Vyberte si Váš zájezd do Tuniska


< návrat zpět

Tunisko Djerba

Djerba je největším ostrovem severní Afriky. Jeho rozloha činí 520 km2 a má okolo 140 000 obyvatel. Hlavním městem ostrova je Houmt Souk. Na djerbě se nacházejí luxusní hotelové komplexy, krásné pláže, čisté moře i množství historických památek. Podle starých bájí zde během své dlouhé plavby přistál samotný Odysseus, aby doplnil zásoby.

Přírodní podmínky: Djerba je ostrov velice rovinatý. Kromě datlových palem je zde spíše typický charakter pouštní krajiny. Zhruba 100 km od Djerby začíná Sahara.  Nejvyšším vrcholem je Dhahret Aadloun (54 m). Na severozápadě se nacházejí laguny, které na podzim využívají ptáci, jako např. bahňáci a plameňáci, k hnízdění.

Djerba Explore Parc: největší krokodýlí farma ve Středomoří. Je zde na 400 kusů krokodýlů nilských.

Další informace: Na Djerbu se můžete dostat třemi způsoby: jednak se zde nalézá mezinárodní letiště Airport Djerba Zarzis, dále trajektem z pevniny z města Jorf do přístavu Ajim nalézajícím se na Djerbě a třetím způsobem je po silnici, která spojuje na jihovýchodě Djerbu s pevninou.

Měna: tuniský dinár (TND), který se dělí na 1 000 milimů. 1 TND je zhruba 12 Kč.

Podnebí a počasí: Djerba se nachází v subtropickém pásu, panuje zde příjemné přímořské podnebí a slunce zde svítí přes 300 dní v roce. Období od května až do konce října je ideální pro koupání v moři. Na rozdíl od pevniny má Djerba mírnější podnebí a také vyšší vlhkost vzduchu. V sezóně teploty převyšují 30 °C  , v zimě se ale málokdy dostanou pod 16 °C  .

Pláže: Djerba je proslulá svými dlouhými písečnými plážemi, které zde mají většinou bílý jemný písek a jsou lemovány urostlými palmami. Ty nejlepší pláže se nacházejí na severu ostrova, např. pláž Sidi Mehrez, jejíž blízkosti je golfové hřiště s 27 jamkami – Djerba Golf Club. Většina pláží nabízí nejrůznější vodní atrakce, potápění, plážový volejbal a další. Vstup do moře je pozvolný, takže pláže na Djerbě jsou vhodné i pro rodiny s dětmi. O jejich čistotu se starají zaměstnanci hotelu, ke kterému daný úsek pláže patří. Většina hotelů si tak své pláže udržuje v čistotě. Pokud vás přestane bavit lenošení na pláži, můžete si vypůjčit auto nebo skútr a sami si celý ostrov projet.

Pláž Seguia: pláž má misty kamenité dno a nalézá se na jihovýchodním pobřeží, je součástí turistického letoviska Aghir.

Sidi Yati: turistické letovisko s širokými písečnými plážemi, jež mají kamenité dno jen vyjímečně. 

Turistické zajímavosti: Djerba patří mezi českými turisty k nejvyhledávanějším turistickým destinacím. Kromě nádherných pláží, krásného moře a příjemného klimatu se zde můžete setkat i s pár zajímavostmi.

Houmt Souk: největší město ostrova ležící na severním pobřeží. Pověstné je především svými trhy. Rozsáhlé tržiště se nalézá uprostřed města a naleznete zde nejrůznější obchůdky s nejrozmanitějším zbožím, jako jsou koberce, kožené zboží, keramika atd., dále zde můžete potkat řemeslníky, obchodníky a koná se zde rybí dražba. Naleznete zde velké množství mešit, např. mešitu Turků a mešitu Cizinců. Další velmi často navštěvovanou památkou je pevnost Borj el-Kebir.

Midoun: druhé největší město na Djerbě. Je zde mnoho obchůdků, kaváren a mešit. Konají se zde trhy, kde seženete prakticky cokoli, ať už jde o berberské šperky, koberečky, oblečení, keramiku, nebo i plastové hračky.

Guellala: vesnička proslulá cca padesáti hrnčířskými dílnami. Nalézá se na jižní části ostrova a žije zde nejstarší hrnčířská komunita. Tradiční technika výroby se zachovala až dodnes.

El Riad: vesnice, jež je domovem židovské komunity. Židovským poutním místem je synagoga La Griba, kde se nalézá velmi vzácný exemplář Starého zákona.

 

Levná dovolená Tunisko, Levné zájezdy Tunisko, Last Minute Tunisko, Tuniská letoviska: Tunisko - pevnina, Tunisko - Hammamet, Tunisko - Sousse, Tunisko - Djerba, dovolená Tunisko, Dovolená v destinaci Tunisko, Last minute zájezdy Tunisko all inclusive, Dovolená a zájezdy Tunisko na last minute za výhodné ceny, Last minute Tunisko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Tuniska na internetu, Dovolená Tunisko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Tuniska díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Tunisko je krásná země pro strávení vaší dovolené, V Tunisku naleznete krásná moře.