Vyberte si Váš zájezd do Řecka

< návrat zpět

Korfu

Korfu, známý také jako Smaragdový ostrov, patří k nejznámějším a nejkrásnějším řeckým ostrovům. Korfu je sedmý největší ostrov Řecka.  Leží na západě v Jónském moři. Délka jeho pobřeží je 217 km, celková rozloha ostrova je 592 km². Žije zde cca 110 tisíc obyvatel. Nejvyšší vrchol KorfuPantokrator - se tyčí do výšky 906 m. n. m.. Hlavní město Korfu je Kerkyra, kde se nachází i letiště. Délka letu je cca 2 hodiny a 30 minut.

Přírodní podmínky: Korfu patří k nejkrásnějším evropským ostrovům. Návštěvníci se zde setkají s nádhernými přírodními scenériemi, stejně jako s bohatou historií. Díky vhodnému prostředí a podnebí je celý ostrov v jarních měsících doslova zahalen spoustou květin. Rostou zde mnohé palmy i mnoho pinií a cypřišů, které lemují tamní pláže. Nalezneme zde i překrásné divoké orchideje, plantáže citronovníků, plantáže s ovocnými stromy, jako jsou jabloně, meruňky, broskve nebo pomeranče. Zajímavou specialitou jsou kumquaty – citrusy připomínající miniaturní pomeranče. Jónské ostrovy jsou navíc jedním z hlavních exportérů olivového oleje, takže zde nalezneme i mnoho olivovníků.

Fauna žijící na řeckém ostrově Korfu je velmi rozmanitá, nalezneme zde četné druhy ptactva, lišky, kuny, divoké králíky, na mnohých plážích kladou svá vejce želvy. Žije zde i velmi nebezpečná zmije písečná, které byste se opravdu měli vyhnout. Podmořský svět je také velmi rozmanitý.

Podnebí a počasí: Klima na Korfu je typicky středozemní, zimy jsou zde velmi mírné, léto je teplé, s minimem srážek a velkým podílem slunečných dní. Počasí je nejteplejší v červenci a v srpnu, kdy se teploty se pohybují nad 30 °C.

Pláže: Pobřeží zabírá cca 200 km, pláže na Korfu jsou velmi různorodé. Najdete zde jak pláže s jemným pískem, tak i pláže s oblázky. Většina pláží je velmi dobře přístupná, jen ne západě, kde je větrněji, jsou pláže lemovány poměrně strmými plážemi a vstup do dalších není tak pozvolný, některé pláže jsou navíc dostupné jen z lodi. 32 pláží je oceněno modrou vlajkou za čistotu vody a pláže (Blue flag).

Jihovýchod Korfu: Od Kerkyry směrem na Benitses jsou pláže úzké a krátké, povětšinou s drobnými kamínky. Lehátka ani slunečníky zde nenajdete, a většinou zde nepotkáte ani moc lidí.

Moraitika a Mesonghi: nalézají se zde smíšené pláže s mírným přístupem do moře. Na obou je možno si pronajmout lehátka a slunečníky. Moře je tady průzračně čisté a klidné.

Kavos: dlouhá písečná pláž s bahnitým dnem, možnost pronájmu lehátek a slunečníků, v okolí množství restaurací a barů.

Západ Korfu: moře je zde studenější, a díky větrnějšímu podnebí i divočejší.

Gardeno: písečná pláž nedaleko vesničky Vitalades, k dispozici jsou lehátka a slunečníky a několik taveren.

Santa Barbara: písečná pláž nedaleko vesničky Marathias, v létě hojně navštěvovaná.

Jih Korfu:

Issos: známá jako korfská poušť, je dlouhá písečná pláž s vysokými dunami podél laguny Korission, je rájem surfařů.

Glyfada: krásná organizovaná písečná pláž, kde je mírný vstup do moře. V neděli je zde velké množství místních lidí z celého ostrova.

Paleokastritsa: nachází se zde malé, většinou písečno - oblázkové pláže. Moře je zde smaragdově zelené, průzračně čisté.

Sever Korfu:

Organizované písečné pláže:  Agios Georgios, Arillas a Agios Stefanos.

Sidari: jedna z nejznámějších a nejnavštěvovanějších pláží, populární především kvůli zajímavým vápencovým útvarům a tzv. kanálu lásky. Díky vysoké návštěvnosti zde moře často bývá kalné a pláž poměrně dost přelidněná.

Astrakeri: poměrně málo navštěvovaná písečná pláž.

Severovýchod Korfu:

Avlaki: kamínková pláž v zálivu, kde Vás i v největších vedrech ochladí mírný větřík. Voda je zde čistá a průzračná.

Turistické zajímavosti: hlavní město Kerkyra má dvě hlavní tepny. První -  Odos Voulgareos -  vede ze Starého města kolem náměstí, zde se nachází centrální nádraží pro autobusy, které odtud vyjíždějí např. k hotelům v letoviscích Kontokali, Gouvia, Dafnila nebo Dassia.

Druhou tepnou je Odos N. Theotoki, vede kolem mnoha obchodů až k starému přístavu pod Novou pevností. Nad náměstím Nové pevnosti se nalézá památník deportace Židů z ostrova nacisty.

Benistes: zde můžeme navštívit muzeum mušlí a zbytkům římských lázní.

Zámek Achillion: nachází se u Gastouri, asi 7 km jižně od hlavního města Kerkyra.

Pevnost Angelokastro (v překladu "Andělský hrad"): nejvýznamnější obranné zařízení na ostrově Korfu, leží na skále severně od letoviska Paleokastritsa, sloužila jako ochranná stěna proti dobyvatelům a ostatním. Z pevnosti se nabízí úžasný výhled na ostrov Korfu.

Pozůstatky antického chrámu Kardaki v dórském stylu.

Zábava: Kromě opalování, koupání nebo poznávání historických památek nabízí Korfu i celou řadu další zábavy.

Potápění: na ostrově je mnoho potápěčských center. Bohatý podmořský život naleznete např. v okolí města Paleokastrista, nebo v okolí ostrůvku Vidos.

Plachtění: téměř na každém kroku naleznete půjčovny plachetnic, které jsou pronajímány turistům, ale k pronajmutí lodi musíte vlastnit lodní licenci.

Další zábava: vodní skútry, vodní lyžování, jízda na banánu anebo surfování, šlapadla a kánoe. Na ostrově je populární i kriket, působí zde čtyři kluby. Oblíbeným druhem sportu je i tenis. Vyžití zde najdou i milovníci cyklistiky, jízdy na koni nebo golfu. Vyzkoušet můžete i paragliding, na západním pobřeží se nachází pláž Agios Gordios, kde se organizují lety na paraglidech a také zde působí paraglidingová škola pro začátečníky.

Co ochutnat: Řecká kuchyně se vyznačuje bohatými předkrmy, mezi které patří melitzanosalata, taramosalata a tzatziki. Na ostrově Korfu se setkáte s typickými předkrmy jako je numbulo a burduni. Numbulo se připravuje z určitého typu salámu, který se vyrábí pouze na ostrově Korfu, a jí se společně s panenkou. Burduni je podobné klobáse, připravuje se z vepřové krve, cibule a koření, což se vše peče.

Keftedes: masové knedlíčky z hovězího či jehněčího.

Pastitsada: typický pokrm pro Korfu z hovězího masa, rajčat, cibule, koření a těstovin

Dolmadhes: vinné listy plněné mletým masem s rýží, podávané s citrónovo-vaječnou omáčkou.

Zdravotní péče: Na Korfu, stejně jako v jiných státech EU, mají vlastníci Evropského průkazu zdravotního pojištění stejné podmínky na ošetření, jako mají místní. Ošetření je zdarma, resp. hradí jej pojišťovna, nicméně za léky se platí.  Ale i když jste připojištěni, může lékař požadovat platbu v hotovosti, je tedy nezbytné, uchovat si lékařskou zprávu a potvrzení o zaplacení. Žádné povinné očkování není vyžadováno, avšak obecně se doporučuje očkování proti žloutence typu A i B a tetanu. Všeobecná státní nemocnice Agía Irini se nachází v Kerkyře, Plicroniou Konstanta, telefon 45811/15. Ve městě je vždy alespoň jedna lékárna otevřena po celou noc. Převoz do ČR v případě onemocnění či úrazu, a v případě úmrtí též převoz tělesných pozůstatků, není zahrnut do nutné a neodkladné zdravotní péče. Z tohoto důvodu se doporučuje před cestou sjednání komerčního zdravotního připojištění.

Bezpečnost: Korfu je relativně bezpečnou oblastí. V turistických oblastech je potřeba dát si pozor na okrádání turistů.

Další informace: Občané ČR mohou na Korfu vycestovat na základě platného pasu nebo průkazu totožnosti se strojově čitelnou zónou (vydávané od r. 2000).

Měna: euro

Levná dovolená Řecko, levné zájezd Řecko, Last Minute Řecko, Dovolená v destinaci Řecko, Last minute zájezdy Řecko all inclusive, Dovolená a zájezdy Řecko na last minute za výhodné ceny, Last minute Řecko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Řecka na internetu, Dovolená Řecko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Řecka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Řecko - země mnoha ostrovů. Řecko se nachází v jižní Evropě na Balkánském poloostrově, a je omýváno jak Středozemním a Egejským, tak i Jónským mořem. V Řecku se seznámíte s jedinečnou kulturou a zvyky. Řecké ostrovy - Kréta, Korfu, Kos, Lefkáda, Lesbos, Samos, Rhodos a Zakynthos. Řecko je krásná země pro strávení vaší dovolené.