Vyberte si Váš zájezd do Egypta< návrat zpět

Egypt Hurghada

Hurghada je jedno z nejoblíbenějších egyptských turistických letovisek na pobřeží Rudého moře. Každým rokem ji navštíví kolem miliónu turistů z celého světa. Turisté ji navštěvují především kvůli jejím nádherným plážím a podmořským útesům, které oplývají neobyčejným podmořským bohatstvím a jsou tak rájem pro potápěče. Žije zde okolo 65 000 stálých obyvatel. Hurghada leží na pobřeží Rudého moře. Tato bývalá malá rybářská vesnice začala v sedmdesátých letech budovat turistická centra s hotely a od osmdesátých let sem začaly proudit davy turistů. Místní hotely nabízejí nadstandardní služby, ať už se jedná o fitness centra, půjčovny kol, jachet, motorových člunů nebo wellnes služby. Hurghada má zároveň vynikající strategickou polohu, pokud se chystáte navštívit některé z památek, jako je Luxor, Karnak, Údolí králů, pyramidy v Gíze nebo Káhira.

Další informace: Do Hurghady se dostanete letadlem zhruba za pět hodin. Nachází se zde mezinárodní letiště Hurghada International Airport. Čeští turisté, kterým se zasteskne po české kuchyni, by neměli zapomenout navštívit restauraci PrahaSakkale, jež se nachází nedaleko hotelu Bella Vista.

Výlety: Pokud Vás přestane bavit lenošení na pláži, můžete si vyzkoušet některý z nepřeberné nabídky vodních sportů, ať už se jedná o potápění, windsurfing, jízdu na banánu, jízdu na člunech, a podobně. Vyzkoušet si můžete i jízdu na velbloudech, čtyřkolkách nebo výlet do pouště. Velmi oblíbeným je i výlet na ponorkách s proskleným dnem, kdy můžete obdivovat krásu a rozmanitost podmořského světa. V centru staré Hurghady můžete navštívit i typický arabský bazar, koptský kostel, nebo muzeum mořské biologie. Nachází se zde také největší egyptský aqvapark Titanik. Problémem je bohužel návštěva egyptských mešit, protože v Hurghadě není oficiálně turistům vstup do mešit povolen. Za šnorchlováním se můžete vydat na nedaleký malebný ostrov Giftun.

Pobřeží Hurghady čítá neuvěřitelných 90 km. Nejseverněji se nalézá El Gouna, dříve oddělená od centra Hurghady pouští a pobřežním pásem. Nyní zde vyrůstají nové hotely a turistická střediska. Na severu se také nachází El Dahar: nejstarší část Hurghady. Na něj navazuje Sakkala, od ní se na jih táhne Villa Road a asi 10 km od Sakkaly leží oblast plná hotelových center, která sahá až k oblasti Sahl Hashees, za níž leží Makadi.

Počasí: Klima v Hurghadě osciluje mezi subtropickým a typicky pouštním. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 25 °C, díky čemuž se stala jedním z nejoblíbenějších letovisek navštěvované turisty po celý rok. V období od května do září se teploty pohybují okolo 30°C, v červenci a v srpnu mohou dosáhnout až ke 40°C. Ani v noci se neochladíte, protože teploty se drží kolem 25°C. V dalším období, tedy v říjnu, listopadu, březnu a dubnu dosahují denní teploty přibližně 35°C, noční klesají ke 20°C. V tomto období se zde vyskytuje vyšší vlhkost vzduchu, vlhkost se pohybuje okolo 50 – 60 %. V prosinci, lednu a únoru je nejchladněji. V prosinci sice občas může teplota povylézt až ke 30°C, v lednu se však pohybuje okolo 25°C přes den, v noci klesá k 15°C. V zimě se teplota vody pohybuje okolo 20, max. 25°C , v létě je však podstatně teplejší. Nepříjemné jsou horké větry z jihu, které sem v březnu a v dubnu přinášejí vysoké teploty a písečné bouře.

Pláže: Pláže v Hurghadě mají většinou písečné podloží, za korálovými útesy se musíte vydat hlouběji do moře. Nevýhodou je přeplněnost pláží, která jde ruku v ruce s oblíbeností tohoto resortu. Mezi nejoblíbenější pláže patří:

Pláž Sekalla: Dělí se na severní, střední a jižní. Severní  část je asi 900 m dlouhá a 100 m široká, má jemný písek a bílou barvu,  a v okolí rostou krásné palmy. Střední část se nalézá v blízkosti starého města, je dlouhá 630 m a široká pouhých 10 m, má jemný žlutý písek. Jižní část je dlouhá 1 100 m a široká 15 m. Má hrubý žlutý písek a je výchozím bodem pro potápěče.

Pláž El Tabia: nachází se na okraji Hurghady, dělí se na severní a jižní část. Severní část měří 1 700 m a je široká 100 m, moře je dostupné po lávkách. Jižní část je dlouhá 950 m a je široká 10 m, moře je dostupné po schodech a lávkách.

Pláž Magawish: dělí se na tři části, severní, jižní a střední Severní část měří 1 600 m a je široká 35 m a je obklopena palmami. Střední část je dlouhá 4 200 m a široká 35 m, má jemný, místy až hrubý žlutý písek a je ideální na oblíbený sport kitesurfing. Jižní část je dlouhá téměř 7 km a široká 100 m. Má hrubý žlutý písek s oblázky a moře je dostupné po lávkách.

 

Levná dovolená Egypt, Levné zájezdy Egypt, Last Minute Egypt, Egypt letoviska: Hurghada, Sharm El Sheikh, Taba, Dahab, Dovolená v destinaci Egypt, Last minute zájezdy Egypt all inclusive, Dovolená a zájezdy Egypt na last minute za výhodné ceny, Last minute Egypt, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Egypta na internetu, Dovolená Egypt je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Egypta díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Egypt je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Egyptě naleznete krásná moře.