Vyberte si Váš zájezd do Maroka< návrat zpět

Maroko Marakéš

Marakéš je jedním z nejkrásnějších a nejdůležitějších měst Maroka. Leží mezi úpatím pohoří Atlas a pouští Sahara. Marakéš, známý také jako „červené město“, podle červené barvy, kterou mají všechny historické budovy a i opevnění. Marakéš má dvě části: staré opevněné město Medina a novou moderní část, tzv. Gueliz. Ve staré části je také soustředěna většina unikátních pamětihodností.

Marakéšské muzeum: nabízí výstavy historických knih a mincí spolu s ukázkami arabských a berberských řemesel. Nalézá se v paláci Dar Menebi, pocházejícím z konce 19. století. Interiér domu je velmi zachovalý, a proto je možno i nyní obdivovat honosný styl tehdejší doby.

Palais el Badi: jedna z nejpozoruhodnějších staveb v Maroku. Palác byl vystaven v 16. století a na jeho stavby byly použity ty nejdražší materiály, jako je italský mramor, súdánské zlato, slonovina a drahé kameny. V 17. století byl vydrancován a dnes už můžeme obdivovat jen polorozbořené, ale stále krásné zdi.

Palais de la Bahia: zahrnuje palác, sály, zahrady a několik nádvoří. Byl vystaven koncem 19. století a rozkládá se na rozloze 8 000 m2, přičemž určitou jeho část dodnes používá královská rodina. Hrobky Saadovců: vystaveny v 16. století Ahmedem el Mansourem.

Djemaa el - Fna: náměstí v centru Mediny, je centrem kulturního dění města. Na návštěvníky zde čekají nejrůznější kejklíři, zaklínači hadů a další umělci. Celý den zde můžeme vidět pouliční prodavače ovoce, zeleniny a nejrůznějšího koření. Je zde taký spoustu kaváren, kde kromě tradiční kávy můžete ochutnat i pro Maroko typický mátový čaj.

Kotúbijská mešita: byla postavena ve 12. století na základech jiné mešity. Její název je odvozen od slova „kotub“, tedy kniha. Nachází se v blízkosti Djemaa el - Fna a její minaret, vysoký téměř 70 m, patří mezi tři nejslavnější minarety na světě – společně s Tour Hassanem v marockém Rabatu a Giraldou ve španělské Seville. Věž mešity zdobí čtyři měděné koule. Se zhruba 25 000 věřícími, které dokáže pojmout, patří mezi největší mešity na světě.

Marakéšské zahrady: v celém Marakéši se nalézá velké množství nádherných udržovaných zahrad, plných exotického ptactva a rostlin. Množství laviček láká k pohodlnému posezení v těchto okouzlujících oázách uprostřed pouště.

Súky: pravé marocké trhy nalézající se v blízkosti Djemaa el – Fna. Můžete zde zakoupit nejrůznější druhy koření, pochutiny, koberce, kožené výrobky nebo šperky.

Co ochutnat: při návštěvě Marakéše nesmíme zapomenout ochutnat jídla typická pro Maroko. Mezi ty nejtradičnější patří harira – tradiční polévka s nudlemi, podobná naší rajské, kuskus, připravovaný na mnoho způsobů, tradiční sladkosti s medem a pistáciemi Pattiserie maroccaine, mátový čaj, nebo fíkovou marmeládu.

 

Levná dovolená Maroko, levné zájezdy Maroko, Dovolená v Maroku, Last Minute Maroko, Maroko - Saidia, Maroko - Agadir, Maroko - Marakéš, Zájezdy Maroko - Saidia, Zájezdy Maroko - Agadir, Zájezdy Maroko - Marrakesh. Zájezdy do Maroka, Dovolená v Maroku, zájezdy Maroko - Saidia, dovolená Maroko - Saidia, zájezdy Maroko - Agadir, dovolená Maroko - Agadir, zájezdy Maroko - Marakéš, dovolená Maroko - Marakéš, Maroko se nachází na severu ,Afriky Mezi krásné letoviska Maroka patří Agadir, který má výborné podmínky pro potápění, surfování a mnoho dalších sportů. Krásným místem je i Marocká Saida, která nabízí dlouhé písčité pláže se zlatým pískem, Další krásná letoviska jsou Marakéš - červená perla země s atmosférou typickou pro Maroko, Dovolená v destinaci Maroko, Last minute zájezdy Maroko all inclusive, Dovolená a zájezdy Maroko na last minute za výhodné ceny, Last minute Maroko, s DcTravel máte jistotu, že si vyberete z nabídky nejlevnějších last minute zájezdů do Maroka na internetu, Dovolená Maroko je tím pravým právě pro Vás, Získejte zájezd do Maroka díky nabídce last minute, se slevou a levněji, Maroko je krásná země pro strávení vaší dovolené.