře můžete setkat. Narodil se zde slavný řecký básník Dionýsios Solomos, tvůrce řecké hymny.

Přírodní podmínky: Zakynthos má několik přírodně naprosto odlišných částí, úrodný a nížinatý střed, kde roste spousta olivovníků, citrusů a vinic, hornatý severozápad s množstvím skal a mořských jeskyní - nejznámější je Modrá jeskyně, jeskyně u Keri a zátoka Porto Vromi. Západní část ostrova je divoká skalnatá se spoustou jeskyní. U jihovýchodního pobřeží je Inousská propadlina, hluboká 4 500 metrů. Ostrov je proslavený jako “želví ostrov”. Každý rok se k jeho plážím vydává želva pravá (Caretta-Caretta), která zde klade vejce.  Fauna na Zakynthosu je velmi bohatá, nejvíce se zde vyskytují různí hlodavci a také ptáci: racci, vlaštovky, vrabci, sojky, straky a dudci.  Stavy ryb jsou díky rybolovu poměrně sníženy. Nejznámějšími druhy ryb jsou: pražmy, štiky, mečouni, ropušnice, trnuchy, murény anebo rejnoci. Z flóry je typický křovinatý porost macchií, myrty, cesmíny anebo vavřínové keře, dále platany, blahovičníky, cypřiše či jalovce anebo tamaryšky, ibišky, jasmín, oleandry anebo magnólie. Pěstují se zde citrusy, olivovníky, fíky, kaštany nebo pistácie.

Podnebí a počasí: Řecko má středomořské podnebí, zimy jsou mírné, ale deštivé, léta horká a suchá. Zakynthos patří k nejzelenějším ostrovům v Řecku, a to díky vysokému úhrnu srážek v průběhu roku. Od května do října zde bývají denní teploty okolo 25 – 35 °C, při bezvětří až 40 °C a noční mezi 20 – 25 °C.

Pláže:

Východním pobřeží:

Pláž Agios Nikolaos : pláž z malých oblázků s hlubokou vodou. Naproti přístavu je malý neobydlený ostrov, na který se dá doplavat.

Makris Gialos: široká částečně písečná a částečně oblázková, s průzračným mořem a pozoruhodnou podmořskou flórou a faunou. Je ideálním místem na šnorchlování.

Xigia: malá pláž je rájem pro šnorchlování a také poměrně málo navštěvovaná. Jsou zde podvodní jeskyně se sirným pramenem.

Alikanas: velmi široká pláž s půjčovnou lehátek a slunečníků, nabízející všechny druhy zábavy.

Západním pobřeží:

Pláže na tomto místě bývají považovány za nejkrásnější.

Porto Limnionas: tato pláž, nebo spíše jen fjord, je pro svou krásu velmi oblíbená.

Porto Vromi: nádherná zátoka v severní části ostrova, v jižní zátoce je malá písčitá pláž. Chybí zde možnost pronajmout si slunečníky.

Shipwreck: pláž s vrakem lodi, patří k nejznámějším plážím z celého Řecka. Je řazena k těm deseti nejkrásnějším místům ostrova.

Pláže v zálivu Kolpos Lagana

Mys Marathia: je zde několik malých pláží z hladkých oblázků.  Na největší z těchto pláží si můžete pronajmout slunečníky a plážová lehátka.

Limni Keri: kamenitá malá pláž, moře tady má písčité dno.

Kaminia: malá pláž pokrytá bílými oblázky. Voda je zde krásně průzračná a není hluboká. Přístupem do vody jsou schůdky.

Agios Sostis: malý ostrůvek před přístavem Lagana, který je spojen s pevninou dřevěným mostem, je hojně navštěvován turisty.

Oblíbená letoviska

Laganas: leží na jihu ostrova v tzv. Laganském zálivu a jde o nejrušnější letovisko na Zakynthosu, vzdálené cca 3 km vzdušnou čarou od letiště. Je zde divoký noční život, najdete tu různé bary a kluby. Pláž v letovisku je písčitá s hodně pozvolným vstupem do vody. Právě zde v Laganasu je v moři k vidění nejvíce želv.

Kalamaki: leží u Laganského zálivu podél dlouhé písčité pláže s pozvolným vstupem do moře, noční život je zde klidnější.

Agios Sostis: relativně klidné letovisko s dost úzkou pláží s oblázky. Zajímavostí je ostrůvek Cameo na který vede z přístavu dřevěná lávka.

Limni Keri: je položeným letoviskem Laganského zálivu a leží trochu stranou veškerého ruchu.

Argasi a Vasilikos: leží cca 3 km jižně od hlavního města, nenajdete zde žádné větší písčité pláže, podél pobřeží je většinou u hotelů pár menších pláží a někde se jde do vody po schodech.

Alykes a Alikanas: nejseverněji položená letoviska na Zakynthosu. Pláže jsou zde většinou písčité. Zajímavostí jsou solná pole, která dříve sloužila k výrobě soli z mořské vody.

Turistické zajímavosti:

Klášter Agios Georgios Gremon: leží nedaleko vesničky Anafonitria. V blízkosti kláštera můžeme také navštívit zbytky tvrze, jež měla za úkol chránit tuto oblast před nájezdy pirátů.

Agia Mavra: kostel pocházející již ze 14. století, je zde několik krásných starobylých fresek a ikon.

Kostel Agios Dionýsios: je pojmenována po největším světci a ochránci ostrova Zakynthos svatém Dionýsiovi. Nachází se v jižní části hlavního města Zakynthos.

Kostel Agios Georgios Filikon: je známý díky svým ikonám.

Palác Bohali: benátský palác leží cca 3 kilometry od hlavního města Zakynthos. Základy stavby byly vybudovány na ruinách antického města Psofida.

Modré jeskyně: leží u vesnice Volimes. Vyznačují se fantastickou hrou barev uvnitř. Největším lákadlem se staly pro potápěče, protože paprsky světla pronikají i pod mořskou hladinu.

Klášter Anafonitria: leží v severozápadním cípu Zakynthosu a pochází z 15. století. Je zasvěcen Panně Marii.

Vodní park Water village: nachází se ve  Sarakinado nedaleko Agios Kirikos a najdete zde nejrůznější druhy tobogánů, bazénů a jiných vodních atrakcí.

Výlet do Olympie: místo, kde se jako první uskutečnily olympijské hry, jsou zde i ruiny chrámu vládce bohů Dia a Archeologické muzeum.

Co ochutnat:

Na ostrově Zakynthos nesmíte zapomenout ochutnat typické místní pokrmy, mezi které patří třeba plněný králík anebo "spetsofai".

Dolmadakia: plněný vinný list s rýží.

Tyropitakii: fíkový list plněný sýrem feta.

Youvetsi: jehněčí s nudlemi.

Bifteki: velký karbanátek s cibulí, petrželí a s česnekem.

Papoutsakia: lilek plněný masem a bešamelovou omáčkou.

Zdravotní péče: Na Zakynthosu, stejně jako v jiných státech EU, mají vlastníci Evropského průkazu zdravotního pojištění stejné podmínky na ošetření, jako mají místní. Ošetření je zdarma, resp. hradí jej pojišťovna, nicméně za léky se platí.  Ale i když jste připojištěni, může lékař požadovat platbu v hotovosti, je tedy nezbytné, uchovat si lékařskou zprávu a potvrzení o zaplacení. Žádné povinné očkování není vyžadováno, avšak obecně se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. Převoz do ČR v případě onemocnění či úrazu, a v případě úmrtí též převoz tělesných pozůstatků, není zahrnut do nutné a neodkladné zdravotní péče. Z tohoto důvodu se doporučuje před cestou sjednání komerčního zdravotního připojištění.

Bezpečnost: Zakynthos je relativně bezpečnou oblastí. V turistických oblastech je potřeba dát si pozor na okrádání turistů.

Další informace: Občané ČR mohou na Zakynthos vycestovat na základě platného pasu nebo průkazu totožnosti se strojově čitelnou zónou (vydávané od r. 2000). Průměrná doba letu je 2 hodiny a 20 minut.

Měna: euro