Vyberte si Váš zájezd do SAE< návrat zpět

Emirát Umm al – Qaiwain

Emirát Umm al – Qaiwain je pravým opakem nablýskané hypermoderní Dubaje. Je rájem pro ty, kteří dávají přednost klidné dovolené a chtějí poznat původní život tamních obyvatel. Zdrojem obživy je především rybolov nebo pěstování datlových palem. Domácí ekonomika je založena na  lovu perel, rybaření, zemědělství a chovu dobytka. Zisky z těžby totiž u něj netvoří tak zásadní část příjmů, jako u jiných emirátů. Navíc příjmy mu plynou pouze z naleziště, které má společné s emirátem Sharjah.

Přírodní podmínky: Umm Al Quwain se nachází podél pobřeží Arabského zálivu. Na západě sousedí s emirátem Ajman, na východě s emirátem Ras al – Khaimah. Jeho rozloha činí zhruba 800 km2. Na severním výběžku se nalézá Staré město Umm Al Quwain, které je obklopené mangrovovými lagunami. Jižní pobřeží má bílé písečné pláže s průzračně čistou vodou.

Pláže: Spíše se jedná o veřejné pláže, které jsou méně udržované. Vyváží to však dostatek soukromí.

Turistické zajímavosti: Pokud dáváte přednost luxusu, sklu a chromu, není tento emirát pro Vás tím pravým. Tady naleznete spíše tradiční arabský život bez hektického turistického ruchu. Turismus zde zatím není příliš vyvinutý, přesto ale už na pobřeží Perského zálivu můžete vidět rozestavěná hotelová centra.

Turistickým centrem je laguna, kde naleznete přírodní ostrovy, nebo spíš ostrůvky a čistou průzračnou vodu. Věnovat se můžete jak nejrůznějším vodním sportům, tak i odpočinku.

Imar Spa: tradiční lázně.

Vodní park Dreamland: jedná se o obrovský zábavní vodní park, které je současně považovaný i za největší na Středním Východě. Je zároveň i nejnavštěvovanější částí tohoto emirátu. Naleznete jej u hlavní silnice procházející všemi emiráty. Na své si tu přijdou milovníci vodních radovánek, aˇuž jde o velké nebo malé. Toto centrum, plné nejrůznějších atrakcí, navštíví každoročně statisíce lidí. Rozkládá se na ploše 250 000 km2, naleznete zde i několik restaurací.

Falaj Al Mualla: malebné oázové město ležící v údolí Al Bataha.

Al Dur Island: ostrov poblíž města Umm Al Quwain, nachází se zde archeologické naleziště, vidět zde můžete starobylé hrobky, kamenná obydlí a nádobí ze skla.

Al Siniyyah Island: ostrov, který je ptačí rezervací, rostou zde mangrovové porosty.

Umm Al Quwain Shooting Club: moderní střelecký klub pro amatéry i profesionály.

Umm Al Quwain Marine Club: klub na pobřeží, specializující se na windsurfing, plachtění a vodní lyžování.

Exotická dovolená SAE - spojené arabské emiráty, Zájezdy SAE - spojené arabské emiráty, Last Minute SAE - spojené arabské emiráty, Dovolená v destinaci SAE - spojené arabské emiráty, Last minute zájezdy SAE - spojené arabské emiráty all inclusive, Dovolená a zájezdy SAE - spojené arabské emiráty na last minute za výhodné ceny, Last minute SAE - spojené arabské emiráty, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů SAE - spojené arabské emiráty na internetu, Dovolená SAE - spojené arabské emiráty je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do SAE - spojené arabské emiráty díky nabídce last minute, se slevou a levněji, SAE - spojené arabské emiráty, Abú Dhabí, Ajman, Dubaj, Fujairah, Ras al Khaimah, Umm al Quwain, Sharjah, v SAE - spojené arabské emiráty naleznete krásná moře, SAE - spojené arabské emiráty jsou krásná země pro strávení vaší dovolené. SAE - spojené arabské emiráty to je krásná exotická dovolená za skvělé ceny.